Podróże

TOP 5 miast do zwiedzenia w USA

młody mężczyzna na punkcie widokowym z amerykańską flagą

Krótkie wypady do USA cieszą się coraz większą popularnością. Na pewno wpływają na to okazyjne ceny lotów i noclegów. Zdradzamy, gdzie można znaleźć tanie oferty i podpowiadamy, które miasta w USA trzeba zobaczyć w pierwszej kolejności.

Platforma do planowania podróży eSky.pl – tak tanio polecisz do USA

Logistyka podróży często jest jej najtrudniejszym etapem. Pytanie o tanie loty do Stanów na lotniskach i w biurach podróży nie zawsze przynosi satysfakcjonujące odpowiedzi. Platforma do planowania podróży eSky.pl jest natomiast dokładnie tym, czego potrzebujemy, by podróżować tanio, sprawnie i bezpiecznie. Sprawdziliśmy jej najważniejsze funkcjonalności:

– Wyszukiwanie i rezerwacja lotów – eSky.pl to oferty wielu linii lotniczych w jednym miejscu. Koniec ze żmudnym przeszukiwaniem ofert poszczególnych przewoźników. Szybko porównujemy ceny i dokonujemy płatności w wygodny sposób. Wyszukiwarka oferuje między innymi płatności ratalne i odroczone.

– Pakiety lot + hotel – czyli tak łatwo jeszcze nie było. Wyszukiwarka dopasowuje lokalizacje hoteli i innych obiektów noclegowych do poszczególnych lotów. Dzięki rozbudowanym filtrom można znaleźć idealny nocleg w pobliżu lotniska i do tego w świetnej cenie!

– Okazje – gratka dla łowców promocji. W jednym miejscu znajdują się wszystkie loty w najbardziej atrakcyjnych cenach. Trzeba się spieszyć, czasem są dostępne przez bardzo krótki czas, bo chętnych na tanie loty – eSky.pl jest wielu.

– MultiLine – genialny sposób na optymalizację czasu wycieczki, zwłaszcza tej krótkotrwałej. Zamiast dopasowywać się do rozkładu lotów, lepiej dopasować loty do naszych możliwości czasowych. Bo kto powiedział, że trzeba lecieć i wracać z tym samym przewoźnikiem? Dzięki technologii MultiLine, eSky.pl pozwala wybrać w ramach jednej rezerwacji różnych operatorów linii lotniczych i zapłacić za ich usługi w jednej płatności.

– Ubezpieczenie podróżne – Oczywiście nikt nie bierze pod uwagę wizyty w szpitalu w czasie kilkudniowego wypadu do Stanów, niemniej warto być na taką ewentualność przygotowanym. Ubezpieczenie podróżne w eSky.pl jest relatywnie tanie, a w razie niespodziewanego wypadku pozwoli uniknąć zadłużania się w amerykańskiej placówce zdrowotnej. Po opłaceniu ubezpieczenia warto pobrać cyfrową kartę ubezpieczenia. Dzięki temu zarówno samą polisę, jak i listę dostępnych placówek można mieć zawsze pod ręką, nawet będąc offline.

– Ubezpieczenie rezygnacji z podróży – w życiu czasem zdarzają się niemiłe niespodzianki. Jeśli obawiasz się, że taka spotka i ciebie, przy opłacaniu biletu wykup ubezpieczenie rezygnacji z podróży. Dzięki temu, nawet jeśli sytuacja zmusi cię do odwołania podróży w ostatniej chwili, odzyskasz aż 90% ceny biletu.

Manhattan w czasie zmierzchu, USA śródmieście

Amerykańskie miasta, które koniecznie trzeba zobaczyć

Każde amerykańskie miasto ma swoją duszę, historię i klimat. Nie da się wskazać takiego, którego nie warto poznać. Jest jednak pięć największych, które po prostu trzeba zobaczyć. Zaplanuj loty do USA tak, by odwiedzić:

Nowy Jork – raj dla miłośników zakupów i hod dogów jedzonych na ulicy

Nowy Jork to słynne drapacze chmur na Manhattanie i nie tylko, Statua Wolności, Central Park i zakupy, zakupy, zakupy…

Nawet jeśli ceny znacznie przekroczą możliwości polskiego turysty, warto się przespacerować Piątą Aleją czy Wall Street, gdzie znajduje się słynna nowojorska giełda.

W Nowym Jorku znajdują się nie tylko najwyższe, ale i najsłynniejsze budynki na świecie, jak choćby Rockefeller Center czy Empire State Building. Fotka na ich tle to obowiązek.

Słynne dzielnice, które na pewno warto zobaczyć w NY to artystyczne Soho, Little Italy, Chinatown. Obowiązkowo trzeba zrobić też fotkę na Times Square, bez tego wizyta w Nowym Jorku się nie liczy!

tonowane zdjęcie lotnicze Nowego Jorku z panoramą Manhattanu

Chicago – miasto tradycji, cel wielu imigrantów z Polski

Chicago to świetna propozycja na krótki wypad do Stanów dla tych, dla których przeszkodą jest bariera językowa. W polskiej dzielnicy można sobie świetnie poradzić, w ogóle nie znając języka angielskiego. Tu nawet komunikacja miejska funkcjonuje w języku polskim.

Oczywiście warto opuścić na chwilę dzielnicę polską, by zwiedzić Muzeum Historii Naturalnej, zobaczyć Navy Pier, Park Milenijny, Willis Tower, czy ogród zoologiczny. Niewątpliwie trzeba spróbować lokalnego przysmaku, czyli pizzy po chicagowsku.

Miasto licznych mniejszości narodowych oferuje tak niezwykłe atrakcje, jak np. barwienie rzeki na zielono z okazji irlandzkiego święta świętego Patryka.

Miami – tu wakacje nigdy się nie kończą

Każdy, kto ma chęć zasmakować wakacji w amerykańskim stylu, koniecznie powinien odwiedzić Miami na Florydzie. Liczne plaże i możliwość uprawiania sportów wodnych to na pewno nie lada gratka. A wystarczy przepłynąć na pobliskie Key West, by zanurkować w pobliżu rafy koralowej.

W samym mieście na pewno warto odwiedzić Małą Hawanę, dzielnicę imigrantów z Kuby i innych wysp Archipelagu Karaibskiego. Trzeba tylko znać choć trochę hiszpański, nie zawsze uda się dogadać po angielsku. Za to kawa nie ma sobie równej.

Miami słynie też z malowniczych, różowych zachodów słońca. To bardzo romantyczne miasto, o ile zechcemy to dostrzec.

Waszyngton – dostojna stolica pełna polityków i kwitnących wiśni

Waszyngton to stolica USA. Miasto polityków i wielkich biznesów. To tu znajduje się słynny Biały Dom, czyli rezydencja prezydenta USA. Amerykanie mogą go zwiedzać, dla turystów z zagranicy nie jest to takie proste, ale warto spróbować. Nawet jeśli się nie uda, to fotka przed Białym Domem będzie fajną pamiątką z podróży.

Podobne zdjęcie warto zrobić przed Kapitolem, czyli siedzibą Kongresu Stanów Zjednoczonych.

Sam Waszyngton najpiękniej wygląda wiosną, gdy kwitną wiśnie. Nie tak, jak u nas na biało, ale na różowo, jak w Japonii.

Los Angeles – miasto aniołów i aktorów

Los Angeles leży na zachodnim wybrzeżu USA, nad Pacyfikiem. Słynie przede wszystkim z Hollywood, czyli świata wielkich produkcji filmowych. W samym Los Angeles swoje rezydencje mają największe gwiazdy światowego kina. Przy odrobinie szczęścia można je spotkać w modnych restauracjach i galeriach handlowych. Można też zwiedzać studia filmowe, jest to jak najbardziej legalne i oficjalne. Oczywiście trzeba kupić bilet.

Los Angeles to też jedne z najpiękniejszych plaż na świecie. Ciągną się kilometrami i doprawdy ciężko je opuścić. Warto jednak, bo miasto jest świetną bazą wypadową do kilku fantastycznych parków narodowych.