Podróże

Trendy wnętrzarskie w hotelach na 2020 rok

trendy wnetrzarskie w hotelach na 2020 rok

W nowym roku witamy nowe trendy aranżacyjne, które coraz śmielej przebijają się w naszych domach, a także przestrzeniach komercyjnych. Jakie zmiany warto wprowadzić w naszym hotelu, by zachwycić wszystkich gości aranżacją wnętrz? Już spieszymy z pomocą.

Klasyka w najlepszym wydaniu

Hotel to specyficzna przestrzeń, a mianowicie powinna zawsze odpowiadać nowoczesnym trendom i oferować najwyższą jakość usług swoim gościom, co również wiąże się ze zmianami w aranżacji od czasu do czasu. Pomoże nam w tym zachowywanie tych elementów klasyki, które zawsze sprawdzają się świetnie. W pokojach o wiele łatwiej zmienić poszewki na poduszki i dodać kilka pledów w ciekawym kolorze, niż wymieniać co sezon łóżka i oświetlenie. Dlatego, proste formy i uniwersalne rozwiązania, jak klasyczne i proste łóżka i szafy, będą dla nas idealnym wyjściem. Trzymanie się klasyki wyjdzie nam zdecydowanie na dobre!

Źródło: https://studioloko.pl/projektowanie-hoteli

Modne kolory

Kolorem, który zdominuje rok 2020 jest Classic Blue, czyli głęboki odcień niebieskiego, który zachwyca prostotą i szlachetnością. Towarzyszą mu faworyci zeszłych lat – wszelkie zielenie od szmaragdów po miętowe pastele. Obok nich króluje wciąż Millenial Pink, czyli piękny różowy. Kolory te świetnie partnerują sobie nawzajem i stanowią mocne akcenty w powierzchniach hotelowych. Jak dobrze je zaimplementować? Postawmy na duże, jasne wykładziny i kolory ścian w odcieniach neutralnych, a niebieski zastosujmy we wszelkiego rodzaju dodatkach. Powracając do tego, co pisaliśmy wcześniej – stosując się do panujących trendów w elementach, które łatwo wymienić, a trzymając się klasyki tam, gdzie jest to bardziej praktyczne, sprawiamy, że zawsze będziemy posiadali nowoczesne i świetnie urządzone przestrzenie.

Źródło: Pexels, Buenosia Carol

Styl neoantyczny w miejsce Skandynawii

Co da się zauważyć coraz mocniej, powoli odchodzimy od tak uwielbianego stylu skandynawskiego. Jego miejsce zajmują odwołania do antycznej Grecji i Rzymu, czyli formy proste, geometryczne, harmonia i ład. Z drugiej strony, na prowadzenie wysuwa się także odwołanie się do elementów etnicznych, pierwotnych – szczególnie tych pochodzących z Afryki. Grube tkaniny i dywany, kolory spalonej ziemi i ogień – te motywy szczególnie można zauważyć na targach wnętrzarskich.

Źródło: Pexels, Pixabay

Ciekawy jest również styl małomieszczański, który mocno zaznacza się na salonach. Nawiązujący do lat 70. i amerykańskich przedmieść, równie mocno zaczyna mieszać w aranżacjach na 2020.