Polska

10 najważniejszych atrakcji dla dzieci w Szklarskiej Porębie

Karkonosze

Zobaczcie, jakie miejsca odwiedziliśmy w Szklarskiej Porębie. Przedstawiamy najlepsze miejsca dla turystów z dziećmi. Ciekawe miejsca i atrakcje.

1. Chybotek

Piękne miejsce, super szlaki, spokój i piękno natury. Celem tej wycieczki jest zobaczenie formacji skalnej Chybotek oraz udanie się na punkt widokowy zwanym Złotym Widokiem. Jest to świetna miejscówka dla rodzin które chcą się wybrać w krótki oraz ciekawy spacer. Chybotek składa się z kilku największych granitowych głazów, najwyżej położony głaz ma średnicę aż 4 metrów. Jedna z legend opowiada że pod głazem ukryte zostało przejście do podziemnego skarbca. Idąc dalej zobaczymy symboliczne miejsce pochówku ducha gór. Na samym końcu drogi zobaczymy magiczne miejsce jakim jest panorama Karkonoszy, od Śnieżki aż po Szrenicę. Jest to widok naprawdę godny polecenia.

Adres: Szklarska Poręba 58-580

2. Park dinozaurów

Piękno i urokliwość tego miejsca oraz niezliczona ilość atrakcji sprawi, że każdy znajdzie coś dla siebie i spędzi niezapomniane chwile. Jedną z największych atrakcji jest ścieżka edukacyjna na której znajduje się kilkadziesiąt dinozaurów naturalnych wielkości. Można przejść przez 500 mln. Lat ziemi i odbyć przyjemną lekcję historii. Obraz pięknego lasu ze starymi drzewami i naturalnymi blokami skalnymi oraz dużą ilością roślin pozwolą poczuć nam klimat sprzed milionów lat.

Adres: ulica Muzealna 7

3. Wodospad Kamieńczyka

Wodospad w malowniczej górskiej scenerii. Jedno z najatrakcyjniejszych miejsc w Szklarskiej porębie. najwyższy wodospad w polskich Sudetach, położony na trasie ze Szklarskiej Poręby na grzbiet główny Karkonoszy. Wodospad miał status pomnika przyrody, obecnie jest to obszar ochrony ścisłej, wchodzący w skład Karkonoskiego Parku Narodowego. Przy spadającej wodzie będziemy mieli chwile na wyciszenie a dzieci przeżyją niesamowity widok.

4. Park linowy Trollandia

Park linowy stanowi wysokościowy system platform i przeszkód linowych które zainstalowane zostały na drzewach. Rodzice nie muszą obawiać się o bezpieczeństwo swoich dzieci ponieważ zainstalowany został system asekuracji, dzieci zostają wpięte do liny asekuracyjnej, która nie przeszkadza w pokonywaniu przeszkód. Dzieci będą miały okazje poczuć się jak motyle czy też małpki i polatać.

Adres: Ulica Jedności Narodowej.

5. Rodzinny park rozrywki esplanda

W obiekcie znajdują się m. in. Zjeżdżalnie, lodowiska, wieża emocji, symulator rodeo, mini car, laser bumpers, mini golf, dziecięcy labirynt, ogród pełen dmuchańców, plaża. Poczuj adrenalinę spadając w dół z wysokości aż 12 metrów. Z górnej części parku ujrzymy piękną panoramę na Karkonosze. Dla dzieci będzie to wspaniała przygoda a dla mniej odważnych rodziców jest możliwość odpoczęcia na plaży.

Adres: ulica Pstrowskiego 5 A

6. Muzeum mineralogiczne

Ma jedne z najoryginalniejszych zbiorów geologicznych w całej Polsce. Obejrzeć można blisko 2500 eksponatów takich jak: minerały i skamieniałości z całego świata oraz jeden eksponat prosto z kosmosu jakim jest meteoryt. Obok budynku muzeum znajduje się jedyny w Europie las karboiński, są to pnie drzew Dadoxylon które rosły około 300 mln lat temu. Dla dzieci będzie to bardzo ciekawa lekcja historii.

Adres: ulica Kilińskiego 20

7. Wystawa klocków Brick City

Miejsce stworzone specjalnie dla dzieci w którym mogą zobaczyć nową wystawę klocków lego, zajmuje ona około 300m2 i obejmuje tysiące klocków. Interaktywna wystawa, makiety które stylizowane zostały w bajkowym klimacie, unikalne modele klocków lego, projekty budowli pojazdów i postaci oraz efekty specjalne. Dla dzieci przygotowane zostało specjalne miejsce w którym mogą wspólnie bawić się klockami lego. Istnieje również możliwość zakupienia klocków w sklepie który znajduję się obok wystawy aby nasze dzieciaki miały pamiątkę.

Adres: ulica Jedności Narodowej 5

8. Dom Gerharta i Carla Hauptamannów

Dom ten pełni rolę centrum inspirującego ruch artystyczny. Znajdują się tam wystawy takie jak: w królestwie ducha gór, artyści szkła i fotografii, Łukaszowcy oraz najmłodsze pokolenie artystów Szklarskiej Poręby

Adres: ulica 11 listopada 23

9. Żelazny Tygiel Waloński

Osada średniowiecznych poszukiwaczy skarbów. Żwirowe alejki oraz martwe eksponaty, opierając się na zapiskach dawnych kronikarz odtwarzano urządzenia i narzędzia jakimi posługiwano się przed wiekami tajemniczy i prawdziwi władcy tych właśnie gór w szklarskiej Porębie. Dla dzieci odbywa się zwiedzanie osady z przewodnikiem gdzie mogą zobaczyć piszczołowice. Mają możliwość uruchomienia maszyn przez co mogą wcielić się w role Walończyków. Ostatnią przygotowaną atrakcją jest pokaz przygotowany przez Kowalów podczas którego zobaczymy cały proces wykuwania gwoździa kopalnianego.

Adres: ulica 1 maja 66

10. Białe skały

Jest to wspaniały widok dla dzieci i ich rodziców. Warto wybrać się na wycieczkę jest tam ładny las oraz niezapomniany punkt widokowy. Odwiedzając szklarską porębie nie możemy ominąć tego pięknego miejsca.

Adres: najlepiej wejść na skały od dworca kolejowego w szklarskiej porębie przy ulicy dworcowej 7