CiekawostkiPodróże

Ameryka Środkowa – Ciekawostki dla dzieci

Ameryka środkowa informacje dla dzieci

Jeśli mówimy o Ameryce Środkowej, to warto zauważyć, że składa się ona z siedmiu krajów liczących 42 miliony ludzi. Są to następujące kraje: Kostaryka, Belize, El Savador, Honduras, Gwatemala, Panama i Nikaragua.

Ameryka Środkowa ma większość historii związanej z cywilizacją Majów i pozostało po nich wiele ruin i artefaktów. Dlatego idealnym pomysłem może stać się zorganizowanie tam wakacji.

Cóż, wiele osób zauważyło, że Ameryka Środkowa jest bardzo znana z lasów deszczowych. Można zauważyć, że większość lasów deszczowych jest w krajach takich jak Belize, Kostaryka, Panama i Honduras.

Jest tam około 70 aktywnych wulkanów.

Każdy kraj w Ameryce Środkowej ma swoją własną walutę, z wyjątkiem Salwadoru i Panamy.

Najmniejszy kraj Ameryki Środkowej to Salwador.

Panama zawiera jedyne miejsce na świecie, gdzie można zobaczyć słońce wznoszące się na Pacyfiku i zachodzące na Atlantyku…. z tego samego miejsca!

Całkowita liczba ludności Panamy wynosi około 3,6 mln, z czego 1,5 mln mieszka w mieście Panama.

Oficjalnym językiem Panamy jest język hiszpański, ale język angielski jest powszechnie używany.

Rozciągając się na ponad 100 km2, mistyczny Las w chmurach jest jednym z wielu obszarów Kostaryki o nieskażonej urodzie. Gruba, biała mgła zawisa nad drzewami. Najlepszym sposobem zwiedzania tego obszaru jest spacer wzdłuż mostów wiszących biegnących pomiędzy drzewami.