Podróże

Smaki Włoch – gdzie ich szukać?

koszyk słodyczy

Słoneczna Italia kojarzy nam się z zabytkową architekturą i pięknymi krajobrazami, ale przede wszystkim z pysznym jedzeniem. Wyśmienite spaghetti, pizzę oraz lasagne zna każdy. Dlaczego kuchnia włoska jest tak dobra? Diabeł tkwi w szczegółach – niepowtarzalny smak potraw zawdzięczamy prostocie przygotowania oraz składnikom najwyższej jakości. Gdzie zatem szukać wyjątkowych produktów, aby później móc odtworzyć w swojej kuchni oryginalne włoskie dania?

Co sprawia, że włoskie potrawy są tak doskonałe?

Idealny smak i aromat włoskich dań zawdzięczamy świeżym produktom, ziołom oraz dodawanej niemalże do każdej potrawy, oliwie z oliwek. Kluczem do sukcesu jest jednak zamiłowanie Włochów do jedzenia i gotowania. Włoska kuchnia jest prosta, a jej przepisy nie powinny sprawiać nikomu większego kłopotu. Italia to kraina skąpana w słońcu – przez większość dni w roku jest tam piękna pogoda. Stąd też włoska kuchnia obfituje w tyle smaków, a produkty regionalne wyróżniają się wysoką jakością. Na przestrzeni wieków we Włoszech pojawiali się Fenicjanie, Grecy, Rzymianie i Arabowie, co zapewne wpłynęło na charakter tamtejszych dań. 

włoskie słodycze

Włoskie słodycze – poezja smaku

Zazwyczaj Włochy kojarzone są z pizzą i makaronem i jest to słuszne, gdyż są to naprawdę ulubione dania Włochów. Jednak Italia słynie także z innych wyrobów, którymi są oryginalne i wyśmienite słodycze. Włosi przywiązują sporą wagę co do spożywania posiłków w rodzinnym gronie. Tradycją stało się, że po zakończonym obiedzie na stole goszczą najlepsze słodycze. Co zatem wyróżnia włoskie słodkości? Sekret wyjątkowego smaku tkwi w doskonale wyselekcjonowanych składnikach. Do produkcji włoskiej czekolady używa się produktów przywiezionych z różnych stron świata. Z racji tego, że Włosi kochają tradycję, niektóre ze słodyczy produkowane są nawet od kilkuset lat. Włoscy cukiernicy starają się, aby słodkości wychodzące spod ich ręki były prawdziwą poezją smaku. Jednym z popularnych włoskich przysmaków jest babka Panettone, do której produkcji używa się zdrowego cukru trzcinowego oraz najlepszych jajek. Pyszne włoskie specjały pozbawione są niezdrowego oleju palmowego niszczącego przyrodę.

Gdzie kupić oryginalne włoskie produkty?

Nie da się ukryć, że włoska kuchnia jest jedną z najbardziej lubianych przez Polaków. Chętnie wychodzimy do włoskich restauracji oraz coraz częściej szukamy miejsc, gdzie można kupić włoskie produkty. Najlepszej jakości słodycze, oliwy, makarony, sery i wędliny zniewalają smakiem. Sklep z włoskimi produktami – Schronisko Bukowina – posiada w swoim asortymencie szeroki wybór oryginalnych włoskich przysmaków. Zamawiając włoskie artykuły można przygotować wyjątkowe dania lub zaprosić przyjaciół i cieszyć się smakami słonecznej Italii. Sklep online Schronisko Bukowina umożliwia szybki zakup produktów importowanych prosto z Włoch oraz zapewnia szybką i bezpieczną dostawę. W ofercie sklepu dostępne są także włoskie słodycze takie jak: wiśnie w czekoladzie, babki, ciasteczka, czekolady, cukierki i kremy orzechowe, które sprawdzą się zarówno na kanapkę oraz jako masa do tortu. Włoskie smakołyki to prawdziwa uczta dla podniebienia.