Polska

Najlepsze Kawiarnie w Trójmieście ☕

latte kawa

Można śmiało stwierdzić, ze Trójmiasto kawiarniami stoi. Co chwilę na trójmiejskich ulicach możemy spotkać miejsce, gdzie hipsterzy pracują, studenci dochodzą do siebie, a pary wieczorami spotykają się.

Poniżej przedstawiamy listę dziesięciu najlepszych (oczywiście naszym zdaniem) kawiarni jakie możemy znaleźć w Gdańsku, Sopocie oraz Gdyni. Wymieniona kolejność jest całkowicie przypadkowa.

1. Kawiarnia TŁOK

fot. fb.com/kawiarniatlok

Jedna z najpopularniejszych kawiarni w Trójmieście. Kawiarnia TŁOK zlokalizowana jest w Gdyni przy ul. Józefa Wybickiego 3. Od poniedziałku do czwartku czynna jest od godziny 10:00 do godziny 20:00, natomiast w piątki i soboty o godzinę dłużej. W niedzielę natomiast otwarta jest od godziny 11:00 do godziny 19:00. Oferowana kawa jest tutaj bardzo dobrej jakości i w przystępnej cenie, ponieważ ceny zaczynają się nawet poniżej 10 zł.

2. Pikawa

fot. fb.com/p/Pikawa-100038608851292

Kawiarnia położona przy ul. Piwnej 14/15 w Gdańsku. Od niedzieli do czwartku otwarta jest od godziny 09:00 do godziny 22:00, w piątki i soboty natomiast czynna jest godzinę dłużej, czyli do 23:00. Stali bywalcy polecają tutaj również herbaty oraz wszelkie desery i inne słodkości. Prawie dwa tysiące opinii w Google, przy średniej ocen 4, 6 nie mogą się przecież mylić.

3. Retro

fot. fb.com/RetroGdansk

Kawiarnia Retro znajduje się niedaleko wymienionej wcześniej Pikawie, bo również przy ul. Piwnej, tyle że pod numerem 5/6. Od niedzieli do czwartku otwarta jest już od godziny 10:00 do godziny 23:00, piątki i soboty natomiast do godziny 23:00. Skosztujemy tutaj przepysznych ciast i wypijemy dobrą gorącą czekoladę.

4. Kocia Kawiarnia Biały Kot

fot. fb.com/bialykotcafe

Nie mogło zabraknąć na tej liście tej bardzo popularnej kawiarni, która znajduje się przy ul. Władysława IV 7 w Gdyni. Czym się wyróżnia na tle innych? Na miejscu spotkamy sporo bardzo towarzyskich kotów, z których część przeznaczona jest do adopcji. Miejsce można więc polecić każdemu kociarzowi. Kawiarnia codziennie jest otwarta od godziny 12:00 do godziny 20:00, z wyjątkiem poniedziałków, kiedy otwarta jest dopiero od godziny 15:00.

5. Las

fot. fb.com/p/Las-Cocktail-BarRestaurant-100086992945069

Pierwsza na tej liście kawiarnia z Sopotu. Zlokalizowana jest przy ul. Jana Jerzego Haffnera 42. Otwarta jest codziennie od godziny 10:00 do godziny 19:00. Lokal położony jest z daleka od Monciaka (dla nieobeznanych z potocznym nazewnictwem – mowa tutaj o ul. Bohaterów Monte Cassino), dlatego można trochę odpocząć od zgiełku i tłumów turystów, których w Sopocie latem nie brakuje. Sama kawiarnia jest bardzo klimatyczna i podaje naprawdę dobrą kawę.

6. Uboga Krewna

Nietypowa nazwa jak na kawiarnię. Ale będąc tam możemy odrobinę cofnąć się w czasie i poczuć się jak w czasach PRLu. Obsługa jest tutaj bardzo miła i pomocna, oferta, pomimo klimatu komunizmu, naprawdę bogata. Wszystko na najwyższym poziomie. Uboga Krewna znajduje się przy ulicy Ignacego Krasickiego 6 w Gdyni, a więc rzut beretem od Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza. Kawiarnia otwarta jest naprawdę długo. Od poniedziałku do piątku możemy tam przyjść pomiędzy godziną 16:00 a godziną 24:00, w weekendy natomiast otwarta jest już od godziny 12:00.

7. Marina Cafe

Położona na terenie Gdańskiego osiedla WaterLane, przy ulicy Szafarnia 11 Marina Cafe oferuje przepyszne i wymyśle słodkości. Aż szkoda je czasami znieść tak wspaniale wyglądają. Ceny są tutaj nie najniższe, ale możemy być pewni, że oferta jest na jak najwyższym poziomie. Tutaj zapamiętamy na długo nawet zastawę w jakiej serwowane są desery oraz napoje. Kawiarnia otwarta jest od poniedziałku do czwartku od godziny 10:00 do godziny 19:00, natomiast w piątki, soboty oraz niedzielę od godziny 10:00 do godziny 20:00.

8. Przystanek Kawa

Kawiarnia „Przystanek Kawa” znajduje się w Gdańsku przy ul. Zdrojowej 2. Od poniedziałku do piątku otwarta jest od godziny 10:00 do godziny 17:00, w soboty i niedziele natomiast od godziny 10:00 do godziny 19:00. Stali klienci polecają tutejszą mokkę, podobno najlepszą w Polsce, ale na pewno najlepszą w całym Trójmieście. Zlokalizowana jest również w bardzo dobrym miejscem, bo rzut beretem od pobliskiej plaży.

9. Lavenda Cafe& Galeria

Kawiarnia połączona z galerią? Czemu nie! Poza wypadem na kawę ze znajomymi możemy zapoznać się z twórczością lokalnych twórców oraz nabyć ich dzieła, które nam wpadną w oko. Kawiarnia położona jest w Gdyni przy ulicy Starowiejskiej 11. Otwarta jest codziennie od godziny 10:00 do godziny 20:00, poza niedzielami. W siódmym dniu tygodnia lokal otwarty jest dopiero od godziny 12:00, a zamykany już o godzinie 19:00.

10. Kwiaciarnia i Kawiarnia Tajemniczy Ogród

Połączenie kawiarni oraz kwiaciarni również jest nietypowe. Dlatego jest warte uwagi. Tym bardziej, że serwują tutaj naprawdę dobrą kawę i świetne desery. Jeżeli więc jesteśmy akurat w Gdyni, w pobliżu ul. 1 Maja 5, to na pewno powinniśmy tam wpaść, chociaż na chwilę. Lokal otwarty jest codziennie od godziny 9:00 do godziny 21:00.