Polska

8 Najlepszych Kawiarni w Gdańsku ☕

Gdańsk kojarzy się z Morzem Bałtyckim, piaszczystymi plażami i smażalniami ryb. Odbywają się tu też największe na świecie międzynarodowe targi bursztynu i wyrobów bursztynowych. Jednak to nie wszystko, co do zaoferowania ma miasto Neptuna. Warto bowiem wybrać się do jednej ze wspaniałych kawiarni, z których każda ma niepowtarzalną atmosferę. Lokale te czekają na gości o każdej porze roku i bez względu na pogodę z pyszną kawą, ciekawym menu i nierzadko dodatkowymi atrakcjami.

 

1. Cafe Antidotum

Kawiarnia usytuowana jest przy ul. Pilotów 3/32. Oferuje kawę z lokalnej palarni w Gdyni. Napój ten ma stanowić „antidotum na chandrę, niepogodę, zmęczenie, znudzenie czy cokolwiek innego”. W menu można znaleźć również pożywne śniadania, wytrawne propozycje oraz przygotowywane na miejscu na podstawie autorskich przepisów ciasta, torty i desery. Wśród napoi, poza kawą, czekają herbaty, koktajle, lemoniady, wyciskane soki czy wina. W Antidotum można również kupić ciasta i desery na wynos.

2. W Starym Kadrze

Kawiarnia filmowa, która mieści się przy ul. Lawendowej 2/3, przy Hali Targowej. Jest to miejsce, gdzie nie tylko można napić się wyśmienitej kawy, przekąsić co nieco czy spróbować pysznych ciast, ale również obcować ze sztuką filmową. Kawiarnia organizuje bowiem seanse filmowe, które obejmują zarówno klasyki jak i nowości. Seanse odbywają się o godz. 17:00 i 19:30, a aktualny repertuar dostępny jest na grupie filmowej W Starym Kadrze na Facebooku.

3. Cafe Oficyna

Mieści się przy ul. Chlebnickiej 24/25. W ich menu można znaleźć propozycje śniadaniowe, lody rzemieślnicze, desery i ciasta, a także ciepłe i zimne napoje. Cafe Oficyna to także przestrzeń kulturalna, gdzie odbywają się wieczory literackie. Można tu zakupić książki wydawane m.in. przez Oficynę Gdańską, a także zrelaksować się przy dobrej muzyce.

4. Kawiarnia Retro

Usytuowana jest na na gdańskiej Starówce, pod adresem u. Piwna 5/6. Oferuje wysokiej jakości kawę pochodzącą z palarni polskich i zagranicznych, parzoną także metodami alternatywnymi. Kawiarnia to również miejsce, gdzie można zjeść przygotowywane na miejscu ciasta wyrabiane ze składników pochodzących od lokalnych producentów. Wśród propozycji znajdują się również ciasta wegańskie i bezglutenowe. W menu obecne są ponadto kanapki z chlebem własnego wypieku, owsianki i granole.

5. Pikawa

Kawiarnia mieści się przy ul. Piwnej 14/15, w jednej z kamieniczek na Starówce. Oferuje szeroki wybór kaw i herbat, a także różne warianty czekolad belgijskich i czekolad przygotowywanych na spienionym mleku. Do tego dobrać można jeden z deserów lub kawałek ciasta, a na tych, którzy potrzebują czegoś mocniejszego, czekają piwa, w tym z Browaru Kociewski, wina i alkoholowe koktajle.

6. Kawiarnia CzKawka

Usytuowana jest przy ul. Kilińskiego 9/4. Oferuje szeroki wybór kaw, parzonych również alternatywnymi metodami, np. drip, aeropress, gabi i chemex. A do kawy w menu dobrać można jedno z przygotowywanych na miejscu ciast lub deserów. Wśród specjalności zakładu znajdują się również pyszne lemoniady, cytrynowa, ogórkowa i bazyliowa. Dla klientów posiadających Kartę Mieszkańca Gdańska oferowane są zniżki.

7. Coffee Perk

Znajduje się przy ul. Opata Jacka Rybińskiego 11. Lokal inspirowany jest amerykańskim serialem „Przyjaciele”. W wystroju odnaleźć można elementy charakterystyczne dla serialowej kawiarni. W menu znajduje się m.in. kawa podawana w dużych, kolorowych kubkach, tak jak w serialu, ciasta oraz kanapki wegańskie, wegetariańskie i mięsne, których bazę stanowi specjalny gatunek chleba.

8. Kotka Cafe

Jest to kocia kawiarnia , która mieści się pod adresem ul. Polanki 124d. Można więc tu wypić filiżankę kawy i zjeść domowe ciasto w towarzystwie kocich towarzyszy. Przy okazji wspiera się szczytną inicjatywę, Kotka Cafe jest bowiem również Domem Tymczasowym, a dochód z prowadzenia kawiarni pomaga w zapewnieniu odpowiedniej pomocy i warunków aktualnym podopiecznym. Miłośnicy kotów mogą też zakupić kocie koszulki, kubki czy torby, które zaprojektowane zostały przez trójmiejskich artystów. Dobre, a zarazem odpowiedzialne dusze mogą ponadto zdecydować się na adopcję kocich podopiecznych Kotka Cafe.