Polska

Co Warto Zobaczyć w Uniejowie z Dziećmi

Zamek w Uniejowieq
źródło: Chrumps / Wikipedia

Uniejów jest miastem położonym nad Wartą w województwie łódzkim. Miasto, jak i cała gmina ma charakter turystyczny. W roku 2008 otwarte zostały Termy Uniejów, oferujące lecznicze gorące solanki.

Od 2012 miasto posiada status miejscowości uzdrowiskowej. Początki Uniejowa sięgają XI/XII wieku. Jest to idealnie miejsce na rodzinne wycieczki, ponieważ multum atrakcji sprawi, że każdy z rodziny znajdzie coś dla siebie.

1. Termy Uniejów

Wodną rozrywkę uwielbiają nie tylko najmłodsi i jest to wiadome nie od dziś. Relaks i rozrywka, jaką zapewniają baseny Termy Uniejów, są znakomite i sprawiają, że to miejsce jest jedyne w swoim rodzaju. Znajduje się tutaj ogrom wodnych atrakcji skierowanych zarówno do dzieci, jak i młodzieży oraz dorosłych. Woda jest tutaj ciepła i krystalicznie czysta, przez co relaks może być jeszcze bardziej przyjemny. O renomie tego miejsca mogą świadczyć baseny pełne ludzi. Będąc w Uniejowie, nie sposób nie być w Termach Uniejów.

2. Zoo Safari

Znajdujące się w Borysowie, leżącym nieopodal Uniejowa Zoo, jest atrakcją, która przyciągnie do siebie nie tylko rodziny z dziećmi, ponieważ ten ogród zoologiczny jest oryginalny i nietypowy. Dlaczego? Ponieważ znajdują się w nim białe tygrysy, tygrysy bengalskie, bawoły indyjskie, tapiry i wiele innych, niezwykłych i egzotycznych zwierząt. Znajduje się tutaj także mini Zoo dla najmłodszych, a także możliwe są przejażdżki na kucykach. Świetne miejsce dla rodzin z dziećmi.

3. Festiwal Rycerski

Raz do roku odbywa się w Uniejowie turniej rycerski. Jest to świetna okazja, żeby w tym czasie wybrać się do Uniejowa i pokazać dzieciom trochę żywej historii. Razem z turniejem odbywa się także jarmark średniowieczny, który ukazuje i odtwarza sposoby w jaki bawili się ludzie wieku temu. Uniejowski Turniej Rycerski, jest organizowany od lat i impreza ta zrzesza co roku ogrom grup rekonstrukcyjnych z kraju i zza granicy.

4. Muzeum Marii Konopnickiej

U dzieci warto zaszczepiać zainteresowanie sztuką od samego początku wychowania, dlatego świetnym miejscem wartym odwiedzenia, będzie Muzeum Marii Konopnickiej. W szkole każde dziecko uczy się wierszy i baśni dla dzieci autorstwa polskiej autorki, i to właśnie świetny pretekst, żeby wstąpić do tego wyjątkowego muzeum. Znajdujący się w bliskiej odległości od Uniejowa Dworek w Bronowie, jest miejscem w którym Konopnicka przeżyła 10 lat swego życia, a obecnie jest tutaj muzeum poświęcone tej niezwykłej artystce.

5. Bawilandia

Już sama nazwa wskazuje, jakiego rodzaju jest to atrakcja. Sala zabaw,,Bawilandia’’ oferuje mnóstwo atrakcji dla najmłodszych, takich jak figloraj, czyli plac zabaw pełen wszelakich zjeżdżalni, bumper car, kula wodna, skuter wodny, auto jeep, drift car i wiele inych. Jest to świetne miejsce, żeby kreatywnie zużytkować dziecięcą energię, a rodzicom da to chwilę odpoczynku.

6. Zagroda Młynarska

Jeśli najmłodsi oraz ci starsi trochę zgłodnieją, to jednym z lepszych miejsc do których można się udać w Uniejowie, jest Zagroda Młynarska. Stara drewniana chata, pełniąca rolę gospody, już samym swoim stylem, może być nie lada atrakcją, a serwowane tam potrawy są tak różnorodne, że zarówno dzieci, jak i dorośli znajdą coś dla siebie.

7. Park Linowy

Znajdujący się w Uniejowie park linowy będzie atrakcją, która skutecznie przykuje uwagę najmłodszych podróżników. Budowa tego parku kosztowała ponad 600 tysięcy złotych, dlatego też atrakcje, które się tutaj znajdują, są na najwyższym poziomie. Posiada pięć tras o różnym poziomie trudności, dlatego odnajdą się tutaj zarówno nowicjusze, jak i ci, którzy wcześniej mieli już do czynienia z tego typu atrakcjami.

8. Zamek Arcybiskupów Gnieźnieńskich

Zamek ten wybudowano w 1365 roku i pełnił funkcję obronną dla najważniejszych osobistości. Obecnie jest to miejsce, które warte jest odwiedzenia z całą rodziną, ponieważ zamek pełni funkcję hotelu. Nocleg w 5 metrowej komnacie w łóżku z baldachimem, jest przeżyciem, które na długo pozostanie w pamięci, zarówno rodzicom, jak i dzieciom. Na terenie zamku znajduje się także restauracja, co czyni to miejsce idealną bazą wypadową do zwiedzania całego Uniejowa oraz okolic.

9. Ogród Zmysłów

Znajdujący się w Poddębicach ogród zmysłów, jest idealnym miejscem w którym zarówno dzieci, jak i rodzice, będą mogli odpocząć i kreatywnie spędzić wolny czas. Różne faktury ścian ogrodowych obiektów świetnie pobudzają dziecięcą ciekawość, a cisza, jaka panuje w ogrodzie (nie słychać samochodów) jest iście kojąca.

10. Dwie Armaty

Znajdujące się na jednym z brzegów Warty, dwie armaty wycelowane w zamek arcybiskupów Gnieźnieńskich, są wiernie odwzorowanymi replikami armat z okresu potopu szwedzkiego. Dziś zamiast armatnich kul, wylatuje z nich termalna woda.