Podróże

10 atrakcji w ferie zimowe dla dzieci w Gdańsku

fot. Piro / Wikipedia

Przerwa zimowa to czas, kiedy najczęściej pojawia się pytanie, gdzie wybrać się z dziećmi, by nie nudziło się w domu podczas panującej za oknem niepogody.

Gdańsk, to świetna propozycja dla osób, które marzą o feriach pełnych atrakcji. Aby ułatwić wybór atrakcji, przygotowaliśmy listę najlepszych atrakcji.

Koniecznie ją sprawdź!

1. Mini Zoo – Zwierzaki Nad Potokiem w Żukczynie

Mini Zoo znajduje się blisko Gdańska. Można tutaj przyjechać całą rodziną. Obiekt oferuje również możliwość organizacji imprez plenerowych i okolicznościowych: zabaw, festynów, biesiad, czy organizacji urodzin, ognisk.

Mini zoo otwarte jest od czwartku do niedzieli od 10 do 17.

Interaktywne Zoo „Zwierzaki Nad Potokiem” znajduje się w Żukczynie koło Gdańska. To miejsce, w którym dzieci mają okazję poznać, dotknąć, nakarmić i pogłaskać wiele gatunków oswojonych zwierzaków.

Dzieci po prostu uwielbiają karmienie zwierząt. Są tutaj bardzo dobre warunki do wypoczynku dla całych rodzin.

Wiele mieszkańców Mini Zoo urodziło się i wychowało wśród ludzi. Lubią kontakt z dziećmi, uwielbiają się przytulać i być głaskane.

W soboty i niedziele rozpalane jest ognisko dla wszystkich gości. Na miejsce można przywieźć własny prowiant lub zakupić kawę i kiełbaski z pieczywem w Food Trucku.

kucyki

Zaletą tego obiektu jest parking pośrodku mini zoo, dzięki czemu mamy stały dostęp do rzeczy z samochodu.

Na wyspie pośrodku stawu znajduje się altana gdzie w razie czego można schować się przed deszczem.

Dzieci po prostu uwielbiają karmienie zwierząt. Są tutaj bardzo dobre warunki do wypoczynku podczas pobytu.

Mini Zoo jest świetną atrakcją dla dzieci. Są tutaj: kucyki, emu, egzotyczne ptaki, daniele, kozy, świnki, owieczki, pawie i wiele innych. Emu – Nandi i Tośka skradną Wasze serce.

Większość zwierząt jest oswojona. Można podejść, karmić.

Specjalne atrakcje:

 • karmienie 2 metrowych emu, alpak, lam i innych zwierząt
 • jazda na kucyku w soboty i niedziele
 • oglądanie egzotycznych ptaków, papug
 • przytulanie i głaskanie króliczków i świnek morskich
 • owce, kozy, daniele, świnki wietnamskie, kaczki ozdobne, pawie
 • huśtawki i zjeżdżalnia dla dzieci
 • minikoparka

emu

CENNIK:

 • dorośli– 20 zł
 • dzieci – 10 zł
 • dzieci poniżej 3 lat – wstęp wolny
 • dodatkowo przejażdżka na kucyku – 10 zł

Jeśli chodzi o alpaki, to są one bardzo spokojne.

Na życzenie można dostać za darmo kubek do karmienia różnych zwierząt. Można alpaki nakarmić przysmakiem z ręki. Fajnie jest alpaki przytulać i robić sobie z nimi zdjęcia.

Dojazd autobusami z Gdańska, Pruszcza Gdańskiego, Starogardu Gdańskiego: 400, 401, 443, 445, 447, 884, 850

Do najbliższego przystanku autobusowego 4 minuty pieszo.

Adres: Nad Potokiem 5, Żukczyn

2. Crazy Cart

CRAZY CART. Szalona zabawa na fikuśnych, mini gokartach. Specjalnie przygotowany tor nie tylko dostarcza zabawy, ale również chroni uczestników przed ewentualnym wypadkiem. To wspaniała zabawa dla osób, które chcą porobić drifty, w kontrolowanym i bezpiecznym miejscu.

3. Kino Helios

Kino Helios, to miejsce wprost odpowiednie dla rodzin z dziećmi. Dzięki różnym seansom, z pewnością spędzicie tu przyjemnie czas całą rodziną.

4. Honolulu

Jeśli Twoje dziecko uwielbia zabawę na placu zabaw, zabierz je Sali zabaw Honolulu. Miejsce to, wypełnione jest różnego typu atrakcjami, w tym zjeżdżalnie oraz baseny z piłkami. Każde dziecko znajdzie tam atrakcje wprost idealną dla siebie.

5. JumpCity

Aktywnie spędzony czas, pozwoli Wam nie tylko dobrze się bawić, ale zadbać o kondycję, dlatego odwiedźcie JumpCity, czyli ogromny park trampolin. Na miejscu, znajduje się wiele trampolin, w tym baseny z gąbkami i tor przeszkód. Świetna zabawa gwarantowana.

6. Ośrodek Kultury Morskiej

Ośrodek Kultury Morskiej to miejsce idealne dla małych miłośników żeglarstwa. Znajdują się tu rożne eksponaty oraz wystawy edukacyjne, które przybliżą nieco wiedzę, na temat rybaków, morza i statków. W Ośrodku Kultury Morskiej, można również podziwiać niewielki zbiornik wodny, z miniaturowymi statkami.

7. Manufaktura słodyczy

Manufaktura słodyczy, otwarta jest przez cały rok. Prócz możliwości zakupu smacznych, ręcznie robionych słodyczy, można samemu przygotować oryginalne łakocie, które dostarczą frajdy.

8. Galeria Starych Zabawek

Galeria Starych Zabawek potwierdza, że można zatrzymać się w czasie. Bogata kolekcja polskich zabawek, sięga czasów dzieciństwa naszych dziadków, dlatego wizyta w tym miejscu, z pewnością będzie fascynująca.

9. Lodowisko

Dla osób, które nie boją się mrozu i chcą się świetnie bawić, miejscem idealnym będzie lodowisko. szalone piruety i tańce na lodzie, to gwarancja wspaniałej zabawy dla całej rodziny.

10. Hevelianum

Hevelianum Gdańsk

Hevelianum centrum zabawy dla dziecka w każdym wieku. To właśnie tu, dzięki licznym pokazom, wystawą oraz rekwizytom, dziecko spotka się z nauką i w przyjemny sposób poszerzy swoją wiedzę i wyobraźnie. Miejsce uczy poprzez zabawę, dlatego żadne dziecko nie będzie się tu nudzić.