Polska

10 niesamowitych atrakcji w Suwałkach

fot. Łukasz Pojezierski / Wikipedia

Drugie, co do wielkości miasto województwa podlaskiego jest miejscem, które warto odwiedzić. Nie tylko ze względu na piękną przyrodę, ale też zabytki oraz liczne atrakcje. Krótka, za to bogata historia tej miejscowości pozwala zobaczyć jak kształtowała się kultura Suwałk. Polska jest bardzo ciekawym krajem do zwiedzania, a to miasto jest tego najlepszym przykładem. Przedstawiamy 10 propozycji dla turystów, które mogą przyciągnąć uwagę.

1. SUWALSKI OŚRODEK KULTURY

W placówce można obejrzeć ciekawe wystawy, wziąć udział w przygotowanych zajęciach albo festiwalach, które organizuje Suwalski Ośrodek Kultury.

2. MUZEUM OKRĘGOWE

W muzeum dokładniej poznamy historię całej Suwalszczyzny, od czasów epoki lodowej aż do XX wieku. Urządzono także wystawę poświęconą artyście Alfredowi Wierusz-Kowalskiemu.

3. MUZEUM IM. MARII KONOPNICKIEJ

Jest to oddział Muzeum Okręgowego. Poznamy tu życie oraz twórczość pisarki.

4. AQUAPARK

Kiedy jest upalne lato, to warto wybrać się do tego miejsca. Obiekt oprócz wielu atrakcji wodnych posiada sauny, punkty gastronomiczne czy klub fitness.

5. ZALEW ARKADIA

Na środku znajduje się mała wyspa, na którą prowadzi most. Można przyjść i korzystać z plaży. Blisko działa wypożyczalnia sprzętu wodnego, plac zabaw, kawiarnia. Dostępne są też boiska do siatkówki i piłki nożnej, korty do tenisa oraz siłownia.

6. OŚRODEK SPORTU I REKREACJI

Działa tutaj ściana do wspinaczki, basen, siłownia oraz sauna.

7. ŚCIEŻKA SPACEROWA

Wędrujemy szlakiem, na którym spotkamy charakterystyczne miejsca w mieście. Spacer zaczyna się od zespołu cmentarzy siedmiu wyznań – katolickiego, ewangelickiego, prawosławnego, żydowskiego, staroobrzędowców oraz muzułmanów. Dalej zobaczymy m. in. ulicę Chłodną i Park Konstytucji 3 Maja.

8. ŚCIEŻKA KLASYCYSTYCZNA

Z kolei idąc tą drogą zobaczymy cenne zabytki architektury. Na trasie zlokalizowano takie budowle jak Kościół pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa, dawną Izbę Skarbową czy Dom pod Kolumnami.

9. WIGIERSKI PARK NARODOWY

Wewnątrz parku są 42 jeziora, największe jest jezioro Wigry, żyje tu także około 800 gatunków zwierząt. Można wędrować po nim oznaczonymi szlakami i dokładniej przypatrzyć się jego walorom.

10. SUWALSKI PARK KRAJOBRAZOWY

Tutaj także wyznaczono specjalne trasy dla pieszych oraz rowerzystów, łączna długość tych szlaków wynosi 74 km.