Polska

Zaplanuj swój wyjazd do Zakopanego i spędź udane wakacje blisko natury

Zakopane

Zakopane to jedno z najczęściej wybieranych miast na letni i zimowy wypoczynek.Turystów przyciąga nie tylko piękno górskiego krajobrazu, ale też różnorodność szlaków. Oprócz tego w okolicy znajduje się wiele zabytków, które warto zobaczyć. Wystarczy wcześniej zarezerwować domek letniskowy, prywatną kwaterę lub hotel. Zakopane ma bogatą sieć noclegową, dlatego nie będzie problemu ze znalezieniem dobrego miejsca.

Łatwe i malownicze szlaki turystyczne

Urok i majestat Zakopanego zachwyca kolejnych turystów, którzy wybierają się tu nawet kilka razy w roku. Mnóstwo dobrze oznakowanych i malowniczych szlaków przyciąga nie tylko rodziców,  z młodszymi dziećmi. Sporo jest młodzieży,ale też seniorów. Przyjeżdżają tu ludzie, które chcą odpocząć na łonie natury, a przy okazji poznać lepiej Tatry. Gdzie się można wybrać?

Tradycyjne lekkie i przyjemne trasy to m.in. dwa malownicze szlaki przez  Dolinę Chochołowską i Kościeliską.  Bardzo często turyści wybierają też Rusinową Polanę czy Gęsią Szyję. Wybierając się tam, po drodze warto zwiedzić Sanktuarium Matki Bożej Jaworzyńskiej na Wiktorówkach. A smakosze oscypków będą mieli okazję zakupić je na szlaku. Jeśli szukasz widokowych i łatwych tras, ta powinna przypaść co do gustu. Zobaczysz jedną z najładniejszych tatrzańskich panoram.

Kto chce zobaczyć jeszcze więcej, powinien wdrapać się na Grzesia. To bardzo widokowy szczyt Tatr, z którego zobaczysz  Tatry Zachodnie i szczyty  Tatr Wysokich. Wędrówka jest łatwa, ale długa, bo może zająć nawet cały dzień. Sporo zależy od tego, jakim tempem się idzie i jak dużo chce się zobaczyć. Bardziej zaprawieni turyści skuszą się pewnie na przedłużenie wycieczki o szczyt  Rakoń, z którego rozciąga się malowniczy widok na grań Rohaczy i cała Dolinę Rohacką.

Co poza górami można zobaczyć?

Na pewno wybierz się na Krupówki. Ten tatrzański deptak zawsze pełen jest turystów, którzy chcą kupić pamiątki, smacznie zjeść i zobaczyć ciekawe zabytki. Na straganach można znaleźć góralskie perełki, czyli miejscowe wyroby rzemieślnicze. Na pewno nie brakuje na Krupówkach oscypków i innych regionalnych smakołyków.

Przedłużeniem Krupówek jest Gubałówka, jedne z mniejszych szczytów tatrzańskich bardzo często odwiedzanych. Możesz wejść na szczyt pieszo lub skorzystać z kolejki, która jest dużą atrakcją dla dzieci. Ze wzgórza roztacza się majestatyczny widok na Tatry i Zakopane.

Gdzie znaleźć nocleg?

Turyści często wybierają apartamenty lub komfortowy hotel w Zakopanem. Szczególnie wtedy, gdy przyjeżdżają na kilka dni. Krótki pobyt nie uszczupli zanadto portfela, a będzie na pewno komfortowy i pełen dodatkowych atrakcji. Wystarczy wybrać hotel z atrakcyjną lokalizacją, np. Nosalowy Dwór, aby mieć jeszcze bliższy kontakt z przyrodą. Hotel w górach z basenem to wyjątkowo ciekawe miejsce na nocleg.

Wybieraj takie miejsce, w którym znajdziesz to, co umili ci wyjazd. Może to być basen, salon PSA, sauna czy grota solna. W dobrym hotelu zawsze znajdziesz coś, co pomoże ci jeszcze bardziej się wyciszyć i ciekawie zorganizować plan dnia.

Zakopane można zwiedzać co rok i nigdy nie mieć dosyć. Wielka krokiew, zjeżdżalnia grawitacyjna na Gubałówce, liczne muzea, galerie sztuki i drewniane kościółki, to tylko mała część ciekawej całości. Przyjedź i sprawdź, czy Tatry są właśnie dla ciebie.