Ciekawostki

10 fascynujących ciekawostek o Robercie Lewnadowskim

robert lewandowski

Robert Lewandowski jest niekwestionowanym mistrzem piłki nożnej, który na całym świecie ma status gwiazdy.

Co warto o nim wiedzieć? Poniżej znajdują się wybrane ciekawostki.

1. Robert Lewandowski jest piłkarzem prawonożnym, który aż jedenaście razy był królem strzelców.

2. Największym wzorem i idolem na początku był dla niego Thierry Henry. Po latach mieli okazję się poznać, a dziś są dobrymi znajomymi.

3. Rodzice Roberta Lewandowskiego pracowali jako nauczyciele wychowania fizycznego. Mama grała w siatkówkę, a tata trenował judo. Przyszły mistrz wychowywał się we wsi Leszno przy Puszczy Kampinoskiej.

4. Robert Lewandowski poznał Annę Stachurską na wyjeździe integracyjnym przed rozpoczęciem studiów. Dziś para ma dwie córki i jest jednym z najbardziej wpływowych małżeństw w Polsce. Ich wspólne biznesy wyceniane są na miliony złotych, a Anna Lewandowska propaguje zdrowy styl życia w kraju i nie tylko.

5. Robert Lewandowski obronił pracę licencjacką dopiero po latach, a jej tematem była jego własna kariera i droga do sławy.

6. Robert Lewandowski ma wielu przyjaciół ze świata sportu. Jednym z nich jest Wojciech Szczęsny, czyli bramkarz polskiej reprezentacji, a drugim polski koszykarz, Marcin Gortat.

7. W całej swojej karierze Robert Lewandowski stara się prezentować czystą i uczciwą grę. Otrzymał raz jednak czerwoną kartkę w sezonie 2012/2013 w meczu przeciwko Hambugerowi SV.

8. Po latach Robert Lewandowski przyznał, że nie od początku dogadywał się z Juergenem Kloppem. Na początku narzekał na trudne treningi oraz to, jak był ustawiany. Dziś jednak szalenie go docenia i darzy go wielką sympatią.

9. Robert Lewandowski uznawany jest za mistrza rzutów karnych. Opracował specjalny sposób wolnego podbiegania do piłki, co daje mu szansę na wyczucie ruchów bramkarza i podjęcie decyzji o trajektorii lotu piłki w ostatnim momencie. Dzięki temu sposobowi już ponad sześćdziesiąt razy udało mu się strzelić gola.

10. Majątek Roberta Lewandowskiego szacowany jest na ponad 500 milionów, a w związku z tym od kilku lat znajduje się w rankingach najbogatszych Polaków.