Ciekawostki

10 Intrygujących ciekawostek o Andrzeju Wasilewiczu

Andrzej Wasilewicz
źródło: media

Andrzej Wasilewicz to jeden z najbardziej znanych aktorów z dawnych lat.

Swoją sławę zdobył przede wszystkim rolą Zenka w trylogii, gdzie konfrontowały się rodziny Kargula i Pawlaka. Ale to nie była jedyna rola, która sprawiała, że był doceniany za swój aktorski talent.

Zdecydowanie warto także zwrócić uwagę na fakt, że z jego osobą wiązało się wiele znakomitych i bardzo ciekawych ciekawostek, które dobitnie pokazywały, skąd brało się tak duże uwielbienie jego osobą.

1. Twardziel

Wiele osób uważało, że miał on urodę typowego twardziela. Jeszcze większe grono zaczęło go nawet w pewnym momencie porównywać do słynnego aktora, jakim niewątpliwie był wielki Marlon Brando.

2. Sława i kariera

Dla wielu osób niezwykłym zaskoczeniem był zdecydowanie fakt, że w okresie gdy jego sława i kariera nabierały rozpędu, to on sam niespodziewanie zniknął ze sceny.

3. Andrzej

Sam Andrzej wielokrotnie wspominał w wywiadach, że jego relacje z ojcem, były bardzo często niezwykle napięte. Ich wizję życia różniły się bardzo, stąd bardzo rzadko potrafili się dogadać.

4. Zawodnik judo

Ciekawy jest również fakt, że Wasilewicz był także świetnym zawodnikiem judo. Mimo że odnosił tam sukcesy, to uznał, że większą karierę może zrobić jako aktor.

5. Portfel

Jego pierwszą ekranową rolą, był krótki epizod w filmie “Portfel”. Co ciekawe miało to miejsce jeszcze, podczas gdy pełnił on rolę studenta.

6. Nie ma mocnych

Ale zdecydowanie najbardziej rozpoznawalna rola w jego wykonaniu, to postać Zenka z filmów “Nie ma mocnych”, jak i również “Kochaj albo rzuć”. To właśnie te dwie ekranizacje przyniosły aktorowi największą sławę.

7. Wszechstronny

Sam Andrzej Wasilewicz był człowiekiem wszechstronnym. Rozwijał się nie tylko jako aktor, ale również pisał teksty, grał, jak i również śpiewał.

8. Finanse

Przez swoją kiepską sytuację finansową, był on zmuszony opuścić kraj i dorabiać sobie na terenie Francji, USA, jak i również Niemiec.

9. Powrót

Gdy jego sytuacja uległa poprawie, to był już zdecydowany wrócić do Polski, ale wszystko zmieniło się z chwilą, gdy w 1981 roku wprowadzono stan wojenny.

10. USA

W USA Andrzej Wasilewicz stał się prawdziwą legendą, jako tamtejszy barman.