Polska

10 najlepszych atrakcji dla dzieci w Ustroniach Morskich

ustroń morski

Planujesz urlop nad morzem i zastanawiasz się, jakie czekają tam atrakcje dla Twojego dziecka? Nie musisz o tym myśleć, my pomyśleliśmy za Ciebie! Poniżej znajdziesz 10 propozycji najlepszych atrakcji dla dzieci w Ustroniu Morskim.

1. Poczuj się jak kowboj w Nowym Western Parku

Nasze dzieci może i nie znają Bonanzy, ale na pewno zabawa w kowboi czy Indian jest jedną z ich ulubionych. Western Park umożliwia im wiedzenie budynków typowych dla Dzikiego Zachodu, kontakt z przyjaznymi żywymi zwierzakami, jazdę konną i dziką przejażdżkę na mechanicznym byku.

2. Małpie figle w Parku Linowym Gibon

Miejsce na spędzenie aktywnie czasu, bez względu na wiek. Poziomy trudności tras są dostosowane do wieku i wzrostu dziecka. Na 3 najłatwiejszych trasach rodzice mogą pomagać dzieciom. Oczywiście zawsze na początku czeka uczestników szkolenie przez profesjonalnych instruktorów.

3. Rodzinny odpoczynek w Sky Parku

Świetne miejsce na wypoczynek całej rodziny. 50. metrowa wieża widokowa daje niesamowite wrażenia. Teren jest świetnie zagospodarowany: ścieżki edukacyjne, plac zabaw dla dzieci z m. in. trampoliną i tyrolką. Poza tym salon gier i bufet. Polecamy zrobić tam sobie piknik z własnym prowiantem – możliwość zrobienia ogniska jest dla dzieci prawdziwą atrakcją. Kolejnym plusem jest bezpłatny parking

4. Wodne atrakcje w Aquaparku Helios

Niezależnie od pogody polecamy Aquapark Helios. W słoneczne dni warto popływać na zewnątrz na basenie otwartym z dwoma zjeżdżalniami, w gorszą pogodę pozostaje basen sportowy i rekreacyjny wewnątrz wraz z torami do nauki pływania idealnymi dla dzieci. Atrakcjami są tu gejzery powietrzne, kaskady wodne, ławka z hydromasażem i co najważniejsze – 45 metrowa zjeżdżalnia rurowa.

5. Rowerowe zwiedzanie

Dookoła Ustronia Morskiego jest masa uroczych miejscowości, do których bez problemu można dojechać z dziećmi rowerem. Pomagają w tym ścieżki rowerowe i wypożyczalnie, w których obsługa pomoże dobrać rowerek do wieku i wzrostu dziecka. Jeśli nie interesuje was rower możecie wybrać gokarty.

6. Przygoda dla starszych dzieci – Paintball w Ustroniu Morskim

Maluchom tego nie polecamy, ale starszym dzieciom jak najbardziej, chociaż tylko pod opieką rodziców. Będąc w Ustroniu Morskim większą, zgraną grupą, możecie spróbować swoich sił w grze w paintball. Na miejscu wypożyczycie specjalne ubrania moro i markery – pistolety na kulki z farbą. Gra nie musi koniecznie polegać tylko na strzelaniu w siebie nawzajem, instruktorzy wymyślają różne scenariusze, dzięki którym gra jest jeszcze ciekawsza.

7. Przez żołądek do serca w Skansenie Chleba

Nie każde dziecko miało okazję widzieć, jak wypieka się chleb, a co dopiero zrobić go samemu. Taka możliwość czeka na Was w Skansenie Chleba. Dodatkowo dowiecie się masy ciekawych faktów o historii wypieku chleba i zobaczycie eksponaty związane z jego historią. Skansen jest jednocześnie restauracją.

8. Kino 7D

Pewnie oglądaliście już z dziećmi filmy 3D. W Ustroniu Morskim macie możliwość obejrzenia filmów w kinie… 7D! Macie do wyboru kino na ul. Chrobrego lub kina mobilne, w okresie wakacyjnym. Trójwymiarowy obraz, wiatr we włosach, pryskająca woda, ruchome fotele… to wszystko sprawia, że film jest więcej niż realistyczny.

9. Poznajcie Bolesława i Warcisława

Bolesław i Warcisław to kilkusetletnie dęby – ten pierwszy niestety już poległ, choć jego szczątki nadal można podziwiać. Drugi na szczęście ma się dobrze. Warto je przedstawić dzieciom, póki jeszcze istnieją. Przy okazji troszkę wyedukować przyrodniczo, korzystając z pobliskich tablic informacyjnych. Wbrew pozorom zwykły spacer wgłąb lasu może być dla dzieci prawdziwą przygodą.

10. Ahoj! Rejsy statkiem

Rejsy wycieczkowe w Ustroniu Morskim to wspaniała atrakcja. Statki często cumują przy molo, blisko zejścia na plażę, w centrum Ustronia Morskiego. Dzięki takiej przygodzie dzieci mogą się poczuć jak prawdziwe wilki morskie.