Polska

10 najlepszych atrakcji dla dzieci w Brodnicy

Brodnica
źródło: Jacek Halicki / Wikipedia

Mieszkając w niewielkiej miejscowości albo wyjeżdżając tam na urlop nie zawsze mamy pomysł, jak zapewnić rozrywkę dzieciom. Poniżej przedstawiamy 10 propozycji na atrakcje dla dzieci w Brodnicy.

1. Zamek w Brodnicy

Które dziecko nigdy nie bawiło się w rycerzy, walki na miecze, choćby z patyków? Z pewnościom naszym pociechom spodoba się Zamek w Brodnicy, muzeum oraz tamtejsza wieża. Wejście na szczyt 42 metrowej wieży, po takich stromych schodach to nie lada wyzwanie! Ale widok jest piękny i wszystko rekompensuje. W podziemiach zobaczymy dużo bardzo ciekawych eksponatów jak i usłyszymy ciekawą historię z ust przewodnika. Dużymi plusami tego miejsca są: mały sklepik z regionalnym jedzeniem oraz piwem i coroczna „Noc Kupały” odbywająca się na ruinach zamku. Wspaniałe przedstawienie, na którym nie może Was zabraknąć.

2. Spływy Drwęcą

Z kajakarskiego punktu widzenia Drwęca zaliczana jest do łatwych szlaków. Nie można się na niej nudzić, bo rzeka ta, jak kobieta, zmienną jest. Miejscami prosta, zazwyczaj jednak kręta, raz spokojna, innym razem bystra. W Brodnicy i okolicy jest kilka miejsc gdzie można kupić zorganizowany spływ kajakowy, z profesjonalnym sprzętem i doświadczonym trenerem, który nauczy nas i nasze pociechy bezpiecznie korzystać z uroków rzeki. Polecamy wypożyczalnię kajaków „Korsarz” lub „Kajakpasja”. Dla dzieci zbyt małych na kajaki alternatywą będzie plażowanie nad Jeziorem Niskie Brodno lub wypożyczenie rowerka wodnego.

3. Rowerem po Brodnicy

Wycieczki rowerowe, a najlepiej takie zakończone piknikiem, są idealną formą wypoczynku rodzin z dziećmi w słoneczny dzień. Z Brodnicy biegnie wiele szlaków, wszystkie dają możliwość kontaktu z naturą. My proponujemy wycieczkę nad Jezioro Bachotek, 6km od Brodnicy. To czyste jezioro, w którym można się ochłodzić z uroczą, małą plażą. Nie trzeba mieć swojego roweru – w wypożyczalni profesjonaliści dobiorą rozmiar i rodzaj roweru do naszych potrzeb i możliwości, również dla małych dzieci.

4. Wycieczka do Torunia

Godzina jazdy autem z Brodnicy to nie tak wiele. Podróż zrekompensują nam liczne atrakcje, które czekają na nasze dzieci. Żywe Muzeum Piernika to jedna z nich. W ciekawy zarówno dla dzieci i dorosły sposób publiczność wciągana jest do zabawy, a wszystko kończy samodzielne przygotowanie piernika, który po wypieczeniu można zabrać na pamiątkę. Innym wartościowym miejscem jest planetarium, w którym seanse dostosowane są dla dzieci w różnym wieku.

5. Lodowisko

Zimę w Brodnicy można wraz z dziećmi spędzać aktywnie dzięki OSiR Brodnica. Oświetlone lodowisko z wypożyczalnią łyżew to świetna i darmowa rozrywka dla całych rodzin.

6. Odwiedziny Iławy

45 minut jazdy samochodem to niewiele, skoro na miejscu czeka na nas atrakcja polecana przez wszystkich, którzy niej skorzystali. Centrum Turystyczno – Rekreacyjne zapewni świetną zabawę, wypoczynek i wprawi w dobry nastrój zarówno dzieci, jak i dorosłych. Znajduje się tam coś dla każdego. Kręgielnia – dla starszych dzieciaków, basen (sportowy jak i rekreacyjny) dla każdego, również dla tych uczących się pływać, a także: komnata solna, siłownia, sauna czy solarium.
Jedyne ostrzeżenie dla rodziców – wchodząc tam ze swoimi pociechami, możecie mieć problem, aby wrócić do domu. Dzieci zakochują się w tym miejscu.

7. Brodnicki Dom Kultury

Dom Kultury organizuje różnego typu zajęcia i warsztaty dla dzieci, m. in. teatrzyk dziecięcy, warsztaty wokalne, pracownia rysunkowa i malarska. Dzieci lubiące tańczyć też znajdą tu coś dla siebie. Czy wybiorą taniec ludowy czy zumbę? To zależy tylko od nich. Oprócz warsztatów odbywają się tu różnego typu imprezy, warto więc śledzić wydarzenia.

8. Escape Room Brodnica

Coraz częściej wybierana forma rozrywki przez dzieci i dorosłych – tzw. Escape Roomy to pokoje pełne zagadek, łamigłówek logicznych, tajemnic do rozwiązania i… kłódek. Mając określony czas na wydostanie się z zamkniętego pokoju trzeba współpracować i wysilić umysł. To idealna rozrywka dla rodzin z troszkę starszymi dziećmi. Tajemnica Starej Szafy i Mechaniczne Pudełko to nazwy pokoi dostępnych w Brodnicy.

9. Działdowo – Interaktywne Muzeum Państwa Krzyżackiego

Z Brodnicy trzeba podjechać samochodem, jednak niecałą godzinkę jazdy rekompensuje interaktywne muzeum. W dzisiejszych czasach wszystko co interaktywne interesuje dzieciaki. To świetny sposób na zainteresowanie ich historią i przekazanie wiedzy w przystępny sposób. Bardzo ciekawe ekspozycje na 3 piętrach odrestaurowanego zamku krzyżackiego oraz bezpłatny wstęp to zalety, które powinny Was tu przyciągnąć.

10. Stajnia Głęboczek

Zlokalizowane w sąsiedztwie Brodnicy gospodarstwo agroturystyczne wraz ze stajnią to miejsce przyjazne dzieciom. Polecamy odwiedziny w tym miejscu, jeśli pragniecie zapewnić dzieciom kontakt z przyjaznymi zwierzętami. Wrażenia niezapomniane!