Ameryka Północna

10 informacji i ciekawostek o Palm Springs

Palm Springs

Istnieje milion powodów, dla których można znaleźć się w Palm Springs – festiwale filmowe, plastyczne i muzyczne, konwencje, turnieje golfowe. Łatwy dojazd z Los Angeles lub San Diego, zapewniają dostęp do pozornie nieskończonej liczby doświadczeń na świeżym powietrzu.

Miasto jest najbardziej zatłoczone od stycznia do maja, podczas gdy jesienne miesiące są spokojniejsze, ale często nadal dość umiarkowane.

Palm Springs jest bardziej jak małe miasto niż miasto, więc jednym z najlepszych sposobów na poznanie jego różnych dzielnic jest jazda na rowerze. Wiele ośrodków wypoczynkowych ma rowery dostępne dla swoich gości bez dodatkowych opłat, a także istnieje możliwość wypożyczenia rowerów na miejscu.

Rdzenne amerykańskie plemię Cahuilla było pierwszą grupą, która osiedliła się wokół tych naturalnych gorących źródeł, być może już 500 lat temu. Było to trudne życie, dopóki Hiszpanie nie przybyli na początku XIX wieku. Nazwali miejsce Agua Caliente i nauczyli tubylców, jak uprawiać, fasolę, kukurydzę i inne.

Pod koniec XIX wieku na scenie pojawili się pierwsi Amerykanie, którzy zmienili bieg historii, zmieniając nazwę na Palm Springs. Ciepły, suchy klimat szybko stał się magnesem dla ludzi potrzebujących tego typu pogody z powodów zdrowotnych. Palm Springs cieszy się wspaniałym mikroklimatem dzięki położeniu pomiędzy dwoma pasmami górskimi – San Bernardino i Santa Rosa.

Posiadająca rzadko spotykaną w połowie nowoczesnego wieku architekturę – Palm Springs jest często cytowana jako modernistyczna mekka mieszkalna, mieszcząca jedną z najlepszych kolekcji modernistycznej architektury na świecie. Według badań, zamożni klienci i gwiazdy z pobliskiego Los Angeles i całego kraju zamówili wille w tym kurorcie, jako część modernistycznego ruchu w połowie XX wieku.

Miasto oferuje jeden z najpiękniejszych widoków na wiatraki w Stanach Zjednoczonych – które wydają się być wszędzie w Palm Springs – pomagając wygenerować półtora procenta energii elektrycznej w Kalifornii. Jest tutaj ponad 3500 wiatraków, co daje wystarczającą ilość energii, aby zasilić prawie 200 tys. domów.

LGBT stanowią 35 procent do 40 procent populacji Palm Springs. Każdy znajdzie coś dla siebie. Poczujesz, jak bardzo zróżnicowane jest miasto, Jeśli jesteś w mieście w czwartkowy wieczór, kiedy Palm Canyon Drive jest zamknięty dla ruchu ulicznego, zobaczysz jak targów ulicznych z jedzeniem, muzyką, sztuką i grupami społecznymi jest otwartych.

Będąc zaledwie kilka godzin jazdy samochodem od Los Angeles, wioska Palm Springs szybko przyciągnęła uwagę hollywoodzkich aktorów, producentów i innych zamożnych w poszukiwaniu odosobnienia. Palm Springs było kurortem od 1920 roku, przyciągającym gwiazdy takie jak Frank Sinatra, Bob Hope i wiele innych legend, które zbudowały domy w okolicy.

Można spędzić czas na wypróbowaniu dowolnego ze 100 lub więcej pól golfowych w Dolinie Coachelli, lub na zwiedzaniu kanionów na piechotę lub rowerze.

Niektórzy szanowani kalifornijscy moderniści, tacy jak John Lautner, Richard Neutra i Albert Frey, zbudowali w mieście najbardziej znane dzieła, które następnie przyczyniły się do kształtowania wizerunku południowo kalifornijskiego stylu życia w latach 50. i 60.