Ciekawostki

10 Ciekawostek Przyrodniczych o Zwierzętach

Zwierzęta to stworzenia, bez których bardzo ciężko byłoby sobie wyobrazić obecny świat.

Niezależnie od rodzaju, gatunku, wielkości, to nadal są tak niezwykle fascynujące stworzenia, że poznawanie ich należy zdecydowanie do czynności niezwykle przyjemnej.

Warto z tego miejsca zapoznać się również z licznymi ciekawostkami przyrodniczymi na ich temat, by jeszcze mocniej zrozumieć, skąd bierze się ich fenomen i ogromna popularność na całym świecie.

1. Koliber

Pierwsza z ciekawostek dotyczy niezwykle pięknego osobnika, jakim niewątpliwie jest koliber. Otóż jest on zarówno najmniejszym ptakiem na świecie, jak i również jako jedyny posiada umiejętność latania do tyłu.

2. Kury

Kolejna ciekawostka dotyczy kur. Otóż na terenie Polski hoduje się ponad 120 milionów kur. Ale niezwykły jest w ich kwestii fakt, że w 2007 testy DNA potwierdziły, że są one najbliższymi krewnymi dinozaura T-Rexa.

3. Owady

Zaskakująca ciekawostka dotyczy niezwykle denerwujących owadów, jakimi są komary. Otóż okazuje się, że są one największymi zabójcami ludzi wśród zwierząt, a liczba ofiar sięga rocznie ponad 2 milionów ludzi.

4. Kangur

Niezwykła ciekawostka dotyczy również kangura. Otóż szacuje się, że rozpędzony kangur potrafi bez kłopotu wykonać skok, którego długość może wynieść nawet 9 metrów. Ciekawy jest fakt, że rekord świata w skoku w dal mężczyzn jest mniejszy, gdyż wynosi 8,95 m.

5. Mrówki

Kolejna z ciekawostek dotyczy mrówek żyjących w Ameryce Południowej, a dokładniej mówiąc w dżunglach. Otóż mają one 2,5 centymetra długości, ale istotny jest fakt, że ból po ich ukąszeniu bardzo często porównywany jest do postrzału z pistoletu.

6. Pszczoły

Inna ciekawostka pokazuje, jak inteligentne potrafią być pszczoły. Otóż podczas szukania kwiatów mogą one śmiało oddalić się na odległość nawet do 5 kilometrów, a i tak bez problemu odnajdują drogę powrotną.

7. Bazyliszek płatkogłowy

Bardzo ciekawy jest również przypadek bazyliszka płatkogłowego, czyli jaszczurki, która posiada umiejętność biegania po wodzie. Pomaga mu w tym jego wyprostowana sylwetka, jak i również długie palce.

8. Płetwal błękitny

Największe zwierzę na świecie to bez wątpienia płetwal błękitny, który mierzy ponad 30 metrów długości.

9. Dziobak

Kolejna ciekawostka dotyczy dziobaka. Otóż jest to jeden z dwóch ssaków, który posiada zdolność do składania jaj.

10. Gepard

Zdecydowanie najszybszym zwierzęciem lądowym jest gepard. Potrafi on w 3 sekundy osiągnąć prędkość sięgającą nawet 110 kilometrów na godzinę.