Europa

9 najlepszych atrakcji dla dzieci w Brnie

Brno to miasto na Morawach w Czechach, które leży u zbiegu rzek Svratki i Svitavy. Jest ważnym ośrodkiem kulturalnym, naukowym i turystycznym. Brno jest jednym z większych miast Czech, które jest historyczną stolicą Moraw. Miasto to oferuje sporo atrakcji nie tylko dla dorosłych, ale także dla podróżujących z nimi dzieci.

W Brnie znajdują się liczne kawiarnie z bawialniami, muzea z dostosowanym dla najmłodszych programem czy liczne sale zabaw oraz parki i place zabaw.Brno to niemal idealne miejsce dla rodzin z dziećmi z uwagi na ogromny wybór atrakcji dla najmłodszych. Do najważniejszych atrakcji należą:

1. Zamek Spilberk

Zamek Spilberk, do którego przynależy przepiękny park pałacowy, gdzie można znaleźć plac zabaw, siłownię, rzeźbę morawskiego pisarza Jana Skácela czy altanę widokową z 1885 roku oraz boisko do gry w petanque.

2. Centrum Nauki Vida

Centrum Nauki Vida!, w którym znajdują się liczne interaktywne wystawy dotyczące cywilizacji, planety, człowieka oraz mikroświata. Dziecko zwiedzając może wszystkiego dotknąć i wszystko wypróbować.

3. Pałac władców z Kunštátu

Pałac władców z Kunštátu, w którym obecnie znajduje się Dom Sztuki, gdzie można obejrzeć wystawy malarskie. Można tu także zobaczyć prace najmłodszych artystów w galerii G99.

4. Zegar astronomiczny

Zegar astronomiczny na placu wolności, który ma 6 metrów wysokości.

5. Fontanna skalna

Fontanna skalna na Placu Wolności mająca średnicę 15 metrów.

6. Obora Holedna

Obora Holedna, która jest położona w dzielnicy Jundrov, wokół wzgórza Holedna. W miejscu tym można podejrzeć wybieg dla dzików.

7. Brneńskie zoo

Brneńskie zoo, gdzie oprócz zwierząt można spotkać dwa place zabaw, w tym park linowy.

8. Farma lam

Farma lam, która znajduje się pod wzgórzem Hády, a dzieci mogą tam bliżej poznać nie tylko lamy, ale także owce, kozy czy króliczki. Za odpowiednią kwotę wpłacaną raz w roku można nawet adoptować lamę.

9. Park Lužánky

Park Lužánky, czyli duży park w środku miasta, w którym można pospacerować, pójść na plac zabaw lub wykorzystać treningowy tor jazdy rowerem dla dzieci.