11 najlepszych atrakcji dla dzieci na Dolnym Śląsku 2023

Sky Tower

Ranking miejsc, które po prostu musisz odwiedzić jako turysta w Województwie Dolnośląskim. Dolny Śląsk jest pełen cudów natury, historycznych miast, wspaniałych pałaców i nierozwiązanych tajemnic. Bogata i czasem trudna historia sprawia, że jest to fascynujący region i jedna z najciekawszych części Polski do odwiedzenia. Wcześniej pisaliśmy o ciekawostkach o Dolnym Śląsku oraz o atrakcjach na Opolszczyźnie. Oto najlepsze atrakcje dla dzieci w Dolnym Śląsku. 

1. Park Trampolin GOjump

Super miejsce do tego, by się wyszaleć. Fajna miejscówka zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci. Polecam iść na 2 godziny, ponieważ czas szybko tam leci. Zakwasy gwarantowane.

2. Afrykarium we Wrocławiu

To specyficzne oceanarium, na którego terenie można podziwiać faunę i florę Afryki. Można tutaj podziwiać ponad 200 gatunków zwierząt. Spotkać tutaj można pingwiny, hipopotamy, antylopy, mrówniki, kotiki oraz rekiny. Warto zobaczyć Rafę Morza Czerwonego. Obecne tu tysiące różnokolorowych ryb oraz sztuczne koralowce.

3. Tory Saneczkowe Kolorowa

Warto również udać się z dziećmi na całoroczny tor saneczkowy. Każde z udostępnianych tu saneczek są wyposażone w dwa miejsca. Tor jest w pełni bezpieczny, gdyż wszystkie saneczki posiadają pasy bezpieczeństwa, a tory są specjalnie przystosowane tak, aby uniemożliwić wypadnięcie. Możliwe jest tutaj rozwinięcie prędkości maksymalnej około 35 km/h.

4. Hydropolis we Wrocławiu

To zapierająca dech w piersi multimedialna wystawa, która jest w całości poświęcona wodzie. Opowiada o jej wyjątkowej roli, wspaniałym właściwością oraz jak istotna jest dla człowieka i planety
Ekspozycja jest umiejscowiona w XIX-wiecznym zbiorniku, ale całe wyposażenie pochodzi z XXI wieku. Dzięki wystawie możliwe jest obejrzenie urządzeń hydrotechnicznych, podziwianie ogromnych zwierząt wodnych, oceanicznej głębi oraz poznanie historii wodociągów. Odbywają się tutaj również warsztaty Laboratorium Baniek Mydlanych oraz Magia Wody.

5. Wioska indiańska Tipi Town w Kamieńcu Wrocławskim

Miejsce to przybliża kulturę i zwyczaje Indian. Można tutaj się zrelaksować na kolorowych hamakach rozwieszonych w sadzie. Uda się nawet spotkać szamana w jednym z namiotów tipi. A przy ognisku można posłuchać legend i historii z życia indiańskich wojowników. Obecne jest tutaj również zamknięte, przestronne wnętrze, gdzie można skorzystać z bufetu z napojami i przekąskami.

6. Karkonoskie Tajemnice w Karpaczu

Miejsce to powstało w okolicy znalezienia wiekowego kostura, zwanego Duchem Gór. Odkrycie to miało miejsce w 2011 roku i wywołało spore zainteresowanie lokalnej społeczności oraz mediów. Kostur został umieszczony w Muzeum Karkonoskich w Jeleniej Górze. Główna idea istnienia tego miejsca to propagowanie historii Karkonoszy, a także ich władcy, zwanego Duchem Gór. Na terenie tym już od XVI wieku mieszkali zielarze. Miejsce to było bardzo korzystne dla rozwoju tej dziedziny. Karkonoskie Tajemnice są w pełni interaktywną wystawą przeprowadzającą turystów przez porywającą historię Karkonoszy. Dowiedzieć się tutaj można dużo o zielarstwie np. jakie są właściwości korzenia mandragory oraz poznać dzieje Walończyków, byli to ludzie zajmujący się poszukiwaniem oraz wydobywaniem minerałów.

7. Kolejka linowa na Kopę

Góra Śnieżka

Kolejka powstała w 1959 roku. Kopa jest położona 1375 m n. p.m., a dzięki działalności Miejskiej Kolei Liniowej możliwe jest szybsze dostanie się do Domu Śląskiego lub na Śnieżkę. Wjazd na górę zajmuje od 15 do 20 m, a długość owej kolejki wynosi 2229 m. W zimę pełni ona rolę wyciągu narciarskiego. Na obszarze kolejki mieści się stok narciarski. Dzięki dużej wysokości na jakiej jest zawieszona kolejka możliwe jest podziwianie wspaniałych górskich panoram.

8. Wrocławski Teatr Lalek

Kolejnym miejscem, które warto odwiedzić będąc na Dolnym Śląsku z dziećmi jest Wrocławski Teatr Lalek. W repertuarze teatru znajdują się przedstawienia dla dzieci, nawet tych kilkumiesięcznych. Przedstawienia tu wystawiane operują kolorami, kształtami oraz łagodnymi dźwiękami. Przedstawione są tutaj klasyki literatury dziecięcej np. Calineczkę, Czerwonego Kapturka. Wystawiane są tutaj również sztuki dla dorosłych i młodzieży. W sezonie letnim działa tutaj również scena letnia umiejscowiona w Ogrodzie Staromiejskim.

9. Punkt widokowy Sky Tower we Wrocławiu

To wspaniała rozrywka dla dzieci i dorosłych. Miejsce to mieści się na 49 piętrze wrocławskiego drapacza chmur. Podziwiać stąd można panoramę na Wrocław z wysokości 200 metrów.

10. Prywatne Muzeum Techniki i Budowli z Klocków Lego w Karpaczu

Mieści się tutaj dziesięć komnat, które są umiejscowione na dwóch kondygnacjach. Każdy pokój reprezentuje inną tematykę. Są tu wioska górska, wesołe miasteczko, Star Wars, Harry Potter, Piraci z Karaibów. Dodatkowe efekty ruchowe i świetlne sprawiają, że obecne tu eksponaty nabierają dodatkowej magii. Każdy ze zwiedzających może samodzielnie wprawiać klocki w ruch, co sprawia, że wizyta w muzeum jest jeszcze ciekawsza. Przy kasie muzeum jest także sklep z klockami.

Czytaj dalej: Najlepsze atrakcje na Dolnym Śląsku

4.6/5 - (liczba ocen: 42)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.