Ciekawostki

10 fascynujących atrakcji dla dzieci na Wyspach Kanaryjskich

Wyspy Kanaryjskie to region Hiszpanii na Oceanie Atlantyckim, w skład, którego wchodzi archipelag górzystych wysp pochodzenia wulkanicznego.

Archipelag składa się z 7 większych i 6 małych wysp. Najczęściej odwiedzane są wyspy: Lanzarote, Fuerteventura, Gran Canaria oraz Teneryfa. Lanzarote to wyspa, która udowadnia, że sztuka, natura oraz ludzie mogą sprawiać harmonijne wrażenie.

Gran Canaria kusi licznymi atrakcjami i zachwyca nietypową roślinnością.Gran Canaria robi wrażenie krętymi, górzystymi trasami, możliwością opalania i kąpieli w oceanie.

Do największych atrakcji na tej wyspie zalicza się:

1. Las Palmas

Las Palmas, czyli stolica Gran Canarii. W Las Palmas można zobaczyć zabytkowe perełki, nastrojowe stare miasto czy najpiękniejszą plażę miejską w Europie (Playa de las Canteras). W licznych hotelach organizowane są animacje dla dzieci.

2.Maspalomas

Maspalomas, czyli piaskowe wydmy przenoszące w klimat zachodniej Afryki. Miejsce to można zwiedzać na hulajnodze w stylu choppera, rowerem elektrycznym po wzgórzach Ayagaures lub na wielbłądzie po wydmach Maspalomas.

3. Rejs łodzią

Rejs łodzią i nurkowanie z rurką, w którego trakcie płynie się wzdłuż ostatniego chronionego wybrzeża wyspy Gran Canaria i można podziwiać klify na wyspie.

4. Ocean Park i Aqualand w Maspalomas

Ocean Park i Aqualand w Maspalomas, czyli parki wodne na Gran Canarii. Można w nich skorzystać z basenu ze sztucznie wytwarzanymi falami, zobaczyć lwy morskie czy skorzystać ze zjeżdżalni.

W strefie relaksu także można spróbować takich atrakcji jak przekraczanie sztucznej rzeki pontonem czy plaża surferów ze sztucznymi falami i wiele innych.

5. Wycieczka konna

Wycieczka konna przez wulkaniczne góry, w której trakcie można odkryć wyspę Gran Canaria od nowa.

6. Wąwóz Guiniguada

Wąwóz Guiniguada, którego trasa rozciąga się od Centro de Interpretación, aż do Montaña de las Tierras. Atrakcją dla dzieci będzie nocleg w odpowiednio przygotowanej tam jaskini.

7. Kanaryjski Festiwal Muzyki

Kanaryjski Festiwal Muzyki, w którego trakcie ma miejsce korowód karnawałowy, występy grup murgas i comparsas.

8. Punkt widokowy Degollada de las Yeguas

Punkt widokowy Degollada de las Yeguas, z którego rozciąga się widok na cały archipelag kanaryjski.

9. Katedra Świętej Anny

Katedra Świętej Anny, która posiada aż 13 kaplic.

10. Sioux City

Sioux City w San Agustin, czyli park tematyczny na Gran Canarii stylizowany na Dziki Zachód.