10 zaskakujących atrakcji dla dzieci w Juracie

Jurata to niezwykle piękne miejsce, które pełne jest różnorakich atrakcji i zabytków.

To także teren, gdzie najmłodsi znajdą dla siebie multum rozrywek, które zostają w ich głowach na długie lata.

Dlatego warto zapoznać się z tymi najlepszymi, które cieszą się wśród dzieciaków szczególnym zainteresowaniem.

Mini Zoo – Zwierzaki Nad Potokiem

alpaki

To mini zoo znajduje się blisko Gdańska. Warto przyjechać tutaj z dziećmi lub zorganizować imprezę plenerową tj. urodziny, zabawy, biesiady, ognisko.

Mini zoo otwarte jest od czwartku do niedzieli od 10 do 17.

Dzieci uwielbiają karmienie, głaskanie i przytulanie się do zwierząt.

W soboty i niedziele rozpalane jest ognisko dla wszystkich gości. Na miejsce można przywieźć własny prowiant lub zakupić kawę i kiełbaski z pieczywem w Food Trucku.

Mini Zoo jest bardzo ciekawą atrakcją dla dzieci gdzie mogą poznać różne zwierzęta. Znajdziemy tutaj: kucyki, emu, alpaki, różne egzotyczne ptaki, daniele, kozy, świnki, owieczki, pawie i wiele innych.

Większość zwierząt jest oswojona. Można podejść i karmić. Zobaczcie jakie zwierzęta się tutaj znajdują: Galeria

Zaletą tego obiektu jest parking pośrodku mini zoo, dzięki czemu mamy stały dostęp do rzeczy z samochodu.

Na wyspie pośrodku stawu znajduje się altana gdzie w razie czego można schować się przed deszczem.

alpaki

Co można zrobić na miejscu?

  • karmić 2 metrowe emu, alpaki, lamy i inne zwierzęta
  • pojeździć na kucyku w sobotę i niedzielę
  • oglądać egzotyczne ptaki i papugi
  • pogłaskać króliczki i świnki morskie, owce, kozy, świnki wietnamskie
  • pobawić się mini koparką i innymi zabawkami
  • pobujać się na huśtawce i pozjeżdżać na zjeżdżalni dla dzieci

alpaka przy ognisku

Jeśli chodzi o alpaki, to są one bardzo spokojne. Na życzenie można dostać za darmo kubek do karmienia różnych zwierząt. Można alpaki nakarmić przysmakiem z ręki. Fajnie jest alpaki przytulać i robić sobie z nimi zdjęcia.

Strona www: zwierzakinadpotokiem.pl

Facebook: facebook.com/ZwierzakiNadPotokiem

Zobacz na mapie Google: Kliknij Tutaj

1. Fokarium na Helu

To miejsce, które najmłodsi pokochają od pierwszego wejrzenia. Możliwość obejrzenia tych pięknych zwierząt sprawi, że nie będą chcieli już opuszczać tego miejsca.

2. Zajęcia teatralne

To atrakcja, którą zapewnia praktycznie każdy hotel na terenie Juraty. Najmłodsi mogą brać udział w różnorakich zajęciach teatralnych, które będą nie tylko nauką, ale także doskonałą zabawą.

3. Molo

To idealne miejsce na relaksacyjny spacer z najmłodszymi zarówno z rana, jak i również porą wieczorową. Ma ono ponad 320 metrów długości i zbudowane zostało w latach siedemdziesiątych.

4. Ścieżka przyrodnicza

Każdy, kto uwielbia aktywnie spędzać swój czas, bezapelacyjnie powinien wybrać się z dziećmi na tamtejszą ścieżkę przyrodniczą. To trasa, która ma ponad 300 metrów długości, na której można podziwiać magiczne widoki, jakimi Jurata dysponuje.

5. Deptak

To również interesujące miejsce, z którego Jurata może być dumna. Ma on ponad 600 metrów długości. Można tam znaleźć liczne ciekawostki, jak na przykład ogromne donice, gdzie znajdują się kwiaty sezonowe, które zachwycą szczególnie dziewczynki, które jak wiadomo, kochają kwiaty.

6. Basen

W przypadku brzydkiej pogody Jurata posiada baseny, które ucieszą każdego młodego pasjonata pływania. To świetna rozrywka dla całej rodziny.

7. Bawialnia dla dzieci

To kapitalne miejsce, które najmłodsi pokochają od razu. Profesjonalni animatorzy dbają o to, żeby każda spędzona przez dzieciaki tam minuta, była niezapomniana. Dla rodzin z pociechami to pozycja wręcz obowiązkowa w Juracie.

8. Park linowy

To kolejna z atrakcji, która przyciąga do siebie całe rodziny. Park linowy Ju- Huuu to godziny wspaniałej zabawy, śmiechów, jak i również możliwości sprawdzenia swoich zdolności. Będąc w Juracie, koniecznie trzeba tam zajrzeć.

9. Ścieżki rowerowe

Młodzi fani spędzania czasu na rowerach również mogą być zachwyceni. Jurata posiada wiele świetnych ścieżek rowerowych, które w połączeniu z cudownymi widokami po drodze, dają wiele godzin doskonałej aktywności.

10. Ocean Park

To atrakcja, która znajduje się niedaleko Juraty, ale jest doskonałym miejscem dla tych najmłodszych. Szczególnym zainteresowaniem wśród nich cieszą się tam różnorakie modele zwierząt żyjących zarówno w oceanach, jak i również w morzach.

5/5 - (liczba ocen: 1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.