Polska

10 Najlepszych Restauracji w Kudowie-Zdroju 🍛

Kudowa-Zdrój to urocze miasteczko wciśnięte między Góry Orlickie i Góry Stołowe. To również jedno z najstarszych uzdrowisk w naszym kraju oraz miejsce, do którego każdego roku przybywają turyści z różnych zakątków Polski. Kudowa-Zdrój ma również sporo miejsc gastronomicznych, do których warto zajrzeć, będąc na miejscu.

1. Restauracja Sjesta

Restauracja Sjesta to miejsce, w którym można delektować się zarówno pysznymi makaronami, jak i daniami rodem z polskiej kuchni. Urozmaicona karta dań sprawia, że każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.

2. W Starym Młynie

W Starym Młynie to miejsce, które zachwyca od pierwszego wejrzenia. Niebanalny i przytulny wystrój sprawiają, że pragnie się tu bywać. Lokal serwuje również pyszne dania mięsne, rybne oraz wegetariańskie.

3. Kocioł Kulinarny

Kocioł Kulinarny to prawdziwa gratka dla smakoszy zróżnicowanej i dobrze przygotowanej kuchni. Z jednej strony można tutaj delektować się pyszną rybą z frytkami na wzór brytyjski, a z drugiej rewelacyjnymi burgerami.

4. Wypoczęty Wół SteakHouse

Wypoczęty Wół SteakHouse to miejsce, do którego miłośnicy mięsa w najlepszym wydaniu po prostu powinni się udać. Zjemy tutaj burgery z doskonałą wołowiną, ale również pizzę.

5. Restauracja Bazylia

Restauracja Bazylia to udana mieszanka kuchni polskiej oraz włoskiej. Lokal serwuje bardzo dobrą pizzę.

6. Czeska Restauracja Zdrojowa

Czeska Restauracja Zdrojowa to miejsce, w którym polska kuchnia miesza się z czeską. Warto skusić się na słynny smażony ser, choć w karcie dań znajduje się sporo pozycji godnych uwagi.

7. Cudova Bistro

Cudova Bistro to miejsce schludne i atrakcyjne pod względem wystroju. Lokal serwuje włoską pizzę i bardzo dobre burgery.

8. Restauracja Cafe Domek

Restauracja Cafe Domek znajduje się w centralnej części miasta. W sezonie letnim warto skorzystać z ogródka i delektować się pysznym jedzeniem w cudownym otoczeniu drzew. Lokal słynie z pysznych steków.

9. RestaurAnka

RestaurAnka to miejsce z historią. Lokal prosperuje od dwóch dekad, ciesząc się renomą miejsca z najlepszym domowym jedzeniem.

10. Szmaragdowa Restauracja Gruzińska

Szmaragdowa Restauracja Gruzińska zachwyca nietuzinkowym wystrojem oraz pysznymi rarytasami gruzińskimi. Warto skosztować tutejszych chinkali i doskonałych gruzińskich zup.