Ciekawostki

The Legend of Zelda: Breath of the Wild

The Legend of Zelda

The Legend of Zelda: Breath of the Wild o gra komputerowa zaprojektowana z myślą o japońskiej konsoli do gier : Nintendo swich. Poniżej 10 ciekawostek o tej grze:

1. Akcja tej gry rozgrywa się w królestwie Hyrule. Gracz wciela się w rolę głównego bohatera – Linka, który musi dowiedzieć się co właściwie stało się w zrujnowanym królestwie.

2. Gra jest tak naprawdę zlepkiem kilku różnych gatunków gier. Po części jest to gra przygodowa z elementami eksploracji mapy i terenu, a po części jest to gra typu RPG.

3. Projektanci gry dali dużo swobody graczom. Mogą oni w roli bohatera wdrapać się na wielką górę lub zanurkować w pobliskim stawie. Przed każdą wyprawą należy jednak zaopatrzyć się w odpowiedni ekwipunek.

4. Eksploracja świata pozwala głównemu bohaterowi na znajdowaniu różnego rodzaju ekwipunku i składniki z których sporządza on pożywienie i napoje. Pozwalają mu one ulepszać swoje umiejętności takie jak szybkość lub umiejętność skradania się.

5. Deweloperzy gry zadbali też o realistyczne szczegóły gry. Przykładowo do wyprawy w góry wymagane jest odpowiednie ciepłe odzienie.

6. Podczas gry gracz musi za pośrednictwem głównego bohatera zmierzyć się z licznymi zagadkami oraz potworami, których musi pokonać.

7. The Legend of Zelda: Breath of the Wild odznacza się świetną grafiką. Istnieje możliwość zauważenia przez gracza na przykład zmiany kierunku wiatru poprzez zmienne wychylenie płomienia na ognisku.

8. The Legend of Zelda: Breath of the Wild odniosło wielki sukces komercyjny i finansowy. Gra została laureatem nagrody IGN za grę wydarzeń prześcigając takie tytuły jak Battlefield 1, nowe God of War, Titanfall 2 czy Watch Dogs 2.

9. Gra zawiera kilka ciekawych detali. Przykładowo dzieci w grze dłużej śpią od dorosłych ponieważ mają mniej obowiązków do wykonania. Strażnicy zaś są czujni w nocy, ale w dzień ospali i ucinają sobie drzemki.

10. Innym realistycznym przykładem są zmienne warunki pogodowe na które reagują postaci gry – gdy pada wszystkie uciekają do domu i na ulicach są pustki.

2.9/5 - (liczba ocen: 7)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *