Polska

Chwile relaksu i wypoczynku w Zakopanem

hotel zakopane

Zakopane jako miasto turystyczne kojarzone jest zwykle ze zgiełkiem tłumu na Krupówkach i licznymi wycieczkami wędrującymi po szlakach o każdej porze roku. Nie zachęca to do przybycia tu osób, które od wyjazdu w góry oczekują chwili spokoju i możliwości złapania oddechu od miejskiego tempa życia. Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że to miasto ma także drugie oblicze, które ucieka od przaśnych pamiątek i zapachu oscypków. Odnajdą tu miejsce dla siebie także wszyscy ci, którzy szukają miejsc tchnących równowagą i pozwalają na odprężenie w pięknych i komfortowych wnętrzach, gdzie wystarczy oddać się trwającej chwili.

W stronę natury

W tej okolicy warto pójść pod prąd i zamiast korzystać z miejskich atrakcji oddać się doświadczaniu okolicznej przyrody. Wiele osób wybiera się na górskie szlaki, jednak bezrefleksyjne zdobywanie szczytów nie daje pełnej satysfakcji z kontaktu z naturą. Zakopane graniczy z Tatrzańskim Parkiem Narodowym – warto więc zdecydować się na mniej uczęszczane ścieżki na jego terenie, które zaprowadzą nas do pięknych zakątków o niezwykłej, niespotykanej nigdzie indziej faunie i florze. Przeżywanie ciszy w otoczeniu gór i lasów jest niezwykłym doświadczeniem, które przywraca równowagę w chwilach natężonego stresu związanego z codziennymi obowiązkami. O każdej porze roku można zachwycić się tutaj innym rzadki gatunkiem roślin i zwierząt, które w TPN objęte są szczególną ochroną i opieką. Należy pamiętać o tym o odpowiednim przygotowaniu się na taką wyprawę – na tych terenach mocno ograniczono ingerencję ludzką, co oznacza więcej niebezpieczeństw na ścieżkach, zaczynając od zlodowaconej gleby aż po możliwość spotkania z niedźwiedziem.

Z dala od centrum

Kluczem do wypoczynku w Zakopanem jest unikanie ścisłego centrum – tam nie ma szans na zaznanie spokoju i ciszy, która jest często tak pożądana podczas wyjazdu w góry. Można oczywiście wybrać się wieczorem na spacer Krupówkami czy w sezonie skoków narciarskich pod Wielką Krokiew, jednak na dłuższą metę towarzystwo setek turystów przybywających tu tłumnie z całej Polski i zagranicy może być uciążliwe i męczące. Dlatego już podczas planowania wyjazdu warto pomyśleć o tym, aby zatrzymać się w miejscu położonym nieco na uboczu, które pozwoli złapać oddech i uniknąć męczącego tłoku. Oddalając się od centrum, nie trzeba przecież wcale rezygnować z żadnych udogodnień ani zakopiańskiego ducha związanego z lokalną sztuką, architekturą i tradycją. Osoby szukające miejsca o niezwykłym charakterze z pewnością ucieszy wiadomość o tym, że grupa Nosalowy otwiera nowy obiekt, mieszczący się w zabytkowej willi Marilor. Każdy, kto odwiedził lub słyszał o rezydencji Nosalowy Dwór, dobrze wie, że może się w tym miejscu spodziewać wszystkiego, czego potrzeba do komfortowego wypoczynku w górach.

Piękno i wygoda

Twórcy nowego hotelu w Zakopanem Nosalowy Park zaprojektowali miejsce o pięknych i klimatycznych wnętrzach, idealnych, aby w pełni wypocząć i nacieszyć się doskonałym designem. Będzie można tam zaznać przyjemności w NABE SPA, podczas wysokiej klasy holistycznych zabiegów i rytuałów piękna, wykonywanych przy użyciu autorskich kosmetyków z linii NABE. Warto wspomnieć też, że obiekcie planowane jest otwarcie autorskiej restauracji wybitnego polskiego szefa kuchni Wojciecha Modesta Amaro, która będzie obowiązkowym punktem na kulinarnej mapie Polski. Hotel Nosalowy Park zapowiada się na miejsce, które naprawdę warto odwiedzić, jeśli szuka się na wypoczynek miejsca o wyjątkowym charakterze i unikatowym stylu.