Ameryka środkowa ciekawostki dla dzieci

Ameryka środkowa informacje dla dzieci

Jeśli mówimy o Ameryce Środkowej, to warto zauważyć, że składa się ona z siedmiu krajów liczących 42 miliony ludzi. Są to następujące kraje: Kostaryka, Belize, El Savador, Honduras, Gwatemala, Panama i Nikaragua.

Ameryka Środkowa ma większość historii związanej z cywilizacją Majów i pozostało po nich wiele ruin i artefaktów. Dlatego idealnym pomysłem może stać się zorganizowanie tam wakacji.

Cóż, wiele osób zauważyło, że Ameryka Środkowa jest bardzo znana z lasów deszczowych. Można zauważyć, że większość lasów deszczowych jest w krajach takich jak Belize, Kostaryka, Panama i Honduras.

Jest tam około 70 aktywnych wulkanów.

Każdy kraj w Ameryce Środkowej ma swoją własną walutę, z wyjątkiem Salwadoru i Panamy.

Najmniejszy kraj Ameryki Środkowej to Salwador.

Panama zawiera jedyne miejsce na świecie, gdzie można zobaczyć słońce wznoszące się na Pacyfiku i zachodzące na Atlantyku…. z tego samego miejsca!

Całkowita liczba ludności Panamy wynosi około 3,6 mln, z czego 1,5 mln mieszka w mieście Panama.

Oficjalnym językiem Panamy jest język hiszpański, ale język angielski jest powszechnie używany.

Rozciągając się na ponad 100 km2, mistyczny Las w chmurach jest jednym z wielu obszarów Kostaryki o nieskażonej urodzie. Gruba, biała mgła zawisa nad drzewami. Najlepszym sposobem zwiedzania tego obszaru jest spacer wzdłuż mostów wiszących biegnących pomiędzy drzewami.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *