10 najlepszych restauracji w Żywcu

Żywiec to miasto znajdujące się w południowej części Polski, a dokładniej rzecz ujmując w województwie śląskim.

Poza wybornym piwem, miasto może również pochwalić się doskonałą gastronomią.

W Żywcu znajdziemy sporo miejsc, w których można zjeść za przystępne ceny doskonałej jakości kuchnię.

1. Bistro 19

Bistro 19 to znane już miejsce, które znajduje się w zabytkowej kamienicy tuż przy rynku. Restauracja zasługuje na słowo uznania ze względu na produkty najwyższej jakości i dbałość o zadowolenie każdego klienta. Zjemy tutaj zarówno pysznego burgera czy pizzę, jak i wspaniałe świeże sałaty.

2. Karczma Żywieckie

Karczma Żywieckie to miejsce, w którym można zorganizować imprezę dla wielu osób, ale również zajrzeć spontanicznie i zostać na pysznym obiedzie. Lokal serwuje dania kuchni polskiej.

3. Gawra

Gawra to miejsce o dosyć przestronnym i nowoczesnym wnętrzu. W środku znajdziemy obszerny wybór pysznych domowych obiadów, które zachwycą nawet najwybredniejszych klientów.

4. Bistro Na Starówce

Bistro Na Starówce jest z kolei królestwem placków ziemniaczanych. Podawane są tutaj na różne sposoby i z różnymi dodatkami. Bez względu jednak na wybór, możemy mieć pewność, że wyjdziemy z lokalu w pełni usatysfakcjonowani.

5. Mucca

Mucca to restauracja o pięknym, intrygującym i nowoczesnym wystroju. Lokal serwuje przepyszne burgery z wybornej wołowiny. Można również zdecydować się na makaron z łososiem.

6. 3 Poziomki

3 Poziomki to lokal, który często jest wybierany przez osoby organizujące większe imprezy. Niemniej, warto zajrzeć tutaj, będąc w pobliżu, by skosztować przepysznych naleśników i burgerów.

7. Parole del Gusto

Parole del Gusto to iście włoski klimat i pyszne włoskie jedzenie. Uważa się, że to właśnie tutaj można delektować się najlepszą pizzą w Żywcu. Nie brakuje również innych włoskich przysmaków.

8. Restauracja Piccolo

Restauracja Piccolo to wyjątkowe miejsce dla każdego głodomora. Nie ma szans, by wyjść z lokalu z pustym żołądkiem. Na miejscu zjemy burgery, klasyczne kebaby oraz knysze.

9. Aldona

Aldona to restauracja orientalna, w której będzie można skosztować zarówno kuchni wietnamskiej, jak i chińskiej i tajskiej.

10. Pizzeria Vittorio

Pizzeria Vittorio to kolejny włoski akcent na mapie Żywca. Lokal serwuje bardzo dobrą pizzę.

4.3/5 - (liczba ocen: 6)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.