Polska

Łódzkie – Atrakcje dla Dzieci. Co Warto Zobaczyć w 2024

manufaktura

Województwo łódzkie leży w samym centrum kraju. Jego stolicą jest miasto Łódź. Inne ważniejsze miasta tego województwa to Piotrków Trybunalski, Tomaszów Mazowiecki, Bełchatów, Skierniewice, Radomsko a także Sieradz.

W rejonie województwa łódzkiego znajduje się wiele Parków Krajobrazowych, lotnisk, miejsc o znaczeniu historycznym, zabytków, parków rozrywki itp, dlatego jest to doskonałe miejsce na wycieczkę krajoznawczą z dzieckiem.

1. Manufaktura łódzka

Manufaktura łódzka to symbol Łodzi. To wiele różnych miejsc, w których można bardzo miło spędzić czas. W skład Manufaktury wchodzi Rynek Włókniarek Łódzkich, najdłuższa w Europie fontanna, place zabaw dla dzieci, muzea tematyczne, teatry, sklepy, kawiarnie i restauracje. To miejsce, które można zwiedzać godzinami.

2. Ogród w Arkadii

Ogród w Arkadii przeniesie wszystkie dzieci w magiczny świat bajek a szczególnie do bajki 'Alicja w krainie czarów’. W ogrodzie Arkadia można się natknąć na wiele fascynujących miejsc o niezwykłych nazwach, są tu na przykład Grota Sybilli, Grobowiec Złudzeń, Świątynia Diany, Brama Czasu czy Łuk Kamienny. Teren jest mocno zalesiony, pełno w nim tajemniczych zakamarków, które na pewno zachwycą niejednego małego odkrywcę.

3. Ogród Zoologiczny w Łodzi

Jedną z największych atrakcji miasta Łódź, jest Ogród Zoologiczny. Szczególnie dzieci będą zachwycone wizytą w tym miejscu, bo w ogrodzie tym można spotkać wiele fascynujących zwierząt. Zoo jest całkiem sporych rozmiarów, na jego zwiedzanie warto poświęcić cały dzień. Na terenie zoo do dyspozycji zwiedzających są specjalne wózki, z których dzieci w każdym wieku mogą wygodnie oglądać mieszkańców łódzkiego zoo.

4. PGE Giganty Mocy w Bełchatowie

Multimedialna Wystawa o Węglu i Energii Elektrycznej w Bełchatowie, zaprasza małych i dużych do spędzenia czasu w nietypowej scenerii. GE Giganty Mocy, to interaktywne muzeum, dzięki któremu można poznać historię największych zakładów paliwowych i energetycznych. Muzeum organizuje również warsztaty dla dzieci i młodzieży o tematyce geologicznej, astronomicznej, przyrodniczej, chemicznej i nie tylko.

5. Muzeum Animacji

Muzeum Animacji w Łodzi, jest miejscem, które promuje sztukę animacji Studia Filmowego Se-ma-for. Zwiedzając muzeum można się przyjrzeć pracy animatorów, można też poznać historię techniki i technologii. W muzeum zaprezentowano sprzęt służący do produkcji filmów, a także różne urządzenia związane z tym tematem. W czasie zwiedzania można wziąć udział w projekcji najbardziej znanych filmów animowanych tej wytwórni, na przykład bajki o misiu uszatku.

6. Groty Nagórzyckie

Groty Nagórzyckie to groty pozostałe po dawnej kopalni Soli. Obecnie Groty są otwarte dla zwiedzających przez cały rok. Całe zwiedzanie podziemnych korytarzy trwa około 40 minut. Podziemne skalne komnaty mają swoje specyficzne nazwy, na przykład komnata Boczna, Borsucza, Jeziorna, Ciemna, NIedźwiedzia, Złodziejska i Taneczna. Zwiedzając Groty Nagórzyckie, można się natknąć na Zbója Madela i diabła, co jest ogromną atrakcją dla najmłodszych.

7. Safari w Borysewie

W Borysewie znajduje się niezwykłe miejsce, które powinni odwiedzić wszyscy miłośnicy zwierząt. Znajduje się tu niecodzienne zoo czyli safari. Zwierzęta zamieszkujące ten obszar, nie są uwięzione w klatkach, wręcz przeciwnie swobodnie chodzą sobie po 22 hektarowym placu. Na terenie obiektu, można spotkać aż 300 osobników dzikich zwierząt, a wśród nich surykatki, mandryle, tapir, mary patagońskie, bawoły, wielbłądy, alpaki, białe lwy i tygrysy, krokodyle, zebry i wiele innych. Na terenie safari, znajduje się także mini zoo, które zostało stworzone z myślą o najmłodszych. W tym miejscu można pogłaskać kucyki, owieczki miniaturowe czy świnki wietnamskie.

8. Muzeum w Nieborowie

Zwiedzając z dziećmi województwo łódzkie, koniecznie trzeba odwiedzić Zamek w Nieborowie. Zamek ten jest wyjątkowym miejscem, był on domem rodzinnym Augusta II Mocnego. Zamek jest zachowany w idealnym stanie, nieustannie jest restaurowany. Jego wnętrza są błyszczące i połyskliwe, klatka schodowa została wyłożona kobaltowymi płytkami, sale są bardzo majestatyczne i imponujące. Zamek otaczają niezwykłe ogrody, jeden został urządzony w stylu angielskim a drugi w stylu francuskim. W miejscu tym powstały zdjęcia do popularnego filmu 'Akademia Pana Kleksa’ oraz 'Pan Samochodzik’, co zaciekawi niejednego malucha.

9. Park Jurajsko-Botaniczny Dinopark

Małe dzieci fascynują się tym co niezwykłe i nietypowe, nic więc dziwnego, że każde dziecko jest zachwycone wizytą w Parku Jurajsko-Botanicznym Dinopark w Kołacinku. Podążając ścieżką ery mezozoicznej, można spotkać ogromne rzeźby pradawnych jaszczurów, ale to nie cała atrakcja tego miejsca. Dodatkowo na małych turystów czeka tu kącik paleontologa, gdzie można wykopać własnoręcznie skamielinę; a także plac zabaw ze statkiem pirackim, gdzie dzieci spędzą miło czas. Mogą one także wziąć udział w projekcji multimedialnej, na temat prehistorii i życia dinozaurów.

10. Palmiarnia w Łodzi

W parku Źródliska kilka lat temu, stworzono niezwykle nowoczesny obiekt Palmiarnia. Obiekt został podzielony na 3 pawilony, w jednym znajdują się rośliny twardolistne, w drugim rośliny ze strefy równikowej i podrównikowej, a w trzecim roślinność pustynna. W palmiarni można spotkać bardzo stare rośliny, posiadające więcej niż 100 lat. Są to przede wszystkim różne gatunki palm. Można tu również znaleźć rośliny zagrożone wyginięciem, są one tym cenniejszym obiektem oględzin. Miejsce to jest wyjątkowe, posiada specyficzny klimat i można je odwiedzać przez cały rok.