Podróże

Walizki na kółkach idealne w podróż – jaką wybrać?

walizki

Walizki na kółkach świetnie sprawdzają się podczas krajowych i zagranicznych wyjazdów. Bez względu na to, czy masz zamiar wybrać się na dwutygodniowy urlop w kraju położonym na innym kontynencie, czy planujesz weekend gdzieś w malowniczym zakątku Polski, ten typ walizki jest godny polecenia. Jaki model wybrać, by podróżowanie było przyjemniejsze?

Walizki na kółkach – wygoda i bezpieczeństwo

Walizka, która jest funkcjonalna i została zaprojektowana tak, by podróżowanie było możliwie jak najbardziej komfortowe, przydaje się każdemu. Nieważne jak często wyjeżdżasz – takie akcesorium jest Ci potrzebne. Jeśli często latasz samolotem, to na pewno wiesz, że odpowiednia walizka to podstawa. Z kolei jeśli rzadko opuszczasz miejscowość, w której mieszkasz, to przemieszczanie się po dworcach i lotniskach z niewygodną i ciężką torbą czy plecakiem skutecznie zniechęci Cię do częstszych podróży.

Zapomnij o dźwiganiu swojego bagażu i ciesz się podróżą jeszcze przed dotarciem do celu! Walizka na kółkach z solidnego, odpornego na zabrudzenia i zniszczenie materiału to inwestycja na długie lata.

Przemieszczanie się z walizką na kółkach jest zupełnie bezstresowe. Teleskopowa rączka, obrotowe kółka, dodatkowe uchwyty i szyfrowane zamki to wyznaczniki najwyższych standardów, dzięki którym podróżowanie zyskuje zupełnie nową jakość.

Mała czy duża?

Wielkość walizki na kółkach to kluczowa kwestia, zwłaszcza jeśli wybieramy się w podróż samolotem. Przede wszystkim należy mieć na uwadze to, że mała walizka na kółkach może idealnie sprawdzić się w roli walizki kabinowej, czyli takiej, której wymiary są odpowiednie do tego, by uznać za bagaż podręczny. Większe walizki, do których można spakować się na dłuższy wyjazd, są przewożone w luku bagażowym i nie ma się do nich dostępu podczas podróży.

Warto wziąć pod uwagę to, że za walizkę przewożoną w luku bagażowym, czyli za bagaż rejestrowany, uiszcza się dodatkową opłatę, dlatego trzeba dobrze przemyśleć to, czy jej zwartość jest nam absolutnie niezbędna. Co istotne, to, ile zapłacimy za bagaż główny, wiąże się z jego wagą. Nawet jeśli wybierasz się na dłuższe wakacje, dobrze zastanów się, ile sukienek czy butów zabierzesz ze sobą! Musisz też wiedzieć, że nie jest dobrym pomysłem pakowanie się do za dużej walizki i zostawianie pustej przestrzeni w jej wnętrzu. To może narazić ją na deformację, zwłaszcza jeśli jest wykonana z kiepskiego materiału.

Jeśli chodzi o wymiary walizek, które można mieć przy sobie w samolocie, to każda linia lotnicza dokładnie je określa. Zanim zdecydujesz się na spakowanie się tylko do małej podręcznej walizki, sprawdź, czy przypadkiem nie jest za duża!

Materiał ma znaczenie

Kupując podejrzanie tanią walizkę nieznanego producenta, raczej nie zaoszczędzisz, bo w kolejną podróż wybierzesz się już z innym akcesorium. Nie dość, że taka walizka może okazać się mało wygodna w obsłudze, to prawdopodobnie szybko się zniszczy. Jeśli znajdzie się w luku bagażowym, to będzie narażona na duże obciążenie. Zawsze sprawdzaj, czy walizka wykonana jest z grubego i odpornego na zniszczenie materiału, jednak w przypadku bagażu rejestrowanego jest to wyjątkowo ważne. W luku bagażowym najbezpieczniejsze są walizki twarde, odporne na zagniecenia, zarysowania i zalanie.

Nowoczesne walizki z wysokiej klasy materiałów mają również tę zaletę, że dobrze się prezentują. Zastanawiasz się nad tym, jaki kolor wybrać? Klasyka zawsze jest dobrym pomysłem, ale pamiętaj o tym, że czerwoną czy jasnoniebieską walizkę łatwiej odróżnić od innych walizek na lotnisku czy dworcu!

W CCC znajdziesz walizki na kółkach wysokiej klasy. Wśród wielu modeli dostępnych w sklepie nie brakuje takich, które doskonale wpiszą się w Twoje wymagania. Możesz skorzystać z szerokiego asortymentu CCC, robiąc zakupy stacjonarnie lub online.