20 Najlepszych Restauracji w Wenecji

pizza

Mówi się, że w Wenecji najlepiej się zgubić, ponieważ dopiero wtedy będzie można odkryć zupełnie inny świat, który pozwoli na poczucie prawdziwego klimatu tego wyjątkowego miejsca. Będąc tutaj nie można zapominać o restauracjach, gdzie można zjeść wyborne dania. Jakie lokale gastronomiczne należy odwiedzić, będąc w Wenecji?

Aman Venice

Idealne miejsce, które pozwoli poczuć prawdziwego ducha barokowego klimatu. Za jakość potraw odpowiadają główni szefowie kuchni – Norbert Niederkofler i Dario Ossola. Ten pierwszy ma inną restaurację, która położona jest w Tyrolu, jaka została wyróżniona gwiazdkami Michelin. Adres: Palazzo Papadopoli, Calle Tiepolo, Venezia VE.

Harry’s Bar

Można tu zjeść. Jednak zdecydowana większość przychodzi tu po to, aby spróbować legendarnych koktajli, które słynne są już od wielu lat. W tym miejscu pojawiało się wiele sław, m.in. Truman Capote, Katherine Hepburn, Gary Cooper. Warto poznać historię, jaka związana jest z powstaniem tego miejsca. Adres: Calle Vallaresso, 1323, Venezia VE.

Cantinone Già Schiavi i Bar All’Arco

Miejsce, które wyróżnia się tym, że taras znajduje się na ulicy. Drugie – wszystkie przekąski podawane są na małych kromeczkach chleba. Adres: S. Polo, 436, Venezia VE.

Palazzo Gritti

Miejsce kultowe, jakie znaleźć można na brzegu Canale Grande. To nie tylko smakowita restauracja, butikowy hotel, ale także własna szkoła kulinarna, która cieszy się niesamowitą popularnością. Adres: Campo Santa Maria Del Giglio, 2467, Venezia VE.

Il Palazzo Experimental

Wyjątkowy hotel, gdzie można znaleźć równie wyjątkową restaurację. Mówi się, że nawet, jeżeli ktoś nie ma zamiaru jeść w tutejszej restauracji, to i tak powinien zatrzymać się i usiąść w wysublimowanych, pięknych wnętrzach. Adres: Fondamenta Zattere Al Ponte Lungo, 1411, Venezia VE.

Estro

Idealne miejsce dla tych osób, jakie chcą spróbować tutejszej kuchni, ale w nowoczesnym wydaniu. Do tego należy dorzucić włoskie wina – w tym te naturalne, wobec jakich nie można przejść obojętnie. Adres: Dorsoduro 3778 Crosera, Calle S. Pantalon, Venezia VE.

Caffè Quadri

Jeden z najstarszych włoskich lokali, który bez trudu można odnaleźć na placu św. Marka. Jego historia sięga XVIII wieku. Oprócz wybornych przekąsek, można tutaj liczyć na niesamowite koktajle. Adres: P.za San Marco, 121, Venezia VE.

Venissa

Elegancki lokal położony jest nad kanałem. Na miejscu ma się dostępną winnicę, gdzie można spróbować wyborne trunki. Restauracja prowadzona jest przez Chiarę Pavan i Francesca Brutto – dwóch utalentowanych szefów kuchni. Adres: Fondamenta di Santa Caterina, 3, Venezia VE.

Vino Vero

To, co zasługuje tu na pewno na uwagę, to niesamowita atmosfera. Na drugim miejscu znajdują się wina oraz inne trunki, jakie pochodzą nawet z domów szampańskich. Adres: Fondamenta de la Misericordia, 2497, Venezia VE.

Restaurant La caravella

Lokal, który znaleźć można w bujnym ogrodzie, gdzie na wyróżnienie zasługują weneckie studnie, jakie tworzą atmosferę tego eleganckiego miejsca. Adres: Calle Larga XXII Marzo, 2399, Venezia VE.

Osteria Anice Stellato

Rustykalna restauracja, która specjalizuje się w owocach morza. Chociaż na miejscu nie brakuje także smakowicie przyrządzonych mięs. Adres: Fondamenta de la Sensa, 3272, Venezia VE.

Al Covo

Restauracja, gdzie można spróbować lokalnych wyrobów, jakie na bieżąco dostarczane są przez miejscowych dostawców, rolników i rybaków. Adres: Campiello de la Pescaria, 3968, Venezia VE.

L’Osteria di Santa Marina

Możliwość spróbowania lokalnej kuchni w niezwykle ciekawych interpretacjach. Restauracja znajduje się na zamku Campo Santa Marina. Adres: Campo Santa Marina, 5911, Venezia VE.

Restaurant dell’Hotel Cipriani alla Giudecca

Z tego miejsca można zapewnić sobie doskonały widok na lagunę. To właśnie dlatego warto się tu pojawić, aby nie tylko zjeść, ale podziwiać to niezwykłe miejsce. Adres: Giudecca, 10, Venezia VE.

Dime bistrot

Podziwiane jest za to, że czuć tu młodego ducha. Znajdujące się na uboczu, odniosło niesamowity sukces. Adres: Via Colombara, 42, Venezia VE.

Ristorante da Mario alla Fava

Nazywana pokoleniową, słynie z tego, że można tu zjeść ekspresowo przyrządzone desery, jakie są w stanie sprostać oczekiwaniom najbardziej wybrednych smakoszy. Adres: Calle dei stagneri 5242, e Calle Galiazzo, 5265, Venezia VE.

Osteria Da Fiore

Restauracja, która przekazywana jest z pokolenia na pokolenie, zaprasza na posiłek w klimatycznym ogródku, jaki osłonięty jest zabytkowymi, weneckimi murami. Adres: S. Polo, 2202, Venezia VE.

Al Giardinetto da Severino

To miejsce, gdzie można spróbować lokalnej kuchni, jaka opiera się na tradycyjnych przepisach. Adres: Salizada Zorzi, 4928, Venezia VE.

Trattoria Da Ignazio

Nawet w najbardziej upalne dni można znaleźć tu ogromną ilość osób, które zajadają klasyczne dania kuchni włoskiej, jakie podawane są na zacienionym tarasie. Adres: Calle dei Saoneri, 2749, Venezia VE.

Local

Restauracja prowadzona przez młode rodzeństwo, jakie stworzyło 12-daniowe menu ze składników pochodzących z laguny, zarówno z morza jak i z ziemi. Adres: Salizzada dei Greci, 3303, Venezia VE.

Ristorante San Silvestro

Restauracja znajdująca się na uboczu, gdzie można spróbować niesamowitych dań i odpocząć od wielkomiejskiego zgiełku. Adres: Rio Terà S. Silvestro, 1022B, Venezia VE.

Oceń artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *