Polska

10 Najlepszych Atrakcji dla Dzieci we Włocławku i Okolicach

Pałac Bursztynowy
Pałac Bursztynowy

Włocławek jest to miasto położone w centralnej Polsce. Jest to miasto liczące 116 tys. mieszkańców. Jednak jest to miasto, które ma do zaoferowania mnóstwo atrakcji. Z pewnością przyjeżdżając do tego miasta nie będziesz się nudzić. Jeśli planujesz wraz z rodziną w tym roku zwiedzić to miasto z pewnością znajdziesz tam wiele atrakcji dla siebie i dla swojej rodziny. Pamiętaj, ze nie tylko place i sale zabaw zainteresują Twoje dziecko.

Zobacz też -> ciekawostki o Włocławku

Jeżeli w odpowiedni sposób zarazisz je wiedzą, z pewnością będą chciały zwiedzać miejsca wartościowe dla tego miasta. Zatem, co powinniście koniecznie zobaczyć wyruszając do Włocławka?

1. Centrum Zabaw Rio we Włocławku

Jeśli chcesz aby Twoje pociechy w sposób kreatywny i ciekawy spędziły czas we Włocławku koniecznie zabierz ich do Centrum zabaw Rio. Z pewnością Twoje pociechy podczas pobytu w Sali zabaw będą zachwycone niesamowitą ilością atrakcji oraz bardzo wymyślnym zabawą, które są atrakcyjne dla dzieci. W tym obiekcie możemy znaleźć tor samochodzików, boisko, basen z piłeczkami, a nawet karuzelę. Jeżeli masz dzieci w starszym wieku świetną zabawą będzie pisanie po ogromnej tablicy kredowej, oraz labirynty i zjeżdżalnie. Koszt jednogodzinnego biletu to 16 złotych. Jednak podczas weekendu, koszt wynosi 18 złotych za godzinę.

2. Księgarnia Zaczytana Kura

Jeśli postanowicie zwiedzić Włocławek wraz ze swoimi pociechami koniecznie odwiedźcie Księgarnię Kura. Jest to miejsce dla małych ulubieńców czytania i spędzania czasu z ulubioną książką w ręku. Jest to istne królestwo książkowe, gdzie możemy znaleźć naprawdę pokaźną ilość książek dla dzieci. Jesteście molami książkowymi, to idealne miejsce dla was i waszych dzieci. Z pewnością podczas pobytu nie jedna książka skradnie wam serce.

3. Muzeum Etnograficzne we Włocławku

Muzeum Etnograficzne we Włocławku to idealne miejsce by pokazać waszej pociesze trochę historii związanej z tym miejscem. Dzieci chłonne wiedzy świetnie odnajdą się na tamtejszych warsztatach i prelekcjach, które mogą być dostosowane do najmłodszych uczestników wycieczki po muzeum.

4. Jezioro czarne w Włocławku

Wraz ze swoją rodziną uwielbiacie spędzać czas i relaksować się przy wodzie? To będzie świetne miejsce dla was. Jeżeli uprawiacie sporty wodne z pewnością będziecie się tam czuć jak ryby w wodzie. Znajdziecie tam Wake Park, który umożliwi wam spędzanie czasu w bardzo aktywny sposób.

5. Dziecięca Kraina- Kubuś

Jeśli pogoda na dworze nie dopisuje, a Ty chcesz aby Twoje dzieci nie nudziły się, a miło wspominały czas we Włocławku koniecznie musicie wybrać się do Sali zabaw Kubuś. Animatorzy, którzy pracują w tym kompleksie są nastawieni na duży kontakt dorosłych z dziećmi podczas zabawy dlatego, też Twoja całą rodzina może uczestniczyć w zabawach. Jest to bardzo zbliżające i z pewnością docenisz ten fakt bardzo szybko, Twoje dzieci z pewnością będą zachwycone faktem, że będą mogli pobawić się ze swoimi rodzicami.

6. Rejsy po Wiśle

We Włocławku największą weekendową atrakcją jest rejs po wiśle. Jest to niesamowita atrakcja dla całej rodziny. Z przystani włocławskiej o pełnej godzinie wyrusza statek Albatros, który pokazuje turystom niesamowite miejsca we Włocławku. Jest to niesamowita atrakcja, którą na pewno zapamiętacie na długie lata. Cena biletu to 10 złotych, jednak dzieci do lat 7 mogą wejść na pokład statku za darmo.

7. Gostynińsko-Włocławski Park Krajobrazowy

Uwielbiasz spacerować ze swoją rodziną i spędzać z nią czas na świeżym powietrzu? Gostyńsko-Włocławski Park Krajobrazowy będzie to idealne miejsce dla Ciebie. Dzięki ogromnej powierzchni parku znajdziemy tu dąb Jan. Przez cały park przebiega 9 szlaków pieszych i kilka szlaków rowerowych. Dzięki temu możecie wybrać się zarówno rowerem jak i pieszo na swoje niezwykłe rodzinne wędrówki.

8. Bulwary nad Wisłą

Zapewne doskonale wiesz, że spacer nad Bulwarami są świetną sprawą na niedzielne popołudnie, będąc we Włocławku też możesz liczyć na taki relaks. Jeżeli masz wolny dzień, a w szczególności jest to piękne jesienne, słoneczne popołudnie wybierz się na rodzinny spacer po bulwarach Włocławskich. Jeśli Twoje pociechy są jeszcze małe, świetnie spaceruje się tam również z wózkiem.

9. Włocławska Bazylika Katedralna

Jest to niesamowita budowla i bardzo warta zobaczenia, szczególnie kiedy jesteś w tym mieście z całą swoją rodziną, nie koniecznie wszystkie dzieci chcą zwiedzać tylko parki rozrywki, jest również grupa dzieci, które z powodzeniem będą chciały pozwiedzać bardzo wartościowe miejsca Włocławska jakim jest Bazylika Katedralna.

10. Zalew Włocławski

Jest to sztuczny zalew stworzony na skutek przegrodzenia tamą korytarza rzeki Wisły na wysokości Włocławka. Jeżeli planujesz wycieczkę rodzinną do Włocławka, koniecznie musisz udać się do tego miejsca.

Czytaj dalej: Najlepsze atrakcje we Włocławku