Podróże

7 powodów, dla których MacBook jest najlepszym laptopem w podróży

mężczyzna z laptopem

Podróżowanie z laptopem to standard dla wielu z nas, a szczególnie dla tych pracujących zdalnie lub prowadzących bloga. Jednakże, wybór odpowiedniego laptopa do podróży może być trudny ze względu na wiele czynników, takich jak wytrzymałość, żywotność baterii czy zabezpieczenia. W tym artykule przedstawię siedem powodów, dla których MacBook jest najlepszym laptopem do podróży. Zapraszam do lektury!

Cechy przemawiające za wybraniem MacBooka w podróż.

1. Ekosystem Apple

Ekosystem Apple to nic innego jak połączenie wszystkich urządzeń firmy Apple, takich jak MacBook 13, iPhone, iPad, Apple Watch i Apple TV, w jeden spójny i zintegrowany system. Dzięki temu użytkownicy mają możliwość synchronizacji danych, udostępniania plików, korzystania z aplikacji i usług Apple na różnych urządzeniach.

Jeśli chodzi o MacBook 13 Air, to jego integracja z innymi urządzeniami Apple jest niesamowicie łatwa. Dzięki technologii Continuity, użytkownicy mogą kontynuować pracę rozpoczętą na MacBooku 13 na innym urządzeniu Apple, takim jak iPhone czy iPad. Można też łatwo przenieść pliki między urządzeniami bez użycia przewodów czy nośników zewnętrznych.

Takie rozwiązanie doskonale sprawdza się w podróży i pozwala kontynuować już zaczętą pracę z dowolnego miejsca i przy użyciu któregokolwiek z produktów od Apple.

2. Zastosowane podzespoły

Jak Apple, to przede wszystkim czynnik, który przemawia za wybraniem np. MacBooka, czyli zastosowane podzespoły i ogólna sprawność sprzętu. Do najważniejszych możemy zaliczyć:

  1. Procesor (CPU) – w MacBookach stosowane są procesory firmy Apple: M1 i M2.
  2. Karta graficzna (GPU) – zintegrowana karta graficzna.
  3. Pamięć RAM – typowo MacBooki mają od 8 GB do 16 GB pamięci RAM, ale niektóre modele mają nawet do 96 GB.
  4. Dysk twardy (HDD) lub dysk stały (SSD) – w MacBooków stosowane są dyski twarde typu SSD (szybsze niż standardowe HDD)
  5. Ekran i wyświetlacz – MacBooki mają wyświetlacz Retina, które zapewniają wysoką jakość obrazu i wysoką częstotliwość odświeżania.
  6. Bateria – Przykładowo bateria współpracująca z procesorem M2 wytrzymuje nawet do 15 godzin!

Taka konfiguracja pozwala nam na sprawne użytkowanie laptopa na co dzień i nie wymaga od nas przesiadywania w okolicy gniazdka.

3. Apple Silicon

Wyżej była mowa o podzespołach, ale nad jednym z nich warto się trochę szerzej rozwinąć. Mowa o Apple Silicon, czyli autorskiej linii procesorów, która zaprojektowana została przez Apple.

Na ten moment znaleźć możemy sprzęt z dwoma typami tych procesorów, a mianowicie M1 oraz M2. Skupmy się na nowszym i odświeżonym czipie M2.

Jego premiera odbyła się w 2022 roku, a jednocześnie w ramach konceptu nowego procesora do oferty wkroczyły dwa laptopy, czyli odświeżony MacBook Pro 13 M2 oraz całkowicie nowy MacBook Air M2.

Dlaczego czip M2 jest tak innowacyjny? Wszystko rozchodzi się o prędkość działania, a tutaj jest się czym pochwalić. Nowy procesor od Apple jest szybszy o 1,4x od poprzednika, czyli M1 oraz do 15x szybszy niż układy firmy Intel. Dodatkowo układ ten jest dostępny wraz z silnikiem do kodowania i dekodowania video oraz nowym procesorem zapewniającym wyższą wydajność oraz dłuższy czas pracy na jednej baterii!. Pracując w branży graficznej, czy IT – taki laptop doskonale sprawdzi się w podróży i pozwoli nam na szybkie załatwienie bieżących spraw.

4. Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo jest jednym z najważniejszych czynników, na które zwracają uwagę użytkownicy urządzeń elektronicznych, w tym laptopów. Apple MacBook zapewnia użytkownikom wysoki poziom bezpieczeństwa dzięki wielu wbudowanym funkcjom i zabezpieczeniom.:

Touch ID: W najnowszych modelach MacBooka można skonfigurować Touch ID, czyli biometryczne rozpoznawanie odcisków palców, co pozwala na łatwe i bezpieczne logowanie.

Szyfrowanie: MacBook wyposażony jest w standardowe funkcje szyfrowania, takie jak szyfrowanie danych na dysku twardym oraz szyfrowanie połączeń sieciowych.

Firewall: MacBook ma wbudowany firewall, który chroni przed nieautoryzowanym dostępem do sieci.

iCloud Keychain: iCloud Keychain to funkcja, która pozwala na przechowywanie haseł i danych karty kredytowej w chmurze iCloud i synchronizację ich pomiędzy różnymi urządzeniami Apple.

5. Wysoka jakość wykonania

Apple MacBook to jeden z najwyżej ocenianych laptopów na rynku pod względem jakości wykonania. Firma Apple jest znana z dbałości o detale i estetykę, a to widać w projektowaniu MacBooka. Każdy z elementów MacBooka stworzony jest z myślą o długotrwałym użytkowaniu i godzinach spędzonych na pracy. Nie musimy się bać o powstanie zarysowań czy uszkodzenie elementów przez nadmierny nacisk.

6. Intuicyjna obsługa

MacBook to urządzenie, które zaprojektowano z myślą o intuicyjnej i łatwej obsłudze. Apple od wielu lat kładzie duży nacisk na to, aby interfejs użytkownika był jak najbardziej intuicyjny, a system operacyjny macOS dostarcza wiele funkcji, które ułatwiają korzystanie z MacBooka na co dzień, również w podróży:

Touchpad: MacBook wyposażony jest w jedno z najlepszych touchpadów na rynku. Dzięki temu można łatwo nawigować po systemie, używając gestów, co ułatwia korzystanie z laptopa.

Siri: Dokładnie to wbudowany asystent głosowy, który pozwala na łatwe i szybkie wykonywanie różnych zadań, takich jak wyszukiwanie informacji w Internecie, wysyłanie wiadomości czy ustawianie przypomnień.

Integracja z iOS: Dzięki temu, że MacBook działa na tym samym systemie operacyjnym co iPhone czy iPad, można łatwo synchronizować różne dane, takie jak kontakty, wiadomości czy zdjęcia.

Wyżej wymienione to tylko wierzchołek tego co potrafią MacBooki, a świetnym przykładem może być nowy produkt od Apple, czyli MacBook Pro M2

7. Ergonomia

MacBook jest bardzo ergonomicznym sprzętem i świetnie sprawdzi się w przypadku dłuższej pracy. Rozstaw klawiszy na klawiaturze pozwala na swobodne pisanie przez wiele godzin, ekran dzięki wysokiej częstotliwości odświeżania i możliwości dostosowania jasności nie przemęcza oczu,. Warto tutaj również wspomnieć o wbudowanych portach USB, które pozwalają nam na podpięcie dodatkowych akcesoriów.

Jeśli artykuł zachęcił Cię do zakupu, to warto przede wszystkim przejrzeć ofertę zaufanych sklepów. Firma Lantre zajmuje się sprzedażą tylko oryginalnych produktów Apple, a jednocześnie jest autoryzowanym sklepem Apple. W razie problemów z doborem sprzętu specjaliści z Lantre z pewnością pomogą i wybiorą odpowiedniego MacBooka dla Ciebie.

Materiał zewnętrzny