Polska

9 Najlepszych Atrakcji na Weekend dla Par w Warszawie

park

Warszawa – nazwa stolicy Polski w języku angielskim idealnie oddaje jej charakter. To miasto widziało wojnę i możemy tego doświadczać w wielu formach. Miasto jest idealne dla tych, którzy chcą odnaleźć historię na każdej ulicy, oraz tych, których interesują wszelakie inne atrakcje. Przejdźmy do 10 atrakcji, które warto odwiedzić ze swoim partnerem w Warszawie w ten weekend!

1. Łazienki Królewskie w Warszawie

Czyli zespół pałacowo-parkowy założony przez Stanisława Augusta Poniatowskiego w XVIII wieku. Miejsce idealne na spacer, odpoczynek od ciągłego pędu i zgiełku. Od maja do września, w każdą niedzielę odbywają się tu koncerty muzyki Chopina. Muzyka w otoczeniu pięknej zielonej przyrody – uczta dla duszy!

2. Muzeum Powstania Warszawskiego

Multimedialne muzeum ukazujące jeden z najbardziej bohaterskich zrywów wyzwoleńczych naszego narodu. Idealne dla rodzin z dziećmi, oraz dla dorosłych. Wizyta w muzeum robi ogromne wrażenie – dotkniesz, posłuchasz i popatrzysz na żywą historię.

3. Centrum Nauki Kopernik

Ciekawość to pierwszy stopień do piekła? Nie zawsze. Jeśli masz w sobie ciągle pokłady dziecięcej ciekawości, to Centrum Nauki Kopernik jest idealnym miejscem dla Ciebie! Masa atrakcji i ciekawych eksperymentów, po których zaczniesz coraz bardziej główkować o wszystkim co Ciebie otacza. Świetne dla wszystkich od 3 do 103 lat!

4. Pałac Kultury i Nauki

Jedno z miejsc, które na pierwszą myśl kojarzy się z naszą stolicą. Symbol przyjaźni pomiędzy Związkiem Radzieckim a Polską Republiką Ludową, robi wrażenie swoim ogromem oraz rozmachem. Widok z okien widokowych zapiera dech w piersiach. Selfie z okna widokowego obowiązkowe! W środku Pałacu Kultury i Nauki znajduje się kinoteka i masa innych atrakcji.

5. Miejski Ogród Zoologiczny w Warszawie

Jak pisał klasyk,,jaki jest koń, każdy widzi’’ nie mniej jednak warto jest zobaczyć zgromadzone w Warszawskim ogrodzie zoologicznym zwierzęta ze wszystkich stron świata. Atrakcja idealna dla rodziców z dziećmi, jaki i dla miłośników przyrody. Zwierząt jest tak dużo, że każdy znajdzie swój ulubiony wybieg. Niedźwiedzie polarne, zebry, nosorożce – różnorodność fauny jest tutaj ogromna.

6. Muzeum Świat Iluzji

Każde dziecko pragneło zostać magikiem. Kiedy jeszcze jesteśmy dziećmi, magia, zaklęcia, tajemna wiedza, wydają nam się czymś normalnym i zgoła jak najbardziej prawdopodobnym. Przecież magik potrafi czytać w myślach, wyciągać królika z kapelusza i nie jest to nic niemożliwego. Kiedy dorastamy, orientujemy się i dowiadujemy, że wszystkie te sztuczki to tylko iluzja. A to muzeum jest jak centrum wszechświata, dla osób, które uwielbiają wszelkie iluzje. Miejsce idealne zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Każdy znajdzie coś, co go zachwyci i zdumieje. Jeśli jesteś w Warszawie, to koniecznie musisz tu wstąpić!

7. Muzeum neonów

Dzisiaj, kiedy kolorowe i podświetlane reklamy biją nas wszystkich po oczach, nie zwracamy już uwagi na to w jaki sposób są one podświetlone i czy są w ogóle podświetlone. W latach 80-tych i 90-tych, neonowe światła, były powiewem zachodu. Kojarzyły się z nowoczesnością, futurystką, postępem. Dlatego jeśli nadal z nostalgią wspominasz wszystkie podświetlone szyldy, to muzeum jest właśnie dla Ciebie. Jest to największy w Polsce zbiór neonów. Muzeum jest niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju. Wystarczy kupić bilet i podróż w czasie gwarantowana!

8. Pinball station

Uwielbiasz gry? Ale nie te nowe tytuły, które wychodzą dziś, tylko stare, na których można było pograć w niektórych barach, a kolejki do nich nigdy się nie kończyły? Więc to miejsce jest idealne dla Ciebie! Dla każdego miłośnika starych pinballi i automatów zręcznościowych, miejsce obowiązkowe. Płacisz pieniądze za bilet i masz zapewnioną zabawę na długie godziny. Rotacja automatów w tym miejscu jest dość częsta, więc warto wybierać się tam cyklicznie! Jest to świetna okazja, żeby pokazać swoim dzieciom w co ich rodzice grywali za młodu.

9. Teatr Wielki

Na koniec zostawiliśmy creme de la creme, jeśli chodzi o kulturę i sztukę. Jest to miejsce, które powinien odwiedzić każdy, bez względu na to czy jest miłośnikiem kultury czy też nie. Już sam gmach, robi na wrażenie swoją wielkością i okazałością, a to co czeka na nas w środku to poezja dla duszy. Spektakle są po prostu przepiękne, a różnorodność w operach pozwala wybrać, akurat to co nam odpowiada.