Ciekawostki

10 najlepszych atrakcji w Bornym Sulinowie

Borne Sulinowo to dawne rosyjskie miasto, które jest jednocześnie miastem niezwykle historycznym.

Znajduje się ono w województwie zachodniopomorskim i jest pełne wielu niezwykle tajemniczych atrakcji, które niewątpliwie warto poznać.

1. Cmentarz wojskowy

To niezwykle mroczne, ale jednocześnie niezwykle ciekawe miejsce. To przede wszystkim miejsce pochówku ofiar drugiej wojny światowej, który jest umiejscowiony głęboko w lesie. Warto zauważyć, że jest on otwarty dla zwiedzających.

2. Cmentarz radziecki

To kolejny z tych tajemniczych cmentarzy znajdujących się na terenie Bornego Sulinowa. To miejsce, gdzie przede wszystkim chowane były dzieci. Ich groby można poznać po tym, że są oznaczone przez maskotki.

3. Dom Oficera

W dawnych latach był to prawdziwy symbol tego miasta, ale obecnie pozostały z niego jedynie ruiny. Przez te wszystkie lata było to miejsce wielokrotnie przerabiane, ale żaden z właścicieli nie zagrzał tam za długo miejsca.

4. Muzeum Militarnej Historii

To miejsce, które koniecznie trzeba odwiedzić. Można tam ujrzeć niezwykle unikatową kolekcję militariów, a co ciekawsze wszystkie z tych pojazdów są cały czas sprawne. Pasjonaci militarii będą wniebowzięci tym, co tam zastaną.

5. Poligon

Obok owego muzeum znajduje się także poligon wojskowy. Będąc tam, aż się czuje klimat tego miejsca, a cisza tam panująca bardzo często potrafi wywoływać dreszcze na całym ciele.

6. Międzynarodowy Zlot Pojazdów Militarnych

Pasjonaci militarni mają jeszcze jeden powód, by odwiedzić Borne Sulinowo. Otóż co roku spotykają się tam wszyscy fani pojazdów militarnych. Podczas tego wydarzenia odbywają się koncerty, pokazy wojskowe, jak i również pokazy średniowiecznych wojów, co sprawia, że ta impreza jest jeszcze bardziej interesująca i zachęcająca.

7. Rosyjski posterunek kontrolny

A raczej jego ruiny znajdują się tuż koło Aeroklubu. Mimo że wiele z niego nie zostało, to w powietrzu czuć klimat tego miejsca, i licznych starć, jakie miały tam wielokrotnie miejsce.

8. Bunkry

To kolejna pozycja warta zobaczenia. Ukryte są one w lesie tuż przy drodze głównej. Obok nich rozciąga się rzeka Pilawa. Mimo że nie są w najlepszym stanie, to i tak warto je zobaczyć na własne oczy.

9. Wrzosowiska Kłomińskie

To kolejna ciekawa atrakcja w tym miejscu. Szczególnie warto zajrzeć tu w okresie kwitnięcia owych wrzosów, gdyż są to największe wrzosowiska w Polsce, jak i również jedne z największych na terenie całej Europy.

10. Punkt Widokowy Zalew Nadarzyce

Znajduje się on tuż przy Bornym, ale i tak warto się tu wybrać, gdyż jest to miejsce niezwykle urokliwe i warte odwiedzenia.