Polska

10 Najlepszych Atrakcji w Zegrzu i Okolicach Dla Dzieci

rowery wodne

Wybierając miejsce, w którym chcemy spędzić wakacje warto zapoznać się z atrakcjami, które znajdują się w okolicy. Jest to szczególnie ważne w momencie, gdy wyjeżdżamy wspólnie z dziećmi lub młodzieżą. Warto zaplanować wyjazd tak, aby wszyscy mogli korzystać z możliwości jakie dane miasto stworzyło dla swoich turystów.

Pamiętajmy, jednak o tym, że najważniejszy jest wypoczynek i czasami warto po prostu poleżeć na plaży i odprężyć się spędzając czas w wodzie. Miejscem, które pozwala nam połączyć dwie formy wypoczynku czyli odpoczynek na plaży oraz zwiedzanie zabytków jest Zalew Zegrzyński. Okolica słynie z naprawdę pięknych zbiorników wodnych, istnieje wiele możliwości spędzania czasu nad wodą chociażby poprzez naukę windsurfingu lub flyboardu.

Możemy również całą rodziną wybrać się do zabytkowych miejsc, w których zapoznamy się z historią okolicy. Wybór aktywności, na które postawimy zależy tak naprawdę tylko od nas i od naszych oczekiwań. Dziś przedstawimy klika atrakcji, które mogą wzbudzić zainteresowanie osób podróżujących z dziećmi.

1. Jezioro Zegrzyńskie

Atrakcja, która jest główną przyczyną wyjazdów właśnie w tę okolicę. Jezioro to oferuje nam piaszczyste plaże oraz wiele możliwości jeśli chodzi o uprawianie sportów wodnych. Miejsce, w którym można spędzić czas wspólnie z rodziną, nawet jeśli zabieramy ze sobą małe dzieci.

2. Pałac w Zegrzu Północnym

Nazywany również Pałacem Radziwiłłów – miejsce, które warto odwiedzić ze względu na jego walory wizualne.

3. Place zabaw

Rodziny z dziećmi powinny wziąć pod uwagę ten rodzaj atrakcji, ponieważ po czasie spędzonym na plaży możemy wspólnie z naszymi maluchami bawić się na bezpiecznych placach dla dzieci.

4. Aquapark Fala

Co nie sprawi więcej radości naszym dzieciom, jeśli nie zjeżdżalnie wodne i baseny? Warto wybrać się w to miejsce, jeśli pogoda na zewnątrz nie będzie sprzyjała wypoczynkowi na plaży.

5. Dynioland

Wyjątkowe miejsce, w którym świetnie bawić się będą zarówno dzieci, jak i dorośli. Można dowiedzieć się tam więcej na temat dyń, ale również wybrać się do mini zoo lub przejść kukurydziany labirynt. Naprawdę warto wybrać się do tego wyjątkowego miejsca.

6. Park linowy w Klubie Piknikowym

Jest to atrakcja skierowana do starszych dzieci, jednak gwarantujemy wam, że spędzenie tam dnia przysporzy adrenaliny zarówno dzieciom, jak i dorosłym.

7. Paintball laserowy w Laserowym Centrum Rozrywki

Tu świetnie bawić można się całą rodziną. Warto skorzystać z tej atrakcji, ponieważ nie jest ona szeroko dostępna w naszym kraju, a może naprawdę okazać się super zajęciem.

8. Rejs statkiem

Na terenie Jeziora Zegrzyńskiego istnieje możliwość wynajęcia sprzętów wodnych takich jak rowery wodne. Warto spędzić w ten sposób choć jeden dzień wspólnie z naszymi dziećmi i razem rozkoszować się pięknem otaczającej nas natury.

9. Jazda konna

W Lipowym Przylądku istnieje możliwość jazdy konnej, według nas jest to atrakcja, która przyniesie wiele radości naszym maluchom.

10. Wycieczki rowerowe

Okolica Zegrza oferuje nam wiele pięknych widoków. Warto zatem wypożyczyć rowery i wspólnie całą rodziną wybrać się na przejażdżkę. Idealny sposób na spędzenie jednego z wieczorów.

Jezioro Zegrzyńskie oferuje głównie atrakcje związane z wypoczynkiem nad wodą. Posiada jednak wiele atrakcji, które zainteresują nasz dzieci, bowiem ciągłe leżenie dla plaży może być dla nich nudnym zajęciem. Warto zatem skorzystać z oferty i zaplanować ciekawe rozwiązania dla maluchów.