Ciekawostki

10 Ciekawostek o Apple

komputer Apple

Apple to amerykańska marka korporacja znana nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale praktycznie na całym świecie. Przede wszystkim zajmuje się ona produkcją sprzętu elektronicznego, komputerów, jak i również oprogramowania.

Warto jednak podkreślić, że z samą ową marką wiąże się wiele interesujących i bardzo często niezwykłych ciekawostek, które pozwalają poznać tę globalną firmę bliżej i zrozumieć, skąd tak duże uwielbienie i niesamowity fenomen tej marki.

1. Firma

Sama firma powstała 1 kwietnia 1976 roku. Założycielami owej marki były trzy osoby. Byli to Steven Jobs, Ronald Wayne oraz Steve Wozniak. Miało to miejsce oczywiście w Stanach Zjednoczonych na terenie Kalifornii.

2. 123 tysiące ludzi

O tym, jak globalna jest to marka świadczyć może jeden z istotnych faktów. Otóż firma ta zatrudnia na całym świecie ponad 123 000 ludzi, co dobitnie pokazuje, z jaką firmą mamy w tej kwestii do czynienia.

3. Stany Zjednoczone

Nie jest dużym zaskoczeniem fakt, że to właśnie na terenie Stanów Zjednoczonych ma miejsce największa sprzedaż produktów firmy Apple. Procentowo wynosi to prawie 40%. Biorąc pod uwagę Europę, to jest to około 24%.

4. Produkty tej wielkiej firmy

Powyższa ciekawostka dobitnie potwierdzana jest przez kolejną z nich. Otóż mówi się, że ponad miliard ludzi z całego świata ma w swoim domu przynajmniej jeden z produktów tej wielkiej firmy.

5. Energia

Warto tu także zauważyć fakt, że bardzo duża część energii wykorzystywanej przez firmę Apple pochodzi ze źródeł odnawialnych. Biorąc pod uwagę liczbę procentową, jest to około 75%.

6. Logo

Już samo logo firmy Apple, jest niezwykle charakterystyczne. Słynne “nadgryzione jabłko” jest jednocześnie jednym z najbardziej rozpoznawalnych logotypów na terenie całego świata.

7. Steve Jobs

W 2006 roku Steve Jobs wpadł na pomysł stworzenia Apple Parku, czyli nowoczesnej siedziby firmy, której kształt przypominał jeden duży pierścień.

8. Alan Turing

Nie ma stuprocentowej pewności, co było wyznacznikiem tworzenia loga firmy Apple, ale mówi się, że było to oddanie hołdu wybitnemu naukowcowi Alanowi Turingowi.

9. Enigma

To właśnie Alan Turing rozszyfrował kod Enigma podczas drugiej wojny światowej. Niestety popełnił on samobójstwo, gryząc jabłko nasączone cyjankiem, co dla wielu idealnie obrazuje logo firmy.

10. Samsung

Apple zajmuje drugie miejsce na świecie tuż za Samsungiem, w kwestii produkcji telefonów komórkowych.