Polska

10 Popularnych Atrakcji w Węgorzewie

Kościół św. Piotra i Pawła | Fot. Piotr Tymcio / Wikipedia

Węgorzewo to miejscowość zlokalizowana we wschodniej części Warmii i Mazur nad rzeką Węgorapą i jeziorem Mamry. W miejscu tym znajdzie coś dla siebie każdy miłośnik turystyki wodnej, pieszej, rowerowej czy kontaktu z naturą. Przedstawiamy najciekawsze atrakcje, jakie znajdziemy w Węgorzewie. Dla turysty do najciekawszych miejsc zaliczają się takie obiekty jak:

1. Kanał Węgorzewski

Kanał Węgorzewski, który jest długi na 920 m i stanowi najprostszy wodny szlak z Węgorzewa do Mamr. Wzdłuż kanału utworzono ścieżkę pieszo-rowerową, na brzegach kanału żerują bobry i gromadzi się liczne ptactwo. Atrakcja która zdecydowanie warto zobaczyć.

2. Zamek

Zamek w Węgorzewie, którego historia sięga 1398 roku, kiedy to rozpoczęto budowę warowni. Zamkowi nadano kształt nieregularnego pięcioboku. W początkach lat 80. XX wieku zamek odbudowano i przeznaczono na siedzibę Rady Miejskiej i Urzędu Stanu Cywilnego. Od 2000 roku jest własnością prywatną. Warto zobaczyć tę atrakcję.

3. Park Etnograficzny

Park Etnograficzny w Węgorzewie, gdzie dowiemy się jak żyło się na Mazurach, jak mieszkali ludzie i czym zajmowali się, na co dzień. Obok parku znajduje się Muzeum Kultury Ludowej (ukazuje Mazury z okresu XIX i początku XX wieku).

4. Pałac Lehndorffów

XVI-wieczny pałac Lehndorffów w Sztynorcie Dużym. Od XIV wieku w pałacu nad brzegiem jeziora zamieszkiwał ród wschodniopruski- von Lehndorff. Pełnili funkcje m.in. posłów i ambasadorów. Ród ten kolekcjonował sztukę, rzemiosło i utrzymywał stan otoczenia w najlepszym porządku.

5. Muzeum Tradycji Kolejowej

Muzeum Tradycji Kolejowej w Węgorzewie, które mieści się w budynku dworca kolejowego. Można w nim obejrzeć zbiór zabytkowych urządzeń i narzędzi kolejowych, dawnych mundurów kolejarskich czy miniatury zabytkowych pociągów.

6. Bunkry

Bunkry w Mamerkach niedaleko Węgorzewa, czyli Kompleks 30 niezniszczonych bunkrów, zlokalizowanych 8 kilometrów za Węgorzewem. Kompleks ten był Kwaterą Główną Niemieckich Wojsk Lądowych (OKH) podczas agresji Niemiec na ZSRR.

7. Most Sztynorcki

Most Sztynorcki, który rozciąga się między brzegami dwóch jezior: Dargin i Kirsjaty. Jest długi na 128 metrów.

8. Piramida

Piramida w Rapie, czyli grobowiec rodziny Farenheit, powstały w XIX wieku. W grobowcu jest pochowanych kilku członków rodziny Farenheit.

9. Kościół parafialny Św. Piotra i Pawła

Kościół parafialny Św. Piotra i Pawła, który został wybudowany na początku XVII wieku. Początkowo służył on ewangelikom, a od 1945 roku jest katolicką świątynią.

10. Żegluga Mazurska

Żegluga Mazurska. W sezonie turystycznym, czyli od czerwca do września po szlaku Wielkich Jezior Mazurskich każdego dnia pływają statki wycieczkowe.