Ciekawostki

15 fascynujących ciekawostek o Arianie Grande

Ariana Grande na czerwonym dywanie - Grammy 2020
źródło: Cosmopolitan UK / Wikipedia

Ariana Grande jest amerykańską piosenkarką, kompozytorką i autorką tekstów, która od kilku lat bije rekordy popularności.

Co warto o niej wiedzieć? Poniżej znajdują się wybrane ciekawostki.

1. Przeciętna skala głosy wynosi 1,5 oktawy. W przypadku Ariany Grande są to cztery oktawy, co daje jej imponujące możliwości wokalne.

2. Jej imię jest inspirowane księżniczką Orianą z popularnego kiedyś serialu animowanego „Felix the Cat”.

3. Ariana Grande jest zagorzałą fanką serii autorstwa J.K. Rowling o Harrym Potterze. Zna na pamięć wykorzystywane przez młodych czarodziejów zaklęcia, a jej ulubionym jest „Expecto Patronum”.

4. Ariana Grande jest wielką fanką tatuaży. Mimo drobnej postury ma ich na ciele aż kilkadziesiąt i zapowiada, że na tym nie koniec.

5. Jedną z pierwszych wielkich posiadłości, w jakich mieszkała piosenkarka, był ponad stuletni dom, który należał wcześniej do Francisa Forda Coppoli, czyli reżysera „Ojca chrzestnego”.

6. Ariana Grande była wychowana w wierze katolickiej, ale zrezygnowała z niej, kiedy okazało się, że jej brat jest homoseksualistą. Później deklarowała wiarę w New Age oraz kabałę.

7. Chociaż artystka dorastała na Florydzie, ma korzenie włoskie. Jest w połowie Sycylijką, a w połowie Abruzyjką.

8. Ariana Grande ma na swoim koncie cztery wielkie trasy koncertowe, podczas których zagrała kilkaset koncertów na całym świecie.

9. Piosenkarka w jednym z wywiadów przyznała, że w wolnych chwilach uwielbia grać z bliskimi w gry planszowe, a jedną z jej ulubionych gier jest Monopol. Przepada również za czytaniem książek i oglądaniem filmów, a jej ulubionym filmem jest „Bruce Wszechmogący” z Jimem Carrey’em.

10. Od 2013 roku Ariana Grande jest weganką, a to oznacza, że nie jada żadnych produktów pochodzenia zwierzęcego, w tym serów czy nawet miodu. Jej dieta bazuje głównie na warzywach, owocach, kaszach, ryżu, nasionach i orzechach.

11. Piosenkarka jest uczulona na sierść kotów, ale za to ma sporo psów. Ich imiona to między innymi Coco, nawiązujące do najsłynniejszej i cenionej przez piosenkarkę projektantki modowej, Toulouse, którego imię nawiązuje do francuskiego malarza z epoki modernizmu, Sirius nawiązujący do postaci z „Harry’ego Pottera” oraz Cinnamon.

12. Ariana jest rozpoznawalna dzięki charakterystycznej fryzurze. Wysoko upięty kucyk jest jedną z najczęściej kopiowanych fryzur na całym świecie. Mało kto wie, że uczesanie to było efektem przypadku. Na planie jednego filmu jej włosy były tak zniszczone, że musiała je spinać, a później nawet nosić perukę.

13. Ariana śpiewała już w wieku ośmiu lat i bardzo szybko zauważono, że ma wielki talent. Jej trenerem wokalnym był człowiek odpowiedzialny za sukces Pink czy Shawna Mendesa. Swój pierwszy singiel artystka wydała 14 lutego 2012 roku, a był to utwór „Put Your Hearts Up”.

14. Jej ulubionym miejscem na Ziemi jest Paryż. Artystka odwiedza stolicę Francji tak często, jak pozwalają jej na to obowiązki.

15. W maju 2017 roku na koncercie Ariany Grande w Manchesterze terrorysta zdetonował ładunek wybuchowy, zabijając ponad dwadzieścia osób i raniąc kilkadziesiąt. Od tamtej pory artystka cierpi na zespół stresu pourazowego.