Podróże

Idealne miejsce na letni rodzinny wyjazd

letni wyjazd

Świeradów-Zdrój to wyjątkowo urocze miasto w województwie dolnośląskim. Zimą to istny raj dla narciarzy, natomiast latem miasto oferuje jeszcze więcej atrakcji dla wszystkich turystów. Dzieci, młodzież oraz dorośli znajdą tam swoje miejsce na wyjątkowy letni wypoczynek z dala od szarej codzienności.

Co można robić latem w Świeradowie?

Mimo że to malutkie miasto uzdrowiskowe, to dzieje się w nim naprawdę dużo. Mnóstwo różnych atrakcji dla młodszych i starszych, pyszne jedzenie i malownicze otoczenie – to wszystko sprawia, że żal stąd odjeżdżać. Każdy znajdzie dla siebie coś wyjątkowego, dlatego nie ma mowy o nudzie. Jeśli ktoś preferuje zwiedzanie miasta i okolicy pod kątem zabytków, powinien spełnić swoje pragnienia turystyczne. Natomiast osoby szukające malowniczych szlaków przyrodniczych, również odnajdą się w tym miejscu. Jeśli chodzi o wakacje Świeradów-Zdrój jest jak najbardziej godne polecenia.

Coś dla miejskich „szwędaczy”

Być w Świeradowie i nie wstąpić do Domu Uzdrowiskowego, byłoby nietaktem. To miejsce ma wyjątkowy czar i charakter. Wieczorami rozbrzmiewają tam koncerty i odbywają się różne kulturalne wydarzenia. Na uwagę zasługuje też otaczający to miejsce park,w którym można zaszyć się z książką w ręku i po prostu dobrze się zrelaksować.

Następnym punktem może być Muzeum Szachów, o którym niewiele osób wie. Dlaczego?  Bo muzeum nie ma żadnej reklamy. Naprawdę warto tam zawitać, chociażby po to, aby zapoznać się z cenną kolekcją szachów właściciela Wacława Romualda Kuśnierza. Można zobaczyć m.in. kolekcje plansz i figur szachowych, które robią na zwiedzających imponujące wrażenie.

A może kolej gondolowa?

Któż by nie chciał skorzystać z takiej romantycznej  atrakcji, jak kolej gondolowa? To w Świeradowie jedna z najpopularniejszych ofert turystycznych, której nie można przegapić. Góry Izerskie oglądane z wysoka wyglądają wyjątkowo bajecznie, dlatego choćby dla tych widoków warto przejechać się atrakcyjną kolejką.

Komfortowe lokum to podstawa udanego wypoczynku

Jeśli wybierasz się do Świeradowa, poszukaj komfortowego miejsca noclegowego. Warto wybrać takie lokum, które będzie miało bogatą ofertę, dopasowaną do Twoich potrzeb. Jeśli chcesz wyjątkowo dobrze spędzić czas wakacyjnego relaksu, zdecyduj się na wygodny i klimatyczny hotel z basenem. Góry, urokliwe szlaki piesze i wiele innych atrakcji dla aktywnego turysty, a przy okazji wygodny pokój hotelowy i pyszne jedzenie: https://www.hotelbuczynski.pl.

Będąc w górach, warto wybrać na miejsce noclegowe Hotel spa. Świeradów-Zdrój jest miastem, w którym znajdziesz wszystkie ww. atrakcje i maksymalny komfort w hotelu. Wystarczy wcześniej zarezerwować miejsce, aby później cieszyć się kompletnym letnim relaksem w otoczeniu górskiej przyrody.