Polska

10 najlepszych atrakcji w Tyliczu

tylicz atrakcje

Tylicz to wyjątkowa i bardzo malownicza wieś w Polsce. Miejsce to znajduje się w województwie małopolskim i sprawdza się doskonale na wakacyjny odpoczynek. Zarówno w Tyliczu jak i bliskich okolicach czeka na Ciebie moc niesamowitych atrakcji. Co warto tutaj zobaczyć? Czytaj dalej, a poznasz 10 najciekawszych miejsc w Tyliczu i okolicach.

10 najlepszych atrakcji – Tylicz i okolice

Czy Tylicz to dobre miejsce na wakacyjny urlop? Śmiało można powiedzieć, że tak. Zarówno w tej wyjątkowej wsi jak i jej okolicach czeka na Ciebie moc różnorodnych atrakcji. Jakich? Oto 10 najlepszych propozycji, które warto znać i odwiedzić w Tyliczu i okolicach:

1. Ścieżka edukacyjno – przyrodnicza

Ścieżka edukacyjno – przyrodnicza – świetna atrakcja nie tylko dla dzieci, ale także dla osób dorosłych. Spacerując tą wyjątkową ścieżką można poznać największe przyrodnicze walory Tylicza. Jest to doskonała atrakcja dla osób, które lubią spacerować oraz odpoczywać w otoczeniu pięknej przyrody.

2. Czworokątny rynek

Czworokątny rynek – warto tutaj zajrzeć szczególnie wówczas, gdy jesteś fanem historii i doceniasz wszelkie zabytkowe miejsca. Czworokątny rynek to pozostałość po średniowiecznym miejskim układzie urbanistycznym.

3. Kościół pw. św. Piotra i Pawła

Kościół pw. św. Piotra i Pawła z 1612 r – kościół robi duże wrażenie zarówno jeśli mowa o jego zewnętrznej, jak i wewnętrznej części. Szczególną uwagę warto tutaj zwrócić na rokokowy ołtarz oraz klasycystyczne organy.

4. Park Zdrojowy z Pijalnią

Park Zdrojowy z Pijalnią – doskonałe miejsce na odpoczynek dla każdego. Spacer w tym miejscu to prawdziwa przyjemność, dzięki której można w pełni się zrelaksować. Jest tutaj także źródło wody mineralnej Tyliczanka.

5. Plac zabaw w Parku Zdrojowym

Plac zabaw w Parku Zdrojowym – tutaj nietrudno o świetną i beztroską zabawę dla najmłodszych. Jeśli podróżujesz z małym odkrywcą świata, warto zajrzeć na plac zabaw w Parku Zdrojowym. Warto także wspomnieć o siłowni na powietrzu, która znajduje się nieopodal placu zabaw.

6. Źródła wód termalnych

Źródła wód termalnych – są bardzo popularne wśród turystów. Do wyboru jest Zdrój Główny – Tyliczanka w Parku Zdrojowym oraz Bradowiec, które zlokalizowane jest przy ulicy Wolności. Warto wspomnieć także o źródle „Wędrowców”, które także znajduje się przy ulicy Wolności.

7. Szlaki rowerowe

Szlaki rowerowe – przejażdżki rowerowe to jedna z najlepszych propozycji dla fanów aktywnego wypoczynku. Okazuje się, że zarówno Tylicz jak i okolice posiadają atrakcyjne walory do uprawiania turystyki rowerowej.

8. Stadnina Koni

Stadnina Koni – Farma Lama – to także świetna opcja dla osób, które lubią aktywny wypoczynek w otoczeniu wyjątkowej i pięknej przyrody. Niezależnie od tego, czy miałeś już okazję jeździć konno czy też nie, jest to miejsce odpowiednie dla Ciebie. Lekcje prowadzone są bowiem zarówno na poziomie podstawowym, jak i na poziomie zaawansowanym. Jazda konna uspokaja, pozwala się odprężyć, a także porządnie zrelaksować. Sprawdź i przekonaj się, że naprawdę warto.

9. Park linowy w Krynicy

Park linowy w Krynicy – znajduje się w niedalekiej odległości od Tylicza. Park linowy to doskonała atrakcja dla osób, które lubią adrenalinę, piękne widoki oraz aktywne spędzenie czasu na urlopie. Jest to dobry sposób na świetną zabawę zarówno dla dzieci, jak i dla osób dorosłych.

10. Basen w kompleksie wypoczynkowym

Basen w kompleksie wypoczynkowym – atrakcja znajduje się w Osadzie Turystycznej „Domki w lesie”. Warto z niej skorzystać szczególnie wówczas, gdy na dworze panują letnie upały. Lubisz pływać i cenisz sobie aktywny wypoczynek? Basen na pewno spełni Twoje oczekiwania.

Wypoczynek w Tyliczu – pamiętaj o przygotowaniu

Chociaż lato to czas beztroski i świetnej zabawy, warto pamiętać o odpowiednim przygotowaniu. Przebywanie na dworze w czasie upałów bez ochrony jest bowiem niebezpieczne. Warto spakować w torbę podróżną dobrej jakości krem z filtrem, kapelusz lub czapkę, a także przewiewną i lekką odzież. Bardzo ważne jest to, aby krem z filtrem dobrać zgodnie do typu swojej karnacji. Jeśli nie wiesz, jaki kosmetyk wybrać, poproś dermatologa o poradę. Pamiętaj, aby podczas odpoczynku zadbać o przebywanie w cieniu, unikaj aktywności na dworze w godzinach największej aktywności słońca. Jeśli zadbasz o odpowiednie przygotowanie do letniego odpoczynku, na pewno będzie bardzo udany i przyniesie wiele pięknych wspomnień, które zostaną z Tobą na długie lata.