Ciekawostki

10 Najlepszych Ogrodów Botanicznych w Polsce.

fot. Alan Franco / Wikipedia/ Flickr

Rośliny, od lat stanowią piękną, oryginalna i naturalna ozdobę domów, parków i ogrodów.

Z racji pojawiających się nowych, ciekawych gatunków, wiele ogrodów botanicznych, tworzy ciekawe kompozycje, które zapewnią przyjemny odpoczynek wśród zieleni.

Jakie Ogrody botaniczne odwiedzić w Polsce?

1. Palmiarnia w Wałbrzychu

Palmiarnia w Wałbrzychu. Niewielki ogród botaniczny, którego głównym zadaniem było zaopatrywanie Zamku Książ w smaczne i zdrowe Owoce. Na terenie Palmiarni, zamieszkują pawie, lemury i żółwie.

2. Ogród Roślin Leczniczych Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu

Ogród Roślin Leczniczych Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. To wyjątkowe miejsce skupia wiele gatunków roślin, które mają na celu pomaganie w zwalczaniu chorób i schorzeń. Liczne informację i pokazy multimedialne, z pewnością zaciekawią każdego odwiedzającego.

3. Ogród Japoński we Wrocławiu

Ogród Japoński we Wrocławiu. Barwne, oryginalne miejsce, które pokocha każdy miłośnik kraju wiśni. Na terenie ogrodu, znajdują się liczne gatunki roślin, w tym krzewów, kwiatów i drzew, pochodzących z Japonii oraz oryginalne dekoracje, jak fontanny i rzeźby.

4. Ogród botaniczny w Zagwiździu

Ogród botaniczny w Zagwiździu. Wyjątkowo malowniczy ogród, w którym znajdują się liczne gatunki roślin z całego świata. Ogród uzupełniają fontanna oraz rzeźby.

5. Ogród Dendrologiczny w Lipnie

Ogród Dendrologiczny w Lipnie. Najstarsze arboretum w Polsce, na terenie którego znajdują się liczne gatunki roślin, wieża obserwacyjna, liczne ścieżki z ławeczkami oraz staw, po którym pływają kaczki. Miejsce idealne do odpoczynku na świeżym powietrzu.

6. Miejski Ogród Botaniczny w Zabrzu

Miejski Ogród Botaniczny w Zabrzu. Bajeczne miejsce, które podzielone jest na ogród botaniczny oraz park. Ogród urządzono w stylu angielskim, a na jego terenie, rośnie ponad 64 gatunki róż. Malownicze miejsce w samym centrum miasta.

7. Ogród Botaniczny w Powsinie

Ogród Botaniczny w Powsinie. Miejsce bajeczne, z licznymi gatunkami roślin ozdobnych i uprawnych. Na terenie ogrodu, znajdują się między innymi Dalie, świerki, jabłonie i cytrusy.

8. Ogród Botaniczny w Toruniu

Ogród Botaniczny w Toruniu. Niewielki ogród botaniczny, z licznymi gatunkami egzotycznych roślin. Dodatkową atrakcją są zwierzęta, zamieszkujące teren ogrodu.

9. Palmiarnia w Poznaniu

Palmiarnia w Poznaniu. Ogromny teren, w którym uprawiane są różne gatunki roślin, w tym cytrusy, kaktusy, róże a nawet drapieżne rośliny jak muchołówka. Na terenie Palmiarni zamieszkują wodne gatunki zwierzą.

10. Ogród Roślin Leczniczych w Gdańsku

Ogród Roślin Leczniczych w Gdańsku. Tak samo jak we Wrocławiu, ogród powstał na potrzeby naukowe. Dzięki obserwacji roślin, naukowcy mogą opracować nowe leki, pomagające w leczeniu różnych schorzeń. To wyjątkowe miejsce z licznymi gatunkami roślin.