Europa

21 Najlepszych Restauracji w Wenecji

pizza

Mówi się, że w Wenecji najlepiej się zgubić, ponieważ dopiero wtedy będzie można odkryć zupełnie inny świat, który pozwoli na poczucie prawdziwego klimatu tego wyjątkowego miejsca. Będąc tutaj nie można zapominać o restauracjach, gdzie można zjeść wyborne dania. Jakie lokale gastronomiczne należy odwiedzić, będąc w Wenecji?

Aman Venice

fot. fb.com/amanresortvenice

Idealne miejsce, które pozwoli poczuć prawdziwego ducha barokowego klimatu. Za jakość potraw odpowiadają główni szefowie kuchni – Norbert Niederkofler i Dario Ossola. Ten pierwszy ma inną restaurację, która położona jest w Tyrolu, jaka została wyróżniona gwiazdkami Michelin. Adres: Palazzo Papadopoli, Calle Tiepolo, Venezia VE.

Harry’s Bar

fot. fb.com/Cipriani

Można tu zjeść. Jednak zdecydowana większość przychodzi tu po to, aby spróbować legendarnych koktajli, które słynne są już od wielu lat. W tym miejscu pojawiało się wiele sław, m.in. Truman Capote, Katherine Hepburn, Gary Cooper. Warto poznać historię, jaka związana jest z powstaniem tego miejsca. Adres: Calle Vallaresso, 1323, Venezia VE.

Cantinone Già Schiavi i Bar All’Arco

fot. fb.com/p/AllArco-Venezia-436-100028153671407

Miejsce, które wyróżnia się tym, że taras znajduje się na ulicy. Drugie – wszystkie przekąski podawane są na małych kromeczkach chleba. Adres: S. Polo, 436, Venezia VE.

Palazzo Gritti

fot. fb.com/thegrittipalace

Miejsce kultowe, jakie znaleźć można na brzegu Canale Grande. To nie tylko smakowita restauracja, butikowy hotel, ale także własna szkoła kulinarna, która cieszy się niesamowitą popularnością. Adres: Campo Santa Maria Del Giglio, 2467, Venezia VE.

Il Palazzo Experimental

fot. fb.com/palazzoexperimental

Wyjątkowy hotel, gdzie można znaleźć równie wyjątkową restaurację. Mówi się, że nawet, jeżeli ktoś nie ma zamiaru jeść w tutejszej restauracji, to i tak powinien zatrzymać się i usiąść w wysublimowanych, pięknych wnętrzach. Adres: Fondamenta Zattere Al Ponte Lungo, 1411, Venezia VE.

Estro

fot. fb.com/estrovinoecucina

Idealne miejsce dla tych osób, jakie chcą spróbować tutejszej kuchni, ale w nowoczesnym wydaniu. Do tego należy dorzucić włoskie wina – w tym te naturalne, wobec jakich nie można przejść obojętnie. Adres: Dorsoduro 3778 Crosera, Calle S. Pantalon, Venezia VE.

Caffè Quadri

fot. fb.com/grancaffequadri

Jeden z najstarszych włoskich lokali, który bez trudu można odnaleźć na placu św. Marka. Jego historia sięga XVIII wieku. Oprócz wybornych przekąsek, można tutaj liczyć na niesamowite koktajle. Adres: P.za San Marco, 121, Venezia VE.

Venissa

fot. fb.com/venissa.venezia

Elegancki lokal położony jest nad kanałem. Na miejscu ma się dostępną winnicę, gdzie można spróbować wyborne trunki. Restauracja prowadzona jest przez Chiarę Pavan i Francesca Brutto – dwóch utalentowanych szefów kuchni. Adres: Fondamenta di Santa Caterina, 3, Venezia VE.

Vino Vero

fot. fb.com/vinoverovenezia

To, co zasługuje tu na pewno na uwagę, to niesamowita atmosfera. Na drugim miejscu znajdują się wina oraz inne trunki, jakie pochodzą nawet z domów szampańskich. Adres: Fondamenta de la Misericordia, 2497, Venezia VE.

Restaurant La caravella

fot. fb.com/lacaravellarestaurantvenice | Elena Jarcalete

Lokal, który znaleźć można w bujnym ogrodzie, gdzie na wyróżnienie zasługują weneckie studnie, jakie tworzą atmosferę tego eleganckiego miejsca. Adres: Calle Larga XXII Marzo, 2399, Venezia VE.

Osteria Anice Stellato

fot. fb.com/p/Osteria-Anice-Stellato-100044680850300

Rustykalna restauracja, która specjalizuje się w owocach morza. Chociaż na miejscu nie brakuje także smakowicie przyrządzonych mięs. Adres: Fondamenta de la Sensa, 3272, Venezia VE.

Al Covo

Restauracja, gdzie można spróbować lokalnych wyrobów, jakie na bieżąco dostarczane są przez miejscowych dostawców, rolników i rybaków. Adres: Campiello de la Pescaria, 3968, Venezia VE.

L’Osteria di Santa Marina

Możliwość spróbowania lokalnej kuchni w niezwykle ciekawych interpretacjach. Restauracja znajduje się na zamku Campo Santa Marina. Adres: Campo Santa Marina, 5911, Venezia VE.

Restaurant dell’Hotel Cipriani alla Giudecca

Z tego miejsca można zapewnić sobie doskonały widok na lagunę. To właśnie dlatego warto się tu pojawić, aby nie tylko zjeść, ale podziwiać to niezwykłe miejsce. Adres: Giudecca, 10, Venezia VE.

Dime bistrot

Podziwiane jest za to, że czuć tu młodego ducha. Znajdujące się na uboczu, odniosło niesamowity sukces. Adres: Via Colombara, 42, Venezia VE.

Ristorante da Mario alla Fava

Nazywana pokoleniową, słynie z tego, że można tu zjeść ekspresowo przyrządzone desery, jakie są w stanie sprostać oczekiwaniom najbardziej wybrednych smakoszy. Adres: Calle dei stagneri 5242, e Calle Galiazzo, 5265, Venezia VE.

Osteria Da Fiore

Restauracja, która przekazywana jest z pokolenia na pokolenie, zaprasza na posiłek w klimatycznym ogródku, jaki osłonięty jest zabytkowymi, weneckimi murami. Adres: S. Polo, 2202, Venezia VE.

Al Giardinetto da Severino

To miejsce, gdzie można spróbować lokalnej kuchni, jaka opiera się na tradycyjnych przepisach. Adres: Salizada Zorzi, 4928, Venezia VE.

Trattoria Da Ignazio

Nawet w najbardziej upalne dni można znaleźć tu ogromną ilość osób, które zajadają klasyczne dania kuchni włoskiej, jakie podawane są na zacienionym tarasie. Adres: Calle dei Saoneri, 2749, Venezia VE.

Local

Restauracja prowadzona przez młode rodzeństwo, jakie stworzyło 12-daniowe menu ze składników pochodzących z laguny, zarówno z morza jak i z ziemi. Adres: Salizzada dei Greci, 3303, Venezia VE.

Ristorante San Silvestro

Restauracja znajdująca się na uboczu, gdzie można spróbować niesamowitych dań i odpocząć od wielkomiejskiego zgiełku. Adres: Rio Terà S. Silvestro, 1022B, Venezia VE.