10 zaskakujących i śmiesznych ciekawostek historycznych

Niniejszy artykuł zostanie poświęcony śmiesznym ciekawostkom historycznym.

Oczywiście, historia nasycona jest wieloma zdarzeniami, wydarzeniami oraz zwrotami, które przynoszą nawet całym narodom ulgę.

Wiele przeciwności, walki emigracje i tak dalej zmieniają bieg losów ludzkości.

1. Śmieszne przydomki władców.

Polska miała wielu możnych władców. Królów, którzy panowali przez wieki. Granice państwa coraz to różnie się zmieniały. Albo byliśmy wielkim księstwem, albo traciliśmy wszystko co osiągnęliśmy. Z wyłączeniem na mapie świata. I tak odpierając ataki, Mieszko II otrzymał miano Gnuśnego.

Jedak nie był on człowiekiem o wyższej inteligencji.

Inne przydomki to między innymi: dla Bolesława II Rogatka – łysy, cudak, Mieszko I – Plątonogi, Jan II- dziki, szalony.

2. Olimpiada w Londynie.

Inna ciekawostka historyczna to opóźnienie przyjazdu zawodników olimpijskich (Londyn 1908 rok) aż o 12 dni. Co zapewne spowodowało ich dyskwalifikację. Przyczyną były rozdziały po między różnymi kalendarzami.

3. Prezydent Meksyku.

Pedro Paredes przyszły prezydent Meksyku. Gdzie kuchnia meksykańska pali ostra chili i burito. A przysmak to świnka morska podawana w restauracji. Po uzyskaniu tytułu prezydenta zrezygnował on ze swojej funkcji. Jego decyzja o rezygnacji trwała około 60 minut.

4. Dynastia Osmanów.

Inna ciekawostka o władcy politycznym to jego ciągoty do alkoholu. Jak wiadomo na w wyższych sferach pije się niebywale drogie trunki. Ich smak i aromat pozwalają się nimi delektować. Nie są to byle, jakie alkohole, a wina o owocowych składach. Dlatego też uzależnienie od alkoholu dało nazwę władcy Selim Pijak.

5. Spalenie Rzymu.

I też ciekawym zwrotem historycznym, który zniszczył pięknie wybudowany Rzym jest jego spalenie. Zły władca nie docenił dorobku kulturowego. A można by też domyśleć się, że nie do końca rzymianie mieli wszystko opracowane.

6. Zwierzęta udomowione.

Pierwszymi zwierzętami, jakie miały zostać udomowione to były dzikie psy, czyli wilki. Do dziś są to zwierzęta nie do udomowienia. Ich dziki styl życia nie umożliwia w jakikolwiek sposób zmienić ich w łagodne zwierzęta.

7. Okupowanie ziem polskich.

A teraz ciekawostka o ziemiach polskich. Ziemie te były około 40 krotnie okupowane. Trwało to od wieku 16 do XIX włącznie. I nic w tym dziwnego. Gdyż po dziś dzień mamy okupowanie ziem obcych, jak Jemen, czy też Syria i tak dalej.

8. Świat jest mały.

Konflikty zbrojne trwają na całym świecie. Patrząc na mapę świata w każdym rejonie dzieje się coś złego. Od Kontynentu Afryki po inne. Ludzie emigrują, a politycy i rządzący zaopatrują się w najlepsze uzbrojenia.

9. Leonardo Da Vinci.

Malarze zazwyczaj byli doceniali po śmierci. Za życia nie mogli sprzedać obrazy warte dziś miliony Euro. I sam Leonardo Da Vinci potrafił malować obrazy. Jak i również zarazem pisać teksty.

10 Śmierć władców w Europie.

I najbardziej ciekawe jest, że dochodzący do władzy królowie byli nie dość chronieni przez swoich podwładnych. Mieli pod sobą bataliony wojsk, jednak ich śmierć przychodziła nagle.

Nie mogli oni rozwinąć swoje umiejętności, wspomóc swój naród, którym mieli rządzić. Dane statystyczne pokazują, że na 1513 królów ćwierć z nich zmarła szybką śmiercią. Dane te obejmują jedynie Europę.

Oceń artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.