Podróże

Praktycznie informacje dla podróżujących za granicę

Chiny

Każda podróż, kojarzy się z chwilą relaksu, możliwością zdobycia nowej wiedzy czy nabyciem nowych, przydatnych umiejętności.

Do najchętniej wybieranych kierunków podróży, z pewnością możemy zaliczyć obce kraje, które wabią nas bogatą historią czy detalami architektonicznymi.

Większość ludzi pragnie odwiedzić Chiny, potężny kraj, który spokojnie możemy nazwać samowystarczalnym.

Dobre zarządzanie krajem dały im bowiem silną pozycję na zagranicznym rynku, dzięki czemu kraj stał się bogaty i wciąż się rozwija.

Planując podróż, powinniśmy bardzo dobrze się do niej przygotować.

Będąc w tak wielkim kraju, nie łatwo się zgubić lub wybrać hotel, z którego będziemy mieć daleko do miejsc, które chcemy poznać.

Ratunkiem z pewnością jest internet!

Kilka istotnych informacji, które musisz wiedzieć przed wyjazdem zagranicę

Będąc w państwie, które nie jest członkiem Unii Europejskiej niesie za są spore utrudnienia. Korzystanie z internetu w smartfonie może okazać się dla Ciebie bardzo kosztowne.

Wszystkie pakiety danych internetowych, które oferuje Twój operator, są możliwe do wykorzystania tylko i wyłącznie w zasięgu unii europejskiej. Co to oznacza dla Ciebie, podróżującego?

Dodatkowe, często bardzo wysokie koszta!

Na szczęście, jest na to pewien sposób.

Wystarczy, że zakupisz lokalną kartę sim.

Niestety i tu może pojawić się problem. Ze względu na bezpieczeństwo i możliwość dodatkowego zarobku, część krajów wprowadziło tak zwaną blokadę regionalną.

Co to jest blokada regionalna? Na czym ona polega?

Taką blokadę możemy śmiało nazwać cenzurą. Blokuje ona bowiem dostęp do informacji na temat danego kraju, poszczególnym rejonom.

Ten rodzaj zabezpieczenia, może nam uprzykrzyć życie. Planując podróż, możemy mieć trudność w znalezieniu przydatnych informacji na temat kraju, biletów komunikacyjnych czy hoteli.

Jak działa taka blokada? Wykrywa naszą lokalizację na podstawie adresu IP.

Nie przejmuj się tym, na to również mamy sposób!

Jak z pewnością wiesz, internet jest w pewien sposób anonimowy. Dużą rolę odgrywa tu zapora proxy, która szybko zmienia nam położenie geograficzne i możemy przeglądać interesujące nas treści.

Jeśli w dalszym ciągu nie uda Ci się zdobyć karty sim, nie przejmuj się. Większość hoteli, jak nie wszystkie posiadają darmowe wifi, które umożliwi Ci bezpłatne korzystanie z internetu.

Co prawda, trzeba na nie bardzo uważać, Mają one zabezpieczenie VPN, jednak wciąż jest to sieć ogólnodostępna, więc korzystanie chociażby z logowania do banku może nieść ze sobą ryzyko wykradnięcia Twoich danych.

Jeśli jednak potrzebujesz dostępu do internetu tylko po to, aby przeglądać informację na temat lokalnych wydarzeń, czy sprawdzenia dojazdu w dany punkt, z pewnością nie musisz martwić się korzystając z ogólnodostępnych sieci.

Podsumowanie

Będąc na wakacjach zagranicą, zwróć uwagę na bezpieczeństwo w sieci. Staraj się korzystać z lokalnych kart sim, by uniknąć dodatkowych opłat. Pamiętaj, że VPN w zagranicznej podróży nadal istnieje, i Twoje ruchy w wirtualnym świecie są zabezpieczone.

W razie jakichkolwiek problemów, możesz skorzystać z ambasady, której adres wyszukasz bez problemu, łącząc się z bezpłatną siecią internetową udostępnioną w hotelu czy z miejskim internetem.
Chroń swoje dokumenty i miej je zawsze ze sobą, by uniknąć zagubienia ich lub kradzieży.

Zaznajom się z mapą miasta do którego się wybierasz. Wiedza odnośnie służby zdrowia, może Ci się przydać.

A na sam koniec, spróbuj nauczyć się kilku istotnych zdań, by móc porozumiewać się z mieszkańcami, z pewnością ułatwi to Twój pobyt na urlopie.

Jeśli masz już wszystko dopięte na ostatni guzik, nie pozostaje ci nic innego, jak odpoczywać i zwiedzać wybrane przez Ciebie miejsce.