Ciekawostki

13 intrygujących ciekawostek o kulturze arabskiej

1. Arabowie traktują honor i szacunek bardzo poważnie i nigdy nie należy nikogo obrażać, nawet żartem. Wartości rodzinne i szacunek dla starszych są wysoko cenione w świecie arabskim i są kluczowymi aspektami kultury, z którymi nigdy, przenigdy nie należy lekceważyć.

2. Ponieważ większość znanych nam na Zachodzie arabskich postaci to muzułmanie, łatwo jest założyć, że wszyscy Arabowie muszą do pewnego stopnia praktykować islam. Podczas gdy większość Arabów to muzułmanie, w kulturze arabskiej znajdziesz chrześcijan, żydów i całą gamę innych wierzeń religijnych.

3. Jeśli podróżujesz do jakiejkolwiek części świata arabskiego w interesach, ważne jest, abyś wiedział, że w kulturze arabskiej nie ma czegoś takiego jak zajęcie się biznesem. Pierwsze spotkania służą ustaleniu, czy możliwe jest nawiązanie relacji między różnymi stronami i dopiero wtedy planowane są dalsze negocjacje.

4. Bardzo rzadko można spotkać Araba chodzącego po okolicy bez choćby odrobiny biżuterii. To dlatego, że Arabowie lubią inwestować w piękną biżuterię. Zwłaszcza arabskie kobiety są znane z tego, że przywdziewają ozdobne ubrania i oszałamiającą biżuterię na niemal każdą okazję.

5. Język ciała, bez względu na kulturę lub kraj, o którym mówimy, ma znaczenie. W kulturze arabskiej ma to zwykle nieco większe znaczenie, przez co powitanie jest odrobinę trudne. Jeśli potrząsasz dłonią, wyciągnij prawą rękę i luźno trzymaj rękę drugiej osoby, ale dłużej.

6. Jedzenie i picie to centralne punkty, wokół których obraca się prawie każda kultura na świecie. Kultura arabska nie różni się od siebie i Arabowie przenoszą swoją miłość do herbaty i kawy na zupełnie nowy poziom.

7. Kultura zachodnia jest na ogół znacznie bardziej dynamiczna niż arabska. W USA lub Wielkiej Brytanii możesz być przyzwyczajony do sprawdzania zegarka i biegania z jednego miejsca do drugiego, ale jeśli spróbujesz to zrobić w kraju arabskim, twój odpowiednik uzna to za bardzo obraźliwe!

8. Najważniejszym faktem dotyczącym kultury arabskiej jest to, że bogaty świat arabski składa się z różnych społeczności, grup i kultur, a zatem nigdy nie można mówić o jednej kulturze arabskiej. Takie, że różnice są nie tylko między krajami, ale także wewnątrz społeczności.

9. Świat arabski, który składa się z 22 krajów, jest gospodarzem kilku wyznań, a ludzie z wielu grup etnicznych mówią różnymi językami i dialektami.

10. Około sześćdziesiąt procent światowych zasobów ropy znajduje się na Półwyspie Arabskim lub bardzo blisko tego regionu. Położona w geografii arabskiej Arabia Saudyjska jest krajem o największych rezerwach ropy naftowej na świecie.

11. Życie i święta są również pod wpływem islamu w krajach arabskich. Kalendarz arabski to kalendarz księżycowy, w którym jeden rok składa się z 12 miesięcy i 353 lub 354 dni.

12. Świętym dniem dla muzułmanów jest piątek. Chociaż święta krajów arabskich różnią się w zależności od kraju, wspólne święta to oczywiście święta religijne i dni specjalne. Te daty zmieniają się co roku, ponieważ używają kalendarza księżycowego.

13. Chociaż arabska kultura kulinarna i arabska kuchnia mają różne nazwy w różnych regionach i krajach, są w zasadzie podobne. Dania arabskie na ogół zawierają dużo przypraw i baraniny, a ciasta są bardzo popularne.