Polska

10 Najlepszych Restauracji w Kłodzku 🍛

fot. Halicki / Wikipedia

Kłodzko to miejscowość położona w Kotlinie Kłodzkiej, można stwierdzić, że to centrum tego geograficznego rejonu. Kłodzko jest typową miejscowością turystyczną, oferuje wiele atrakcji w tym liczne zabytki. Na szczególną uwagę zasługuje tu Bastionowa Twierdza, późnogotycki kościół, oraz gotycki most na Młynówce. Pomiędzy zwiedzaniem warto odpocząć w jednej z licznych restauracji i spróbować regionalnej kuchni.

1. Pałac Kamieniec

Pałac Kamieniec to jedno z najciekawszych miejsc Kłodzka, które na pewno warto odwiedzić. Restauracja położona w tym miejscu, to przykład wykwintnej kuchni, serwowanej przez szefa kuchni z prawdziwego zdarzenia. Ogród przy obiekcie oferuje wytchnienie od zwiedzania, do tego piękne widoki.

2. Bar Kryształowa

Bar Kryształowa mimo wykwintnej nazwy, jest prostym lokalem z prostym jedzeniem. Porcje są bardzo syte, podawane bardzo szybko. Typowa domowa kuchnia, z miłym klimatem i ładnym tarasem, na którym można zjeść w razie ładnej pogody.

3. Obiadodomek Bar

Obiadodomek Bar to lokal o uroczej nazwie. To miejsce gdzie można dosyć tanio zjeść i najeść się do syta. Proste menu, wszystkie potrawy przygotowywane na miejscu.

4. Sałatkowy Raj

Sałatkowy Raj jest lokalem stworzonym z myślą o ludziach ceniących sobie zdrowe odżywianie. Jak sama nazwa wskazuje jest to miejsce gdzie w menu przeważają sałatki różnego typu. Można sobie nawet samemu skomponować własną sałatkę.

5. Restauracja Pizzeria Zibi

Restauracja Pizzeria Zibi to włoska knajpa, przytulna, z smacznym i niedrogim jedzeniem. W menu można znaleźć wiele propozycji tradycyjnej kuchni włoskiej, w tym przepyszne makarony. Obsługa jest miła i uprzejma, szybko przyjmuje zamówienia.

6. Mała Italia

Mała Italia to włoska restauracja, która jest otwarta cały dzień. Lokal szczyci się doskonałą obsługą, szerokim menu i wyjątkowym smakiem włoskich dań. W menu można znaleźć bardziej i mniej tradycyjne dania kuchni włoskiej a także dania wegetariańskie i dania dla dzieci.

7. Restauracja Savoy

Restauracja Savoy jest położona w centrum Kłodzka. To restauracja francuska, gdzie można spróbować wielu specjałów tej wyjątkowej kuchni. Restauracja jest elegancka i stylowa, idealnie nadaje się na różne spotkania rodzinne i ze znajomymi. Bardzo duży parking, również jest atutem tego miejsca.

8. Nad Wodospadem Restauracja

Nad Wodospadem Restauracja jest obiektem gastronomicznym, z bardzo miłą obsługą i typową domową kuchnią. Potrawy są przygotowywane z sercem,. są duże i syte a do tego ładnie podawane. Ceny są stosunkowo niskie, a wybór dań bardzo duży.

9. Jedyna Pizzeria

Kolejnym przykładem włoskiej kuchni w Kłodzku, jest Jedyna Pizzeria. Lokal ten często jest polecany przez miejskich przewodników, jedzenie jest tanie i bardzo smaczne. Nie jest przekombinowane.

10. Zajazd Królewski

Zajazd Królewski to efektowny lokal, który zachęca szerokim wyborem potraw w menu. W niektóre dni do posiłków przygrywa muzyka disco. Jedzenie smaczne, niektóre potrawy bardziej wyszukane.

4.7/5 - (liczba ocen: 12)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *