Ciekawostki

9 Zaskakujących Ciekawostek o Agnieszce Radwańskiej

piłka tenisowa

Agnieszka Radwańska to jedna z najlepszych polskich tenisistek w historii tego sportu. Warto zauważyć, że przez wiele sezonów również była jedną z najlepszych tenisistek w rankingu światowym. Niejednokrotnie elektryzowaliśmy się jej znakomitymi pojedynkami i razem z nią cieszyliśmy się jej sukcesami. Dlatego warto zapoznać się z licznymi ciekawostkami na jej temat, by jeszcze bardziej przybliżyć sobie jej osobę.

1. Tenisistka

Innym aspektem, który pokazuje, jak znakomitą tenisistką była Agnieszka, jest to, że jej najwyższym miejscem na liście światowej była pozycja wiceliderki.

2. Osiągnięcia

Patrząc na fakt, jakie sławy znajdowały się w owym zestawieniu, to osiągnięcie to można nazwać wręcz wybitnym.

3. Fan Favorite

Na uwagę zasługuje także inne osiągnięcie, które wielokrotnie trafiało na konto Agnieszki Radwańskiej. Otóż krakowska tenisistka aż sześć razy zdobywała nagrodę od WTA o nazwie“ Fan Favorite”.

4. TOP 10

Fenomenalny jest także fakt, że w latach 2011-2016 Agnieszka kończyła sezon w TOP 10 aż 5 razy. Co ciekawe podczas tego okresu żadna inna tenisistka nie wybrała tylu spotkań, co Radwańska.

5. Serena Williams

To właśnie w tamtych latach Agnieszka pokonywała swoje konkurentki aż 312 razy. Aż o 11 wygranych wyprzedziła tenisową legendę Serenę Williams i o 27 swoją przyjaciółkę Angelique Kerber.

6. Wimbledon

Jednym z największych osiągnięć tej znakomitej polskiej tenisistki było dotarcie w 2012 roku do finału niezwykle prestiżowego turnieju, jakim oczywiście jest Wimbledon.

7. Nagrody

Inne ciekawe nagrody, jakie w swojej karierze zdobyła Agnieszka Radwańska to Debiut Roku (2006 rok), Ulubiony profil na Facebooku (2012 rok) i Ulubione video (2012 rok).

8. The Body Issue

W roku 2013 uczestniczyła w sesji zdjęciowej „The Body Issue” dla magazynu “ESPN The Magazine”, która promowała zdrowy tryb życia.

9. Sesjia

Co ciekawe podczas tej sesji została sfotografowana w tak zwanym stroju Ewy, co skrytykowało wiele konserwatywnych środowisk.