Ciekawostki

Aleksandretta Obrożna

Psittacula krameri

Wybór zwierzaka, któremu damy dom wymaga od nas zebrania odpowiedniej ilości informacji. To właśnie na podstawie informacji na temat danego gatunku oraz grupy zwierząt możemy zdecydować czy możemy zapewnić pupilowi odpowiednie warunki do życia.

Bardzo często zapominamy o tym i skupiamy się głównie na naszych oczekiwaniach oraz potrzebach, co niestety może skończyć się niekorzystnie zarówno dla nas jako właścicieli, jak i dla zwierzaka, który mieszka z nami. Dokładne informacje powinniśmy zebrać nie tylko przed wyborem gatunku psa, który stanie się naszym przyjacielem, ale także przed podjęciem decyzji o kupnie papugi.

Papugi to mniej popularne zwierzęta, jednak mają one dość duże wymagania jeśli chodzi o opiekę oraz uwagę człowieka. Dziś opowiemy wam więcej o ptaku nazywanym Aleksandrettą obrożną.

1. Ptak ten występuje w kilku kolorach. Najpopularniejsza jest zielona, możemy jednak spotkać również niebieską, żółtą oraz białą papugę z tego gatunku.

2. Ptaki te mają dość trudny charakter. Są uparte oraz głośne.

3. Aleksandretty to papugi, które potrafią stworzyć wyjątkową więź ze swoim właścicielem.

4. Decydując się na zakup tego ptaka powinniśmy być świadomi, że bardzo lubią one wspólną zabawę ze swoim właścicielem.

5. Warto pamiętać również o tym, że właściciele ptaków odpowiedzialni są także za ich zdrowie. Chorobą, która może pojawić się u tego gatunku jest świerzb.

6. Ptaki te w warunkach naturalnych zamieszkują głównie tereny zalesione oraz tereny rolnicze.

7. Żywią się pokarmem roślinnym – nasionami, orzechami i owocami. Należy jednak pamiętać, aby pokarm ten nie posiadał soli.

8. Kupując papugę tego gatunku powinniśmy zaopatrzyć się w drewniane zabawki, które ptak będzie mógł gryźć.

9. Właściciele Aleksandretty powinni zainwestować również stanowisko do kąpieli dla ptaka. Część z nich lubi być polewana wodą przez opiekuna.

10. Mimo swojego trudnego charakteru ptaki te są przyjazne oraz bardzo inteligentne.

Zakup papugi z tego gatunku powinien być dobrze przemyślany oraz zaplanowany, tak aby zapewnić jej wszystkie niezbędne warunki do szczęśliwego życia.