Ciekawostki

10 atrakcji dla dzieci w Murzasichlu

Murzasichle to dość znana podhalańska wieś, która jest położona w otoczeniu gór.

Jest znana głównie miłośnikom pieszych wędrówek, ale z uwagi na stale poszerzaną ofertę turystyczną staje się coraz bardziej popularna wśród rodzin z dziećmi.Murzasichle to miejscowość, która oferuje możliwość jazdy na nartach, snowboard, skutery, kuligi z pochodniami, imprezy w plenerze czy inne. Jest także bogata w oferty rozrywki dla najmłodszych.

Do najciekawszych ofert dla dzieci zalicza się takie miejsca jak:

1. Park Linowy Modrzewiowy Bór

Park Linowy Modrzewiowy Bór, który znajduje się na terenie ośrodka wypoczynkowego Modrzewiowy Dwór. Są tu różne trasy, zjazd na tyrolce oraz trasa Leśnych skrzatów dla najmłodszych.

2. Termy w Bukowinie Tatrzańskiej

Termy w Bukowinie Tatrzańskiej, który jest największym tego typu obiektem w Polsce. Można tu wybierać spośród 20 różnych basenów, a dla dzieci przygotowano specjalne atrakcje.

3. Lodowisko Murzasichle

Lodowisko Murzasichle, które jest zlokalizowane przy stacji narciarskiej Murzasichle SKI.

4. Aquapark w Zakopanem

Aquapark w Zakopanem, który oferuje liczne zjeżdżalnie.

5. Muzeum Stylu Zakopiańskiego w Willi Koliba

Muzeum Stylu Zakopiańskiego w Willi Koliba. Willa jest uważana za pierwszą, która została zbudowana w stylu zakopiańskim. Powstawała w latach 1892-1893. Wnętrze to pięć niezwykle klimatycznych pokoi.

6. Lodowisko Hajduk w Murzasichlu

Lodowisko Hajduk w Murzasichlu, które jest sztucznie mrożone, oświetlone, rolbowane, a w wypożyczalni na użytkowników czeka 400 par łyżew. Z lodowiska mamy piękny widok na Tatry.

7. Stacja narciarska Budzowy Wierch

Stacja narciarska Budzowy Wierch, czyli nowoczesny wyciąg orczykowy, który jest oświetlony, sztucznie zaśnieżany i regularnie ratrakowany. Polecana dla osób początkujących.

8. Szkoła narciarska Budzowy Wierch

Szkoła narciarska Budzowy Wierch, gdzie oferowana jest nauka jazdy na nartach i snowboardzie, a sama nauka będzie fajną zabawą.

9. Iluzja Park Zakopane

Iluzja Park Zakopane, w tym miejscu następuje połączenie magii i nauki z iluzją. Zabawa jest rozłożona na dwóch piętrach i zaskoczy nawet najbardziej wybrednych.

10. GuGu Park

GuGu Park, który jest nie tylko parkiem linowym, ale oferuje też zimowe trasy biegowe, ogromną polanę widokową czy Mini Park dla dzieci w wieku 5-10 lat. Średni park przeznaczony jest dla dzieci w wieku od 8 lat wzwyż, a Duży Park oferuje rozrywkę dzieciom, jak i dorosłym (trasy zawieszone na wysokości 4 metrów nad ziemią)