Polska

Zielone szkoły w górach

Babia góra

Zielona szkoła to specyficzny rodzaj wycieczki szkolnej, która trwa 5 lub więcej dni. Podczas zielonej szkoły najwięcej zajęć powinno się odbywać na świeżym powietrzu i blisko natury.

Szkolne przedmioty przewijają się niepostrzeżenie w formie zabawy. To przecież przede wszystkim czas na rekreację, zabawę i integrację dzieci i młodzieży.

Trudno zaprzeczyć, że zielone szkoły w górach to świetny pomysł na szkolny wyjazd. Idealnym miejscem na lekcje w terenie jest obszar Babiogórskiego Parku Narodowego.

Dlatego zapraszamy na zielone szkoły w Beskidy, a dokładniej do malowniczej Zawoi, gdzie znajduje się Ośrodek Wypoczynkowy „Zawojka”. To obiekt noclegowy i rekreacyjny nastawiony na goszczenie grup szkolnych oraz zorganizowanych. Położony jest tuż pod Babią Górą i zapewnia malownicze widoki na pasmo Beskidów.

Z Zawoi niedaleko również w Pieniny i Tatry, a także na Słowację, co stanowi możliwość zorganizowania wycieczki autokarowej podczas zielonej szkoły.

Zielona szkoła w otoczeniu górskich szlaków oznacza spacery i wycieczki oraz gry terenowe i zabawy z folklorem góralskim w tle.

Zielone szkoły w Zawojce – oferta na 2020 rok

Programy zielonych szkół tworzymy tak, aby były dostosowane do potrzeb i wieku uczestników. Nasze programy są dedykowane dla najmłodszych z klas 0-3, dla dzieci w klasach 4-6 oraz dla młodzieży z klas 7-8 i szkoły średniej.

Dla każdej grupy wiekowej dostosowujemy program pod kątem atrakcji.

Wycieczki oraz zajęcia dopasowane są do możliwości uczestników. Dajmy również możliwość samodzielnego komponowania programu zielonej szkoły dzięki kreatorowi wycieczek.

Jakie atrakcje Was zaskocz podczas zielonej szkoły?

Grupy dzieci i młodzieży zachęcamy do wyjścia na górski szlak – w końcu w górach nie można odpuścić wędrówki na wybrany szczyt.

Dla młodszych doskonała będzie umiarkowana, a przy tym widokowa trasa, która prowadzi na Mosorny Groń.

Ci nieco starsi będą mieli okazje wejść na sławną Babią Górę – Królową Beskidów. Bogaty program zielonej szkoły zawiera też gry terenowe.

To między innymi marsz na orientację czy survival camp. Przy ośrodku stale dostępne jest boisko oraz wiata grillowa, gdzie można spędzać wolny czas.

Dla urozmaicenia pobytu zapraszamy na zajęcia artystyczne i warsztaty manualne. Spotkania z twórcami ludowymi pozwalają poznać lokalną kulturę i poznać góralski folklor.