Ciekawostki

15 Intrygujących Ciekawostek o Whitney Houston

Whitney Houston przeszła do historii jako posiadaczka jednego z najpiękniejszych głosów w historii i najwspanialsza wykonawczyni ballad miłosnych. Co warto o niej wiedzieć? Poniżej znajdują się wybrane informacje na jej temat.

1. Urodziła się na początku lat sześćdziesiątych w niebezpiecznej dzielnicy Newark, a jej matka była piosenkarką gospelową. Jej kuzynkami były słynne Dee Dee Warwick oraz Dionne Warwick, co świadczy o tym, że jej rodzina miała silne skłonności muzyczne.

2. W dzieciństwie większość czasu spędzała z ojcem, ponieważ jej matka często wyjeżdżała w trasy koncertowe między innymi z Elvisem Presleyem czy Arethą Franklin.

3. Miała trudne dzieciństwo, ponieważ czarnoskóre dzieci szykanowały ją ze względu na zbyt jasną skórę. W wieku jedenastu lat postanowiła iść w ślady matki i zaczęła śpiewać gospel w baptystycznym kościele.

4. W 1980 roku Whitney poznała 19-letnią Robyn Crawford, która przez dwadzieścia najbliższych lat miała być jej osobistą asystentką i bliską przyjaciółką. Dopiero po latach okazało się, że kobiety połączyła miłość, co potwierdziło wiele osób z otoczenia Whitney Houston.

5. Whitney Houston pracowała dopiero nad własnym debiutem, kiedy otrzymała propozycję współpracy od samego Michaela Jacksona. Wokalistka odrzuciła propozycję i nigdy więcej nie było okazji, by razem pracować, ale zdarzyło im się wystąpić na jednej scenie.

6. Najsłynniejszym związkiem piosenkarki było toksyczne małżeństwo z Bobbym Brownem, ale na przestrzeni lat spotykała się również z Jermainem Jacksonem oraz aktorem, Eddiem Murphym. Jej wielkim admiratorem był też Robert De Niro.

7. Film „Bodyguard” z 1992 roku,  w którym piosenkarka zagrała u boku Kevina Costnera stał się wielkim hitem, podobnie jak zaśpiewany w nim utwór „I will always love you”, który do dzisiaj jest jednym z najsłynniejszych utworów o miłości w historii.

8. Whitney Houston była pierwszą artystką w historii, która podpisała z wytwórnią kontrakt na 100 milionów dolarów.

9. Artystka od początku kariery była coraz bardziej uzależniona od narkotyków. W pierwsze trasy wyruszali z nią członkowie rodziny, a większość z nich zażywała narkotyki razem z Whitney.

10. Kiedy Whitney Houston zbankrutowała i zmagała się z nałogiem, wiele gwiazd muzyki oferowało jej swoją pomoc i wsparcie. Wśród nich znaleźli się również Jay-Z i Beyonce.

11. W 2000 roku artystka miała wystąpić na rozdaniu Oscarów, ale już na próbie zachowywała się dziwnie, a następnie zaczęła śpiewać zupełnie inny utwór, dlatego w ostatnim momencie ją zwolniono.

12. W ciągu całej swojej kariery Whitney Houston wydała 7 płyt, które sprzedały się w 170 milionach egzemplarzy, a także zdobyła ponad 400 nagród. Była też najlepiej opłacaną artystką wszech czasów.

13. Wykonanie hymnu narodowego USA w 1991 roku podczas rozgrywek Super Bowl do dziś uchodzi za najpiękniejsze.

14. W 1989 roku założyła The Whitney Houston Foundation For Children, a gości zaproszonych na swój ślub prosiła o to, aby nie kupowali prezentów, tylko wpłacili pieniądze na cele charytatywne.

15. Artystka zmarła w 2012 roku w przededniu rozdania nagród Grammy, gdzie miała wystąpić. Została znaleziona w swoim pokoju hotelowym, a przyczyną śmierci było przypadkowe utonięcie w wannie wskutek zażycia kokainy i innych środków.