Polska

10 Niesamowitych atrakcji w Rewie

fot. kkic / Wikipedia

Planując nasze wakacje w Polsce zazwyczaj bierzemy pod uwagę dwa kierunki – morze oraz góry.

Oba miejsca mają swoich zwolenników oraz przeciwników. Góry wybierają zazwyczaj osoby, które kochają spędzać czas aktywnie, zaś nad morze jadą osoby, które cenią sobie relaks i odpoczynek na plaży. Często jednak zapominamy o tym, że zarówno miejscowości zlokalizowane w górach, jak i te nad polskim morzem posiadają wiele innych atrakcji, które mogą wzbudzić nasze zainteresowanie.

Zanim więc zaplanujemy nasz wyjazd wakacyjny powinniśmy zapoznać się dokładnie z ofertą danego miejsca i na tej podstawie wybrać docelowy punkt naszej wyprawy. Polska posiada naprawdę szeroką ofertę turystyczną – przykładem tego jest Rewa, która większości z nas kojarzy się głównie z plażowaniem.

Naszą wypowiedź poprzemy konkretnymi argumentami, bowiem przedstawimy wam kilka ciekawych miejsc w okolicy Rewy, które naprawdę warto odwiedzić.

1 Krzyż i Ogólnopolska Aleja Zasłużonych Ludzi Morza

Miejsce, w którym możemy dowiedzieć się więcej na temat osób, które w swoim życiu zrobiły wiele dla Bałtyku.

2. Park Wodny w Sopocie

Spędzając czas w Rewie warto wybrać się również do parku wodnego, w którym będzie można korzystać ze zjeżdżalni oraz basenów. Dobra zabawa gwarantowana.

3. Marina Gdynia

Miejsce skierowane głównie dla fanów żeglarstwa. Jest to najnowocześniejsza i największa w Polsce przystań jachtowa.

4. Dar Pomorza

Statek znany chyba większości Polaków chociażby ze słyszenia. Warto zobaczyć go na własne oczy w całej jego okazałości.

5. Gdyńskie Akwarium

Gdyńskie Akwarium jedna z największych tego typu atrakcji w Polsce. Można tu zobaczyć wiele gatunków stworzeń morskich i poszerzyć swoją wiedzę na ich temat.

6. Gdyńskie Muzeum Motoryzacji

Miejsce skierowane głównie dla mężczyzn, którzy kochają samochody. Jednak jesteśmy pewni, że każdy będzie czerpał radość z możliwości bliskiego zobaczenia wielu historycznych już modeli aut.

7. Rodzinny Park Ewolucji w Pucku

Świetna atrakcja dla osób kochających poszerzać swoją wiedzę. To właśnie tu dowiesz się więcej na temat powstawania naszej planety oraz prehistorycznych mieszkańców mórz, oceanów i lądów.

8. Muzeum Ziemi Puckiej

Muzeum Ziemi Puckiej kolejna atrakcja, która pozwoli nam połączyć przyjemne z pożytecznym. Możemy spędzić tu miło czas poszerzając przy tym naszą wiedzę o tematykę związaną z historią Ziemi Puckiej.

9. Hipodrom

Miejsce, które warto odwiedzić z dziećmi. Jest to jeden z największych i najnowocześniejszych ośrodków jeździeckich w Polsce.

10. Sierra Golf Club

Sierra Golf Club dla fanatyków jednego z bardziej ekskluzywnych sportów jest to idealne miejsce rozrywki. Warto wybrać się tu ze znajomymi, aby spróbować swoich siły w golfie.

Jak widzimy Rewa jest to miejsce, w którym możemy zarówno odpoczywać i relaksować się na plaży, jak i poszerzać naszą wiedzę korzystając z wielu ciekawych atrakcji.