Polska

10 Najlepszych Pubów i Barów w Tychach

napój

Tychy to średniej wielkości miasto znajdujące się w południowej części Polski, w województwie śląskim. To jedno z tych miast, które cieszy się coraz większą popularnością i bezustannie poszerzającą się ofertą turystyczną.

Jedną z wielu atrakcji jest stosunkowo młode Muzeum Miniaturowej Sztuki Profesjonalnej Henryk Jan Dominiak, które jest uznawane za najmniejsze muzeum świata. Wielu ludzi odwiedza ten region ze względu na malownicze Jezioro Paprocańskie czy Wodny Park Tychy.

Niemniej, największym skarbem miasta jest oczywiście Centrum Wycieczkowe Tyskich Browarów Książęcych. Historia tyskiego browaru sięga XVII wieku, a zatem nie powinno nikogo dziwić, że to piwo stało się wizytówką tego śląskiego miasta.

Biorąc to pod uwagę, nie powinno również dziwić, że na terenie Tychów znajdziemy sporo klimatycznych barów i pubów, w których będzie można do woli delektować się tym bursztynowym trunkiem. Które lokale cieszą się największym zainteresowaniem? Oto kilka wybranych propozycji.

1. Rasta Pub

Rasta Pub znajduje się przy ulicy Jana Pawła II 10. Jak sama nazwa wskazuje, miejsce powstało z miłości dla muzyki reggae i dla miłośników takich właśnie brzmień. Lokal urządzono w nowoczesnym stylu. Dominuje kolorystyka nawiązująca do flagi Jamajki oraz przyjazna atmosfera, która udziela się wszystkim gościom. W Rasta Pub znajdziemy świetnie wyposażony bar oraz wyszkoloną ekipę, która z dostępnych alkoholi będzie w stanie wyczarować zadziwiające drinki. Są tutaj również stoły bilardowe. To idealne miejsce na weekendowy wieczór, które z pewnością przypadnie do gustu osobom poszukującym przyjemnej atmosfery.

2. PUB BAR Piwny Bonanza

PUB BAR Piwny Bonanza to wyjątkowo dobra propozycja dla miłośników dobrego piwa, których w Tychach nie brakuje. Lokal znajduje się przy ulicy Marszałka Józefa Piłsudskiego. To miejsce znane ze swojej luźnej i absolutnie bezpretensjonalnej atmosfery. Nieco staroświecki wystrój nie stanowi żadnego problemu dla amatorów piwa pochodzącego z najlepszych browarów. Bonanza to bez wątpienia jedno z tych miejsc, w których spotykają się różne pokolenia.

3. Irish Pub

Irish Pub znajduje się przy placu Baczyńskiego. Lokal urządzono w iście irlandzkim stylu. Głównymi elementami wystroju jest ciemne drewno, czysta cegła oraz przytłumione światło, które nadaje całości niepowtarzalnego klimatu. Na ścianach wisi telewizor transmitujący najważniejsze wydarzenia sportowe. Sercem lokalu jest jednak świetnie wyposażony bar, a tuż za nim świetna ekipa barmańska, która może pochwalić się sporym doświadczeniem. Można się tutaj załapać nie tylko na wyjątkowe dobre piwo, ale i spektakularne drinki. Ważnym elementem jest także oferta kulinarna. Sporym uznaniem cieszą się tutejsze burgery. Latem otwarty jest też ogródek z parasolkami znajdujący się tuż przed wejściem. Warto dodać, że do lokalu można wejść również z własnym jedzeniem. Nic nie stoi też na przeszkodzie, by spędzić tutaj miło czas wraz ze swoim czworonożnym przyjacielem.

4. Underground

Underground znajduje się przy placu Korfantego 1. To niezwykle klimatyczne miejsce przyciąga przede wszystkim miłośników dobrej muzyki. Regularnie odbywają się tutaj imprezy z muzyką grano na żywo. Lokal urządzony jest w charakterystycznym stylu, w którym dominuje biała cegła i mnogość rozmaitych elementów dekoracyjnych. Goście mają do dyspozycji niewielki, aczkolwiek świetnie zaopatrzony bar oraz przyjazny personel, który zawsze staje na wysokości zadania. To jedno z nielicznych miejsc w Tychach, w których można napić się dobrego piwa przy akompaniamencie mniej znanych lub niszowych zespołów.

5. Pub Żywiecki z Innej Beczki

Pub Żywiecki z Innej Beczki znajduje się przy Jana Pawła II 12. To lokal dbający o najwyższe standardy. Został urządzony w nowoczesnym stylu. Na najwyższe słowo uznania zasługują wnętrzarskie rozwiązania w postaci podwieszanych na srebrnych łańcuchach ław do siedzenia czy stolików stworzonych z drewnianych beczek. Całość prezentuje się wyjątkowo oryginalnie. Nie tylko wystrój jest jednak mocną stroną tego miejsca. Wiele osób przybywa tutaj ze względu na świetnie wyposażony bar z najlepszymi trunkami świata oraz doskonałą ofertę kulinarną. Zdecydowanie warto skosztować tutejszej pizzy, choć nie brakuje iście polskich rarytasów, np. tatara wołowego czy żurku. Bez wątpienia jest to jedno z tych miejsc, które warto odwiedzić, będąc w Tychach.

6. Kloster Pub

Kloster Pub znajduje się przy ulicy Edukacji 15. Lokal urządzono w nowoczesnym stylu, w którym można doszukiwać się rustykalnych pierwiastków. Goście mają do dyspozycji bardzo dobrze zaopatrzony bar i personel, który zawsze jest w pełni gotowości do działania. Miejsce cieszy się ogromnym uznaniem wśród melomanów. Na przestrzeni lat w lokalu zagrały nie tylko polskie, ale i wiele zagranicznych zespołów. Panuje tutaj unikatowy klimat. Kloster to bez wątpienia lokal, do którego będziemy chcieli regularnie wracać po nowe porcje muzycznych wrażeń i świetną atmosferę.

7. Cynamon Klubokawiarnia

Cynamon Klubokawiarnia znajduje się przy Jana Pawła II 20. Na stosunkowo niewielkiej powierzchni udało się właścicielom stworzyć przestrzeń sprzyjającą udanym spotkaniom towarzyskim. Panuje tutaj otwarta atmosfera, która z pewnością przypadnie do gustu prawdziwym gawędziarzom. Lokal słynie również z ogromnego wyboru piw rzemieślniczych. Miłośnicy dobrego piwa znajdują tutaj wiele perełek, których nie sposób znaleźć w innych miejscach. Oferta bezustannie się zmienia, a zatem kolejne wizyty w tym miejscu są jak najbardziej wskazane.

8. Pub pod Browarem

Pub pod Browarem znajduje się przy ulicy Katowickiej 9. To miejsce odznaczające się zachwycającym industrialnym wystrojem. Czysta czerwona cegła przeplata się tutaj ze srebrnymi rurami. Na ścianach z kolei wiszą rozmaite grafiki nawiązujące do tyskiego browaru, a wisienką na torcie są piękne łukowe sklepienia. Nie ulega żadnym wątpliwościom, że to jedno z najpopularniejszych miejsc w Tychach. Goście mają do dyspozycji fantastycznie zaopatrzony bar, choć oczywiście największą popularnością cieszy się rodzime Tyskie Książęce. Warto również skorzystać z tutejszej oferty kulinarnej. Szczególnym uznaniem cieszą się pyszne burgery.

9. Wielokran

To kolejne miejsce na tyskiej mapie cenionych pubów, które warto wziąć pod uwagę. Od lat cieszy się zainteresowaniem i właściwie nic nie wskazuje na to, by coś miało się w tej kwestii zmienić. Lokal urządzono w nowoczesnym stylu. Mimo dużej powierzchni, w weekendy niemal zawsze wypchany jest po same brzegi. Z całą pewnością jest to miejsce, które spełni oczekiwania miłośników dobrego piwa. Spektrum możliwości jest obszerne, dlatego warto skonsultować się z tutejszą ekipą barmańską, która bardzo chętnie opowie o poszczególnych gatunkach.

10. Pub Trzynastka

Pub Trzynastka znajduje się Nad Jeziorem 54. Lokal odznacza się rustykalnym wystrojem, choć nie brakuje również ciekawych industrialnych elementów. Świetna lokalizacja to tylko namiastka tego, co Trzynastka oferuje swoim gościom. Można się tutaj napić najlepszego piwa w okolicy, a także posilić się pysznymi burgerami. Panuje tutaj świetna atmosfera, która sprawia, że miejsce cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Latem dostępny jest też ogródek z parasolkami.